porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Próby wyłudzania danych od klientów PKO BP - na co uważać?

Osoby podszywające się pod bank PKO BP próbują wyłudzać dane osobowe od klientów. Rozesłane zostały maile, w których pojawia się prośba o zalogowanie do systemu bankowości internetowej. Link kierował użytkowników na fałszywą, specjalnie do tego celu stworzoną stronę. Jak chronić się przed oszustami podszywającymi się pod banki?

dane klientów banku dodano: 02.07.2014 16:25

Czy wywieszanie na klatce informacji o zadłużonych lokalach w Polsce jest zakazane

Spółdzielnie mieszkaniowe nie mogą wywieszać na klatkach schodowych list z numerami lokali obciążonych długami. Wyjaśniamy, dlaczego.
listy dłużników dodano: 14.02.2013 09:46

Jak ustrzec się przed wyłudzeniem danych osobowych w internecie?

Oszuści grasują nawet w Internecie i wymyślają coraz to nowe sposoby dobrania się do naszych portfeli. Najnowszym rodzajem przestępstwa jest tzw. kradzież tożsamości. Ktoś podstępem wyłudza nasze dane, które mogą im potem posłużyć do podrabiania dowodów osobistych czy chociażby brania kredytów.

INTERNET dodano: 29.11.2012 15:31

Jak zadbać o swój wizerunek na Facebooku?

Wystawiając się prywatnie na Facebooku decydujemy się na to, by patrzono na nas nie tylko jak na osobę widoczną na zdjęciu, ale także kogoś, kto składa się z poglądów, poczucia humoru (lub jego braku), podpisuje się pod pewnymi opiniami, znajomościami.

FACEBOOK dodano: 03.07.2012 07:40

Czy dostawca internetu ma prawo gromadzić informacje na temat odwiedzanych stron?

Protesty przeciwko ACTA podnosiły także kwestię tego, że dostawcy usług internetowych będą śledzić nasze poczynania w internecie. A jakie informacje na temat naszych poczynań muszą gromadzić już teraz?

ACTA dodano: 23.02.2012 13:21

ZAKUPY PRZEZ INTERNET. Jakie obowiązki ma sprzedający?

Jeżeli jesteś właścicielem sklepu internetowego powinieneś wypełniać nałożone na ciebie, jako sprzedawcę, obowiązki. Żeby uniknąć problemów związanych z e-zakupami chroń dane osobowe swoich klientów, utwórz regulamin swojego sklepu i płać należne podatki.

e-zakupy dodano: 09.11.2011 11:45

Co to jest PHISHING? Jak się bronić przed internetowymi złodziejami danych?

Phishing to wyłudzanie danych osobowych i informacji na temat konta bankowego, PIN-u czy numeru karty, do którego dochodzi w wirtualnym świecie. Na czym polega phishing i jak się bronić przed internetowymi złodziejami?

bezpieczeństwo dodano: 19.10.2011 16:44

Uważaj, co umieszczasz na FACEBOOKU

Za wiele informacji może ci zaszkodzić! Nawet pełna data urodzenia to za dużo! Facebook.com to najpopularniejsza chyba strona towarzyska. Wiele osób umieszcza tam swoje zdjęcia, informacje osobiste, które niestety mogą trafić w niepowołane ręce i posłużyć złodziejom tożsamości.

FACEBOOK dodano: 14.10.2011 08:21

Jak chronić swoje dane osobowe?

Uważaj, gdzie zostawiasz swoje dane osobowe, bo mogą zostać przetworzone i wykorzystane w sposób, który ci się nie spodoba.

ochrona danych osobowych dodano: 29.09.2011 15:05

Jak wypisać się z baz danych telemarketerów?

Męczą cię nieustanne telefony od telemarketerów? Ustawa o ochronie danych osobowych zapewnia ci prawo do zażądania od administratora bazy danych czasowego lub stałego wstrzymania przetwarzania lub usunięcia twoich danych osobowych. Nie zawsze jednak jest to takie proste.

bazy danych dodano: 15.09.2014 11:23
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Zbigniew Wodecki – kim jest? Co osiągnął?
Zbigniew Wodecki – kim jest? Co osiągnął?

Zbigniew Wodecki szerokiej publiczności znany jest przede wszystkim z wykonania ...

dane osobowe szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. dane osobowe. Wszystko na temat dane osobowe na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.