porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Darowizna na określony cel. Co to jest polecenie?

Czy można podarować komuś pieniądze z zastrzeżeniem, że zostaną wydane na określony cel, np. na opłacenie edukacji? Jak można zyskać gwarancję, że darowizna nie zostanie roztrwoniona?

Umowa darowizny z poleceniem dodano: 28.04.2015 06:21

PIT 2014. Ile mogą odliczyć krwiodawcy?

Krew oddana honorowo może być dopisana do darowizny, którą odpiszemy sobie od podstawy podatkowej. Wartość odpisu należy obliczyć zgodnie z zasadami określonymi w przepisach. Pamiętajmy, że nie może przekroczyć 6 proc. dochodu podatnika. Ile i jak możemy sobie odliczyć?

krwiodawstwo dodano: 29.04.2015 13:10

Jak odwołać darowiznę?

Jeżeli sytuacja majątkowa darczyńcy pogorszyła się nagle oraz w istotny sposób już po zawarciu umowy darowizny, ale jeszcze zanim przedmiot darowizny został wydany obdarowanemu, darowiznę można odwołać.

darowizna formalności dodano: 23.07.2014 11:36

PODATKI a prezent komunijny. Jakie prezenty i od kogo mogą być opodatkowane?

Drogi prezent komunijny może nie tylko ucieszyć dziecko, ale również zafundować rodzicom wizytę w urzędzie skarbowym. Koszt prezentu oraz stopień pokrewieństwa darczyńcy wpływają na wysokość podatku od darowizn. Mówimy, jakie prezenty komunijne mogą być opodatkowane.

grupa podatkowa dodano: 18.05.2012 13:38

JAK ROZLICZYĆ DAROWIZNĘ w zeznaniu rocznym PIT? Czy wpisać w rozliczenie roczne PIT-y?

Prawo podatkowe umożliwia podatnikom dokonującym zeznania rocznego PIT obniżenie dochodu o kilka wydatków. Wśród uprzywilejowanej grupy znajduje się darowizna. Co zrobić, by rozliczyć darowiznę? Mówimy, jakie ustawowe kryteria należy spełnić, by rozliczyć darowiznę w zeznaniu rocznym.

darowizny dodano: 15.03.2013 08:34

Jak sporządzić umowę DAROWIZNY?

Umowa darowizny jest bardzo popularna w relacjach rodzinnych. W ten sposób rodzice czy dziadkowie mogą przekazać dzieciom lub wnukom pieniądze, samochód, mieszkanie bądź działkę. Kiedy umowę musi sporządzić notariusz? A kiedy wystarczy zwykła umowa pisemna?

akt notarialny dodano: 22.02.2012 07:16

Jak zgłosić darowiznę w urzędzie skarbowym? ZGŁOSZENIE DAROWIZNY

Dostałeś w darowiznie samochód albo pieniądze? Musisz to zgłosić w urzędzie skarbowym. Bardzo ważne jest dochowanie ustawowych terminów zgłoszenia darowizny, bo spóźnienie może spowodować utratę ulgi w podatku od darowizn.

darowizna formalności dodano: 29.02.2012 11:46

Ile wynosi TAKSA NOTARIALNA przy sprawach spadkowych?

Jeśli przekazujesz swój majątek spisując umowę darowizny, musisz się liczyć z tym, że osoby obdarowane będą musiały uiścić taksę notarialną. Są to dość wysokie kwoty. Mówimy, ile wynosi taksa notarialna przy sparawach spadkowych.

akt notarialny dodano: 23.01.2012 15:11

ODWOŁANIE DAROWIZNY. Kiedy i jak można cofnąć darowiznę?

Darowiznę można odwołać, gdy obdarowany da dowód niewdzięczności wobec darczyńcy. O jakie sytuacje chodzi? Sprawdź, kiedy masz prawo cofnąć darowiznę i jak należy tego dokonać.

cofnięcie darowizny dodano: 23.09.2013 14:49

Ulgi podatkowe. Jak uniknąć PODATKU OD DAROWIZNY?

Darowizna przekazana najbliższym członkom rodziny może być całkiem zwolniona od podatku. I to bez względu na wartość i przedmiot tej darowizny! Trzeba jednak pamiętać o dwóch warunkach.

podatek dodano: 03.11.2011 16:10
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Klaus Barbie. „Rzeźnik z Lyonu” złapany przez łowców nazistów

Klaus Barbie, znany jako „Rzeźnik z Lyonu” był jednym z ...

darowizna szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. darowizna. Wszystko na temat darowizna na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.