porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

ZIMOWANIE DATURY. Jak pielęgnować daturę po sezonie, żeby w przyszłym roku znowu zakwitła?

Datura to wspaniała, obficie kwitnąca roślina. Aby pieknie kwitła, musi być odpowiednio pielęgnowana jesienią i zimą. Jest rośliną bardzo wrażliwą na niskie temperatury, dlatego, gdy tylko zaczną się przymrozki, należy ją przenieść do ciepłego miejsca.

bieluń dodano: 21.10.2011 10:32

Jak pielęgnować daturę po sezonie, żeby w przyszłym roku znowu zakwitła?

Gdy kwitnie nie sposób przejść obok niej obojętnie. Datura – krzew lub drzewko – ma duże liście, wśród których od wiosny do później jesieni wiszą kolorowe, mocno pachnące kwiaty w kształcie trąbek. Ale uwaga – roślina jest silnie trująca. Jak pielęgnować daturę (bieluń), by obficie kwitła?

anielskie trąbki dodano: 30.07.2012 14:10

Jak pielęgnować daturę? Jak postępować z bieluniem, by ładnie kwitł?

Trudno przejść obojętnie obok kwitnącej datury. Urzeka widokiem ogromnych kwiatów, przypominających trąbki. Właśnie ze względu na ich kształt roślinę tę nazywa się również trąbami anielskimi. Można nią zdobić balkony i tarasy. Ustawiać w donicach w ogrodach. Posadzona w gruncie – nie przezimuje. Jak opiekować się daturą, by dłużej cieszyć się jej pięknymi kwiatami?

bieluń dodano: 05.09.2012 12:13

DATURA, uprawa bielunia. Jak pielęgnować daturę od wiosny do jesieni

Datura jest niezwykłą ozdobą ogrodu i tarasu. Kwitnie tak pięknie, że mówi się o niej "trąby anielskie". Dowiedz się co robić, aby twoje datury pięknie kwitły. Jak zasilać, przycinać, pielęgnować bielunia?

bieluń dodano: 22.08.2013 13:40 | odpowiedz (4)

Rośliny cebulowe i bulwiaste jesienią - które posadzić, które wykopać? [RADY OGRODNIKA]

Właśnie teraz trzeba się zająć roślinami cebulowymi oraz bulwiastymi, by w przyszłym roku bujnie zakwitły. Niektóretrzeba niebawem wykopać, bo nie przetrwają mrozów w gruncie, inne - przeciwwnie - posadzić, by zakwitły wiosną. Oto kilka ważnych rad.

cebulki kwiatowe dodano: 30.10.2014 10:43
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Tymon Tymański - kim jest? [KARIERA, RODZINA]
Tymon Tymański - kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Kompozytor, multiinstrumentalista, poeta, prozaik, założyciel zespołów takich jak: Miłość(1988 ...

datura szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. datura. Wszystko na temat datura na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.