porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Deficyt budżetowy: Czym grozi przekroczenie progu 3 procent PKB?

Określony przez Unię Europejską próg 3 proc. PKB dla deficytu budżetowego to ważna miara. Przekroczenie progu kandydatom do strefy może bowiem poważnie utrudnić akcesję, a państwa członkowskie należące do niej obliguje do poddania się procedurze naprawczej.

progi deficyt budżetowy dodano: 28.08.2013 12:48

Deficyt budżetowy – dlaczego wzrasta? Czy są powody do niepokoju?

Deficyt rośnie wtedy, gdy wydatki państwa są wyższe niż jej dochody – to wiemy wszyscy. A dlaczego Jacek Rostowski chce nowelizacji budżetu i zwiększenia deficytu? Czy jest to dla nas powód do niepokoju?

deficyt budżetowy wiki dodano: 28.08.2013 12:37

Co to jest PAKT FISKALNY? Które państwa Unii Europejskiej wstąpią do paktu i jakie będzie miało to dla nich konsekwencje?

W obliczu nowej fali kryzysu gospodarczego w Unii Europejskiej państwa Wspólnoty z Niemcami i Francją na czele podjęły decyzję o wzmocnieniu dyscypliny finansowej. Na unijnym szczycie 8-9 grudnia 2011 r. po raz pierwszy pojawił się pomysł wprowadzenia PAKTU FISKALNEGO. Co to jest pakt fiskalny?

dług publiczny dodano: 02.03.2012 11:42

DEFICYT BUDŻETOWY - co oznacza to pojęcie? Czy w 2012 roku zabraknie środków na funkcjonowania państwa?

Dane Ministerstwa Finansów pokazują, że deficyt budżetu państwa zamiast się zmniejszyć, w tym roku znowu się powiększy. Niby nic nowego, ale tym co niepokoi najbardziej, jest tempo tego powiększania. Ile pieniędzy brakuje w państwowej kasie? Poznaj dane Ministerstwa Finansów.

dług publiczny dodano: 19.03.2012 06:00

Co to jest PKB? Kiedy mamy wzrost gospodarczy? Czym jest dziura budżetowa?

Uważa się, że Produkt Krajowy Brutto pokazuje, jak bogate jest dane państwo. Czy to prawda? Jak mierzyć zamożność obywateli? Czym jest i jak powstaje deficyt budżetowy? Jak walczyć z dziurą budżetową?

dług publiczny dodano: 31.10.2011 22:15

Dlaczego kraje europejskie stoją na skraju bankructwa? Czym jest dług publiczny?

Dług publiczny to śmiertelna choroba zagrażająca kolejnym państwom Unii Europejskiej i świata. Kiedyś był to wstydliwy problem krajów rozwijających się, dziś – także najbogatszych. Czym jest dług publiczny? Dlaczego może zniszczyć każde państwo?

bankructwo dodano: 10.11.2011 11:30

Agencja Moody's grozi Polsce OBNIŻKĄ RATINGU. Jakie mogą być tego skutki?

Agencja ratingowa Moody's sugeruje, że obniży rating Polski, jeżeli deficyt budżetowy nie zostanie obniżony. Jakie mogą być konsekwencje obniżenia ratingu dla budżetu i przeciętnego obywatela?

budżet dodano: 20.10.2011 17:45
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Anna Ilczuk, aktorka – kim jest? KARIERA, RODZINA
Anna Ilczuk, aktorka – kim jest? KARIERA, RODZINA

Anna Ilczuk może wystąpić w "Tańcu z gwiazdami"! Zobaczcie, kim ...

deficyt budżetowy szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. deficyt budżetowy. Wszystko na temat deficyt budżetowy na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.