porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Czym jest DŁUG PUBLICZNY?

Co to jest dług publiczny? W centrum Warszawy straszy wielki licznik, ustawiony z inicjatywy profesora Leszka Balcerowicza, prezentujący rosnący wskaźnik długu publicznego i jego wysokość w przeliczeniu na jednego mieszkańca. Czy to oznacza, że każdy z nas może czuć się dłużnikiem? Czy grozi nam scenariusz grecki?

ekonomia dodano: 02.12.2011 07:24

Co to jest PAKT FISKALNY? Które państwa Unii Europejskiej wstąpią do paktu i jakie będzie miało to dla nich konsekwencje?

W obliczu nowej fali kryzysu gospodarczego w Unii Europejskiej państwa Wspólnoty z Niemcami i Francją na czele podjęły decyzję o wzmocnieniu dyscypliny finansowej. Na unijnym szczycie 8-9 grudnia 2011 r. po raz pierwszy pojawił się pomysł wprowadzenia PAKTU FISKALNEGO. Co to jest pakt fiskalny?

deficyt budżetowy dodano: 02.03.2012 11:42

DEFICYT BUDŻETOWY - co oznacza to pojęcie? Czy w 2012 roku zabraknie środków na funkcjonowania państwa?

Dane Ministerstwa Finansów pokazują, że deficyt budżetu państwa zamiast się zmniejszyć, w tym roku znowu się powiększy. Niby nic nowego, ale tym co niepokoi najbardziej, jest tempo tego powiększania. Ile pieniędzy brakuje w państwowej kasie? Poznaj dane Ministerstwa Finansów.

deficyt budżetowy dodano: 19.03.2012 06:00

Długi Polaków. Jakie zobowiązania na nas ciążą?

Jesteśmy zadłużeni po uszy! Długi Polaków stale rosną i sięgają już astronomicznej kwoty ponad 41,5 mld złotych. Takie alarmujące dane podaje najnowszy ogólnopolski raport przygotowany przez BIG InfoMonitor.

długi dodano: 18.11.2014 14:19

Kłopoty gospodarcze Włoch. Czy Włochy zajmą miejsce Grecji?

Reformy przeprowadzone przez Grecję powinny sprawić, że inwestorzy zaczną spoglądać na ten kraj z mniejszym niepokojem. W centrum zainteresowania świata finansów będą Włochy. Czy Italia jest wypłacalna? Dlaczego budzi niepokój?

Francja dodano: 18.01.2012 18:18

Czy Polska jest zagrożona obniżeniem RATINGU? Jaki wpływ na gospodarkę ma rating?

Agencja Moody's poinformowała o obniżeniu ratingu Węgier do poziomu „śmieciowego”. Co to znaczy? Czy ta decyzja jest niebezpieczna dla Polski? Czy my także jesteśmy zagrożeni niewypłacalnością?

agencje ratingowe dodano: 02.12.2011 12:07

Co to jest PKB? Kiedy mamy wzrost gospodarczy? Czym jest dziura budżetowa?

Uważa się, że Produkt Krajowy Brutto pokazuje, jak bogate jest dane państwo. Czy to prawda? Jak mierzyć zamożność obywateli? Czym jest i jak powstaje deficyt budżetowy? Jak walczyć z dziurą budżetową?

deficyt budżetowy dodano: 31.10.2011 22:15

EURO: KRYTERIA KONWERGENCJI. Jakie są warunki przyjęcia do strefy euro?

Aby dane państwo członkowskie UE mogło przystąpić do strefy euro musi spełnić kilka warunków. Sprawdź, jakie kryteria pieniężne, fiskalne, jakościowe i prawne stoją przed państwem, starającym się o przyjęcie wspólnej waluty euro.

euro dodano: 26.10.2011 15:18

Dług publiczny: o ile wzrosło zadłużenie Polski od 2007 roku?

Dług publiczny to suma wszystkich zobowiązań państwa. Jak alarmuje Forum Obywatelskiego Rozwoju po ośmiu latach rządów kolacji PO-PSL wzrósł on prawie dwukrotnie!

zadłużenie Polski dodano: 21.07.2015 08:52

Dlaczego kraje europejskie stoją na skraju bankructwa? Czym jest dług publiczny?

Dług publiczny to śmiertelna choroba zagrażająca kolejnym państwom Unii Europejskiej i świata. Kiedyś był to wstydliwy problem krajów rozwijających się, dziś – także najbogatszych. Czym jest dług publiczny? Dlaczego może zniszczyć każde państwo?

bankructwo dodano: 10.11.2011 11:30
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Sasza Różycka - kim jest?
Sasza Różycka - kim jest?

Sasza Różycka to absolwentka grafiki i… striptizerka. Niedawno została wydana ...

dług publiczny szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. dług publiczny. Wszystko na temat dług publiczny na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.