porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Jak umiejętnie używać sztućców i serwetki?

Teoretycznie każdy z nas wie, że łyżka i widelec służą do nakładania potraw, nóż do krojenia a serwetka do wycierania rąk i ust. W praktyce niestety wciąż popełniamy przy stole wiele gaf. Podążaj za naszymi radami i dowiedz się, jak poprawnie posługiwać się sztućcami i serwetką.

serwetka dodano: 27.04.2016 13:27

Jak zachowywać się w restauracji zgodnie z zasadami dobrego wychowania?

Okazji do spotkań w restauracji nie brakuje. Nie każdy jednak wie, jak jeść i zachowywać się w eleganckim lokalu. Jak uniknąć faux-pas w towarzystwie?

faux-pas dodano: 28.04.2016 10:06

Jak w towarzystwie jeść poszczególne potrawy? Jak nie ubrudzić siebie i stołu?

Aby dobrze wypaść podczas uroczystego obiadu należy zadbać o każdy szczegół. Powinniśmy zachować umiar, nie tylko w piciu, ale też jedzeniu. Czy wiesz jak kulturalnie jeść zupę, spaghetti, pizzę lub sałatkę? Poznaj zasady konsumpcji poszczególnych dań.

dokładka dodano: 27.04.2016 16:14

Jakie zasady savoir-vivre obowiązują za kierownicą?

Prawdziwy kierowca to grzeczny i uprzejmy kierowca. Dobre maniery za kierownicą to podstawa, dlatego warto wiedzieć, o jakich zasadach wobec pieszych, rowerzystów oraz osób podróżujących autami powinno się pamiętać.

bezpieczna jazda dodano: 03.08.2014 13:51

Całowanie w rękę. Kiedy można, a kiedy nie wypada całować kobiety w rękę?

Całując kobietę w rękę okazujesz jej szacunek. Świadczy to również o Twoich dobrych manierach. Dowiedz się, co o tym zwyczaju mówią zasady savoir-vivre. Czy całować w rękę można wszystkie kobiety bez wyjątku? Sprawdź, jak prawidłowo wykonać ten gest. I kiedy pocałunek w rękę jest stosowny, a kiedy zupełnie nie!

całowanie w rękę dodano: 28.10.2013 11:23

Dobre maniery. Jak wpływają na nasze zachowanie?

Dobre maniery powinny stać się naszym stylem życia. Czy potrafimy być wobec innych uprzejmi w każdej sytuacji?

dobre wychowanie dodano: 12.08.2013 10:24

Jak zachować się w ubikacji? Toaletowy savoir-vivre

Jeśli wchodzisz do toalety i szarpiesz za klamkę drzwi bez pukania, to czas z tym skończyć. Pamiętaj! Dobre wychowanie obowiązuje nawet w ubikacji. To miejsce wyjątkowo intymne, które wymaga, aby każdy zachowywał się dyskretnie i nie przeszkadzał drugiej osobie w spokoju załatwiać potrzeb. Jak zachować się w ubikacji czyli toaletowy savoir-vivre.

grzeczność w toalecie dodano: 06.08.2013 14:22

Jak postawić nieznajomej kobiecie drinka zgodnie z zasadami dobrego wychowania?

Nieznajoma kobieta w pubie zawróciła ci w głowie, ale nie masz pomysłu jak ją poderwać? Chcesz postawić jej drinka, ale nie wiesz jak to zrobić, by się nie obraziła? Sztuka podrywania w barze także wymaga znajomości dobrych manier.

alkohol dodano: 13.03.2012 14:11

O czym rozmawiać w towarzystwie?

Osoba nie potrafiąca odnaleźć się w towarzystwie często staję się obiektem żartów i pośmiewiskiem. Niewiedza z zakresu dobrych manier to główna przyczyna popełniania gaf. Oto kilka rad, które pomogą ci umiejętnie pokierować rozmową.

dobre wychowanie dodano: 20.09.2011 11:17

Jak powinny ubierać się kobiety po 60 -tce?

Obecna moda lansuje dużo odkrytych części ciała. Nie tylko młode, ale i dojrzałe panie chetnie odkrywają wszytsko. Wydekoltowane kobiety o obfitych kształtach z odkrytymi plecami i w krótkich spodenkach. Jak powinny ubierac się kobiety po 60 -tce? Czy jest jakaś zasada, która okreśła granice ubioru?
moda dodano: 06.08.2013 14:21 | odpowiedz (2)
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Mateusz Lisiecki — kim jest? [KARIERA, RODZINA]
Mateusz Lisiecki — kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Na Balu Dziennikarzy, u boku Magdaleny Waligórskiej, aktorki znanej z ...

dobre maniery szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. dobre maniery. Wszystko na temat dobre maniery na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.