porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Jak umiejętnie używać sztućców i serwetki?

Teoretycznie każdy z nas wie, że łyżka i widelec służą do nakładania potraw, nóż do krojenia a serwetka do wycierania rąk i ust. W praktyce niestety wciąż popełniamy przy stole wiele gaf. Podążaj za naszymi radami i dowiedz się, jak poprawnie posługiwać się sztućcami i serwetką.

serwetka dodano: 27.04.2016 13:27

Jak zachowywać się w restauracji zgodnie z zasadami dobrego wychowania?

Okazji do spotkań w restauracji nie brakuje. Nie każdy jednak wie, jak jeść i zachowywać się w eleganckim lokalu. Jak uniknąć faux-pas w towarzystwie?

faux-pas dodano: 28.04.2016 10:06

Jak w towarzystwie jeść poszczególne potrawy? Jak nie ubrudzić siebie i stołu?

Aby dobrze wypaść podczas uroczystego obiadu należy zadbać o każdy szczegół. Powinniśmy zachować umiar, nie tylko w piciu, ale też jedzeniu. Czy wiesz jak kulturalnie jeść zupę, spaghetti, pizzę lub sałatkę? Poznaj zasady konsumpcji poszczególnych dań.

dokładka dodano: 27.04.2016 16:14

Jakie zasady savoir-vivre obowiązują za kierownicą?

Prawdziwy kierowca to grzeczny i uprzejmy kierowca. Dobre maniery za kierownicą to podstawa, dlatego warto wiedzieć, o jakich zasadach wobec pieszych, rowerzystów oraz osób podróżujących autami powinno się pamiętać.

bezpieczna jazda dodano: 03.08.2014 13:51

Całowanie w rękę. Kiedy można, a kiedy nie wypada całować kobiety w rękę?

Całując kobietę w rękę okazujesz jej szacunek. Świadczy to również o Twoich dobrych manierach. Dowiedz się, co o tym zwyczaju mówią zasady savoir-vivre. Czy całować w rękę można wszystkie kobiety bez wyjątku? Sprawdź, jak prawidłowo wykonać ten gest. I kiedy pocałunek w rękę jest stosowny, a kiedy zupełnie nie!

całowanie w rękę dodano: 28.10.2013 11:23

Dobre maniery. Jak wpływają na nasze zachowanie?

Dobre maniery powinny stać się naszym stylem życia. Czy potrafimy być wobec innych uprzejmi w każdej sytuacji?

dobre wychowanie dodano: 12.08.2013 10:24

Jak zachować się w ubikacji? Toaletowy savoir-vivre

Jeśli wchodzisz do toalety i szarpiesz za klamkę drzwi bez pukania, to czas z tym skończyć. Pamiętaj! Dobre wychowanie obowiązuje nawet w ubikacji. To miejsce wyjątkowo intymne, które wymaga, aby każdy zachowywał się dyskretnie i nie przeszkadzał drugiej osobie w spokoju załatwiać potrzeb. Jak zachować się w ubikacji czyli toaletowy savoir-vivre.

grzeczność w toalecie dodano: 06.08.2013 14:22

Jak postawić nieznajomej kobiecie drinka zgodnie z zasadami dobrego wychowania?

Nieznajoma kobieta w pubie zawróciła ci w głowie, ale nie masz pomysłu jak ją poderwać? Chcesz postawić jej drinka, ale nie wiesz jak to zrobić, by się nie obraziła? Sztuka podrywania w barze także wymaga znajomości dobrych manier.

alkohol dodano: 13.03.2012 14:11

O czym rozmawiać w towarzystwie?

Osoba nie potrafiąca odnaleźć się w towarzystwie często staję się obiektem żartów i pośmiewiskiem. Niewiedza z zakresu dobrych manier to główna przyczyna popełniania gaf. Oto kilka rad, które pomogą ci umiejętnie pokierować rozmową.

dobre wychowanie dodano: 20.09.2011 11:17

Jak powinny ubierać się kobiety po 60 -tce?

Obecna moda lansuje dużo odkrytych części ciała. Nie tylko młode, ale i dojrzałe panie chetnie odkrywają wszytsko. Wydekoltowane kobiety o obfitych kształtach z odkrytymi plecami i w krótkich spodenkach. Jak powinny ubierac się kobiety po 60 -tce? Czy jest jakaś zasada, która okreśła granice ubioru?
moda dodano: 06.08.2013 14:21 | odpowiedz (2)
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Andrzej Hadacz, Andrzejek PiS-u - kim jest?
Andrzej Hadacz, Andrzejek PiS-u - kim jest?

Andrzeja Hadacza, pogardliwie nazywanego "Andrzejkiem" poznaliśmy, gdy bronił krzyża przed ...

dobre maniery szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. dobre maniery. Wszystko na temat dobre maniery na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.