porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Jak walczyć o wgląd do spółdzielczych dokumentów?

Każdy lokator, który chce zajrzeć do dokumentów swojej spółdzielni ma do tego prawo! Poniżej radzimy jak walczyć z prezesem, który nie chce nam pokazać dokumentów spółdzielni.

lokator dodano: 11.07.2013 15:56

Jak mieć zawsze porządek w domowych rachunkach?

Jak mieć zawsze porządek w domowych rachunkach? Czy to jest w ogóle możliwe? Jakie są sprawdzone sposoby na porządek w dokumentach, rachunkach, fakturach w gospodarstwie domowym? Oto kilka sposobów, które ułatwią zachowanie porządku w domowym biurze.

gdzie trzymać rachunki dodano: 16.04.2015 13:14

Nowy dowód rejestracyjny – jak będzie wyglądał?

Zanosi się na zmiany w dowodach rejestracyjnych. Ministerstwo Infrastruktury chce, by w dowodach rejestracyjnych była zapisana data pierwszej rejestracji, a nie – jak było dotychczas – data produkcji. Czy jest to dobry pomysł?

dowód rejestracyjny dodano: 13.08.2014 14:37

Jak czytać terminy urzędowe?

Przeczytałeś w piśmie, że na wniesienie zażalenia masz siedem dni i głowisz się nad tym, czy wliczyć w to sobotę i niedziele. Podpowiadamy jak należy traktować urzędnicze terminy.

data dodano: 06.09.2014 16:52

Imię i nazwisko czy nazwisko i imię? Co piszemy pierwsze – imię czy nazwisko?

Imię i nazwisko czy nazwisko i imię? Składasz podanie i nie wiesz, czy najpierw w podpisie napisać imię, czy nazwisko? Przy dokumentach obowiązuje jeszcze jedna zasada, ale przy układaniu list jest już odwrotnie. Jak?

Imię dodano: 14.06.2013 07:52

Rozwód kościelny. Nieważność małżeństwa katolickiego - jak przeprowadzić unieważnienie ślubu kościelnego?

W kościele katolickim nie ma pojęcia rozwód kościelny. Małżeństwo według prawa kanonicznego jest trwałe i nierozerwalne. Istnieje jedynie możliwość orzeczenia nieważności małżeństwa przez Sąd Biskupi.

pozew o rozwód dodano: 15.07.2013 13:47 | odpowiedz (1)

Formalności po ślubie: które urzędy trzeba odwiedzić? Co trzeba załatwić?

Ślub to początek nowej drogi życia dla nowożeńców, ale także konieczność załatwienia formalności w urzędach związanych ze zmianą nazwiska, wymianą dokumentów. Spis formalności poślubnych, o których powinna pamiętać para świeżo upieczonych małżonków.

dowód osobisty dodano: 19.10.2013 12:02

Zasiłek z pomocy społecznej - jak go dostać? Komu przysługuje zasiłek z pomocy społecznej?

Zasiłek z pomocy społecznej możesz otrzymać, jeśli nie jesteś w stanie sam sobie poradzić z przezwyciężeniem trudnej sytuacji życiowej. By otrzymać zasiłek z pomocy społecznej musisz jednak spełniać określone warunki i przedstawić wymagane dokumenty. Sprawdź, jak otrzymać zasiłek z pomocy społecznej.

dla kogo zasiłek dodano: 04.03.2013 10:50

Prawo jazdy 2013 – wymiana dokumentu. Kto ma obowiązek wymienić prawo jazdy w 2013?

WYMIANA PRAWA JAZDY. Nowy wzór dokumentu prawa jazdy wynika z nowelizacji ustawy o kierujących pojazdami i ujednolicenia przepisów unijnych.

kierowcy dodano: 03.12.2012 16:38

Prawo jazdy 2013. Czy każdy musi wymienić dokument ?

Obowiązek wymiany prawa jazdy mają wszyscy, którzy otrzymali dokument przed 2013 rokiem. Jednak nie ma pośpiechu, bowiem wymiana blankietów będzie odbywać się w latach 2028 – 2033.

prawo jazdy dodano: 06.02.2013 10:39
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Make Life Harder - kim są autorzy bloga - Maciej i Lucjan?
Make Life Harder - kim są autorzy bloga - Maciej i Lucjan?

Make Life Harder, czyli MLH powstał po to, by obśmiać ...

dokumenty szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. dokumenty. Wszystko na temat dokumenty na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.