porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

OGRODZENIE Z KAMIENIA. Co to są gabiony i gdzie się je stosuje?

Gabiony to bardzo modne obecnie elementy ażurowej konstrukcji stalowej wypełnione ozdobnym materiałem. Ostanio gabiony są modne wśród projektantów, choć nietypowe i bardzo industrialne w wyrazie, może być bardzo skuteczne, gdy chcemy odgrodzić się od hałasu ulicy.

gabiony dodano: 28.10.2011 14:35

Jak usytuować dom na działce?

Wiele osób planujących budowę domu przywiązuje wagę do wyboru lokalizacji działki oraz projektu budynku, pomijając jego usytuowanie domu na działce. Optymalne rozplanowanie usytuowania domu może to mieć znaczny wpływ na koszty jego użytkowania.

budowa domu dodano: 05.10.2011 16:46

Co kupić, gdy trafisz szóstkę w totka?

A gdyby tak trafić szóstkę w totka? Jakie marzenia można zrealizować za kilka milionów? Co najczęściej robią ludzie z dużą pieniężną wygraną? Mówimy, co kupić, gdy trafisz szóstkę w totka :)

kedyt mieszkaniowy dodano: 11.12.2012 12:48 | odpowiedz (1)

Jakie drzwi wybrać do mieszkania?

Jeszcze do niedawna skazani byliśmy na jednolitą bylejakość. Dziś każdy może wybrać sobie drzwi, które najbardziej odpowiadają stylowi wnętrza i potrzebom jego domu czy mieszkania. Drzwi wewnętrzne mogą być wykonane z różnych materiałów, mieć różnie wykończoną powierzchnię i różne kolory.

drzwi dodano: 15.09.2013 08:45

Jak współpracować z architektem wnętrz?

Obecnie nasze domy w większym stopniu tworzą różni specjaliści, a coraz mniej my sami. Dom buduje firma deweloperska, ogródek powierzamy projektantowi terenów zielonych, a o kolorze ścian decyduje architekt wnętrz. Korzystając z pomocy specjalistów, starajmy się współpracować z nimi, jasno wyrażać swoje potrzeby i gusta - żeby dom tworzony z ich pomocą był przede wszystkim nasz. Jeśli architekt nakłania nas do jednego rozwiązania, które nam nie odpowiada, najlepiej po prostu w porę się wycofać.

architekt dodano: 15.10.2013 15:37

Budować dom z poddaszem użytkowym czy nieużytkowym?

Poddasze w domu jest urokliwe. Zyskuje się sporo miejsca. Ale ma też wady - bywa tam gorąco, trzeba budować schody, a pod skosami nie każdy dobrze się czuje. Warto mieć dom z poddaszwem użytkowym czy nie? Czy jednak zbudować dom parterowy bez poddasza użytkowego?

budowa domu dodano: 06.11.2011 19:53

Czy opłaca się budować DOM Z PIWNICĄ? Jakie są argumenty zwolenników, a jakie przeciwników piwnicy?

Każdy wie, że w domu przydają się powierzchnie gospodarcze. Do takich należy piwnica. Ale czy na pewno warto wydać jedną trzecią więcej na budowę domu? Sprawdź, czy opłaca się budować dom z piwnicą.

fundament dodano: 10.10.2011 10:22

Które rośliny z naszego otoczenia są trujące?

Każdy ogrodnik wie, że z roślinami trzeba obchodzić się bardzo ostrożnie, ponieważ wśród nich występuje wiele trujących gatunków. Trujący sok bywa niebezpieczny, ale jednocześnie jest często wykorzystywany w medycynie.

kaktusy dodano: 06.10.2011 10:59

Wszystko co o kominie trzeba wiedzieć. Czy dom może nie mieć komina?

Mówi się, że w domach ogrzewanych przez kotły z zamkniętą komorą spalania, z których spaliny są odprowadzane przez przewody powietrzno-spalinowe wyprowadzone przez ścianę oraz w domach ogrzewanych pompą ciepła, można oszczędzić i zrezygnować z budowy kominów. Czy to prawda?

komin dodano: 07.11.2011 10:01

Jak zapewnić dzieciom bezpieczeństwo w domu?

Ważne jest, by stworzyć dzieciom bezpieczne i szczęśliwe dzieciństwo. Dzieci często w ogóle nie zdają sobie sprawy z zagrożeń dla nas doskonale widocznych, trzeba więc przedsięwziąć pewne kroki, by zapewnić im bezpieczeństwo.

bezpieczeństwo dziecka dodano: 30.11.2011 16:41
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Renata Kaczoruk i Kuba Wojewódzki: będzie ślub?

Renata Kaczoruk, znana szczerzej jako dziewczyna Kuby Wojewódzkiego. Nieśmiała modelka ...

dom szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. dom. Wszystko na temat dom na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.