porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Jak budować ekologiczne i energooszczędne domy?

Za siedem lat czekają nas poważne zmiany w budownictwie. Na terenie Unii Europejskiej będzie można stawiać wyłącznie domy energooszczędne. Ale jaki dom to dom energooszczędny? Czy to właśnie dom ekologiczny?

budowa domu ekologicznego dodano: 24.02.2013 14:24

Co to jest LOW-TECH? Jak wybudować EKOLOGICZNY DOM w duchu low-tech?

W technologii low-tech najlepiej sprawdzają się domy jednorodzinne, których gospodarze mogą mądrze budować, a potem gospodarować wodą, energią i odpadami. Chodzi o to, żeby materiały budowlane mogły być ponownie użyte do innych celów, a jeśli to niemożliwe, były łatwe do utylizacji.

budownictwo ekologiczne dodano: 19.08.2012 11:15

Jak urządzić mieszkanie w stylu eko? Na czym polega życie w stylu eko?

Zgiełk miasta powoduje, że coraz częściej pojawia się w nas pierwotna chęć do powrotu na łono natury. Nasze mieszkanie może stać się tego typu naturalnym azylem, bezpiecznym odpoczynkiem od głośnych, nieprzyjaznych ulic. Jak urządzić dom ekologiczny, by był przyjazne naturze?

ekologia dodano: 03.11.2011 10:42

Jak być eko i czy to się opłaca?

Dla niektórych ekologia oznacza przede wszystkich rezygnację z wygody i dotychczasowych przyzwyczajeń. Opinie te nie są pozbawione racji. Ekologia oznacza bowiem wpojenie sobie nowych nawyków, ale korzyści z niej odczuje w dużej mierze twój portfel.

ekologia dodano: 29.11.2013 14:34 | odpowiedz (1)

Dom ekologiczny, czyli jaki? Wszystko o domach ekologicznych

Dom ekologiczny to dom wybudowany z myślą o poszanowaniu energii – budowa i eksploatacja domów pochłaniają około 40% energii wykorzystywanej w całej Europie. Dlatego myśląc o wybudowaniu domu przyjaznego ekologii, pamiętaj o zyskach energii nie tylko na etapie jego budowy, ale też eksploatacji.

budowa domu dodano: 30.04.2013 13:52

Co to jest DGNB - Niemiecki Certyfikat dla Budynku Zrównoważonego?

Certyfikat ekologiczny dla domu ocenia przyjazność nowo zbudowanego domu dla środowiska. W Polsce są znane LEED i BREAM, a mniej niemiecki DGNB. Zobacz, na co zwracają uwagę Niemcy.

certyfikat ekologiczny dodano: 22.09.2014 10:01

Co to znaczy, że dom jest ekologiczny?

Dom ekologiczny, czyli jaki? To dom budowany z ekologicznych materiałów, do tego kupionych niedaleko od miejsca budowy (ograniczamy transport!). Podajemy zestaw cech, którym można opisać dom zaprojektowany i zbudowany w zgodzie z naturą.

dom ekologiczny cechy dodano: 22.09.2014 10:01

Dom zaprojektowany w zgodzie z naturą, czyli jaki?

Chcesz wykorzystać w swoim domu atuty natury, słońca, cienia? Weź sobie do serca te uwagi specjalistów od projektowania domów energooszczędnych i ekologicznych.

dom energooszczędny dodano: 22.09.2014 10:07

Jak prowadzić ekologiczną budowę?

Budowa w zgodzie z naturą - omawiamy 3 ważne cechy takiego budowania: planowanie, które pozwoli ograniczyć straty materiałów; ograniczenie ilości odpadów budowlanych i nadzór na każdym etapie, który zapewni wysoką jakość budowy.

ekologiczne budowanie dodano: 22.09.2014 10:03

Jakie materiały budowlane są ekologiczne?

Bardzo trudno uzyskać dane na temat tego, ile emisji CO2 i SO2 wiąże się z produkcją i rozkładem danego materiału budowlanego. Dlatego jeśli nie ma takich danych, lepiej wybierać materiały naturalne i te, które podlegają przetworzeniu.

ekologiczne budowanie dodano: 22.09.2014 10:08
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Waldemar Kownacki - kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Waldemar Kownacki - kim jest? W 1973 ukończył PWST w Warszawie ...

dom ekologiczny szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. dom ekologiczny. Wszystko na temat dom ekologiczny na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.