porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Jak rozpoznać zawał serca?

O rozległości zawału przesądza czas, jaki upłynie od rozpoczęcia się zawału do udzielenia pomocy. Lekarze mówią nawet o tzw. złotej godzinie – rozpoczęcie terapii w ciągu 60 minut daje najwięcej szans na ograniczenie rozległości zawału.

ból dodano: 05.01.2012 06:38

Jakie choroby stają się groźniejsze lub bardziej dokuczliwe podczas upału? Kto musi na siebie uważać?

Ekstremalnie wysokie temperatury są nie tylko uciążliwe, ale i niebezpieczne dla zdrowia. Lekarze co roku apelują, by osoby starsze powstrzymały się w upały od wychodzenia z domów. Nie bez powodu. Są bowiem schorzenia, które podczas spiekoty, stają się zabójcze. Sprawdź, jakich chorób to dotyczy.

choroby krążenia dodano: 10.07.2012 06:51

Atak astmy - jak pomóc choremu?

Astma, nazywana też dychawicą, to choroba która wywołuje napady duszności będące wynikiem skurczu oskrzeli. Jest to reakcja na alergen, infekcje, wysiłek fizyczny czy emocje.

astma dodano: 30.09.2013 15:04

Czym objawia się amyloidoza?

Amyloidoza, nazywana również skrobiawicą jest chorobą, którą wywołują odkładające się w niektórych organach, białka amyloidu. Amyloid to nieprawidłowe białko, zazwyczaj produkowane przez komórki szpiku kostnego, które może się gromadzić w dowolnych tkankach i narządach w organizmie.

amyloidoza dodano: 27.12.2011 13:47

Jak leczyć zaburzenia oddychania?

Leczeniem zaburzeń oddychania powinien zająć się lekarz. Przyczyn problemów z oddychaniem może być wiele - m.in. astma, alergia, przewlekła obturacyjna choroba płuc, zapalenie oskrzeli lub płuc, czy bezdech senny.

astma dodano: 12.02.2013 14:06 | odpowiedz (1)

Zapalenie mięśnia sercowego - jakie objawy i leczenie?

Duszność podczas wysiłku i w spoczynku, bladość skóry i zasinienie palców rąk i nóg (sinica obwodowa) to najbardziej zauważalne objawy zapalenia mięśnia sercowego. Istotą choroby są zmiany w mięśniu sercowym wywołane zakażeniem lub inną, najczęściej nieznaną przyczyną.

choroba reumatyczna dodano: 10.04.2014 10:24
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Waldemar Kownacki - kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Waldemar Kownacki - kim jest? W 1973 ukończył PWST w Warszawie ...

duszności szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. duszności. Wszystko na temat duszności na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.