porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Co to jest dysleksja i jakie są jej objawy?

Jesli twoje dziecko niechętnie rysuje, myli litery, pisze pismem lutrzanym po ukończeniu 5 roku życia, ma problemy z tabliczką mnożenia, to może być dysleksja. Sprawdź, czym może się przejawiać ta dysfunkcja?

dysgrafia dodano: 26.03.2012 21:16

PRAWA UCZNIÓW Z DYSLEKSJĄ. Jakie "przywileje" daje dziecku stwierdzona dysleksja?

Twoje dziecko ma problemy z nauką pisania i czytania? Podejrzewasz, że jest dyslektykiem? Koniecznie skieruj je na badania. Zaświadczenie o dysleksji bardzo mu się przyda i ułatwi zdawanie egzaminów na kolejnych stopniach nauczania.

dyslektyk badania dodano: 20.08.2012 13:45

DYSLEKSJA u dzieci - jak ją rozpoznać? Jakie są sposoby postępowania z dzieckiem dyslektycznym?

Dziecko słabo czyta, robi błędy ortograficzne, koślawo stawia litery? To wcale nie oznacza, że jest mało inteligentne albo leniwe. Może przecież być dyslektykiem. Jak sprawdzić, czy kłopoty z nauką nie wynikają z dysleksji?

błędy ortograficzne dodano: 31.10.2011 13:11

Jak pomóc dziecku z dysleksją?

Dziecko z dysleksją może czuć się zagubione w szkole. Powodów jest wiele – maluch nie radzi sobie z pisaniem (ma brzydki charakter pisma, przestawia litery) i czytaniem (wolno wypowiada słowa), często nie rozumie poleceń. Jak mu pomóc?

dysleksja funkcjonowanie dodano: 17.11.2011 14:14

Jak można pomóc dziecku z dysleksją?

Dysleksja u dzieci objawia się problemami z pisaniem i czytaniem. Przyczynia się to do problemów w nauce i ogólnie utrudnia funkcjonowanie w codziennym życiu. Jak leczyć dysleksję u dzieci? Jak pomóc dziecku z dysleksją na co dzień? Sprawdź, wszystko o leczeniu dysleksji u dzieci.

dziecko z dysleksją dodano: 04.11.2013 08:43

Kto i kiedy może stwierdzić u dziecka dysleksję?

Dysleksją określa się zaburzenie objawiające się trudnościami w czytaniu. Jest ona niezależna od inteligencji oraz warunków środowiskowych.

czytanie dodano: 20.08.2012 22:43

ADHD - jak uzyskać ORZECZENIE o ADHD?

Dziecko z ADHD zachowuje się tak, jakby było niegrzeczne albo źle wychowane, ale to jest choroba. Mówimy, jak się ją diagnozuje i jak uzyskać orzeczenie, że dziecko ma ADHD.

diagnoza ADHD dodano: 17.09.2012 07:20

Skąd się bierze dysleksja?

Co to jest dysleksja i skąd się bierze? Poznaj genezę uczniowskiego problemu.

dysleksja rozwojowa dodano: 11.02.2015 11:13

Jak zdają TEST SZÓSTOKLASISTY uczniowie z dysleksją, dysortografią i dysgrafią?

Jeżeli u dziecka zdiagnozowana została dysleksja, dysortografia, dysgrafia to test szóstoklasisty będzie ono zdawało na nieco innych warunkach niż rówieśnicy. Sam test szóstoklasisty będzie zawierał takie same zadania i będzie tak samo oceniany, ale będzie trwał dłużej.

dysgrafia dodano: 02.04.2013 12:12

Jak najwcześniej wykryć dysleksję?

Nie zawsze trudności nauce, polegające na robieniu błędów ortograficznych, rachunkowych czy problemach z czytaniem oznaczają dysleksję. Ale lepiej nie lekceważyć sygnałów. Warto sprawdzić jak najwcześniej, czy dziecko nie ma dysleksji. Podobno co 10. polskie dziecko jest dyslektykiem.

dysleksja objawy dodano: 23.05.2015 08:12
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Krystian Wieczorek – kim jest? KARIERA, RODZINA
Krystian Wieczorek – kim jest? KARIERA, RODZINA

Serialowy amant i laureat plebiscytu VIVA Najpiękniejsi, a z wykształcenia ...

dysleksja szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. dysleksja. Wszystko na temat dysleksja na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.