porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Jak usytuować dom na działce?

Wiele osób planujących budowę domu przywiązuje wagę do wyboru lokalizacji działki oraz projektu budynku, pomijając jego usytuowanie domu na działce. Optymalne rozplanowanie usytuowania domu może to mieć znaczny wpływ na koszty jego użytkowania.

budowa domu dodano: 05.10.2011 16:46

Projekty domów. Na czym polega adaptacja projektu gotowego?

Masz już działkę? Kupiłeś gotowy projekt domu i nie wiesz co dalej? Kolejnym krokiem jest adaptacja projektu, która jest konieczna do uzyskania pozwolenia na budowę. Polega ona na dostosowaniu projektu do wymogów prawa budowlanego oraz do indywidualnych potrzeb inwestorów.

adaptacja projektu domu dodano: 17.09.2012 06:00

Na co należy zwrócić uwagę, wybierając projekt domu?

Dom musi spełniać nasze oczekiwania. Rozpoczynając jego budowę, trzeba wiedzieć, że dwóch rzeczy nie będziemy mogli zmienić. Jedną z nich jest zakupiona działka, drugą - zrealizowany projekt. Dlatego działka i projekt muszą być wybrane z rozmysłem i pasować do siebie idealnie.

budowa domu dodano: 05.11.2012 14:30

Minimalne odległości od domu. Jak usytuować dom na działce?

Planując zakup działki budowlanej należy zapoznać się z minimalnymi odległościami domu od różnych elementów wyposażenia działki - przykładowo, dom nie może się znaleźć bliżej niż 4 m od jej granicy. Jakie inne ważne odległości musimy znać zanim przystąpimy do planowania budowy?

budowa domu dodano: 19.02.2013 16:09

Działka budowlana. Jaka powinna być wielkość działki, na której ma stanąć dom? Wymiary działki a budowa domu

Działka budowlana powinna mieć takie wymiary, by dom zachowywał odpowiednią odległość od sąsiadów. Jaka wielkość działki pod budowę jest najodpowiedniejsza? Wszystko o działce budowlanej.

działka budowa dodano: 25.04.2013 12:00

Co sprawdzić przed kupnem działki pod budowę domu?

Pięknie położona działka pod budowę domu może okazać się pułapką, jeśli przed zakupem nie sprawdzimy, czy można na niej w ogóle budować. Szczególną ostrożność trzeba zachować, gdy skuszeni ceną myślimy o kupnie gruntu rolnego lub leśnego. Ważne jest też bezpieczeństwo transakcji zakupu działki budowlanej.

działka budowlana porady dodano: 13.02.2013 16:51

Jak przekształcić działkę rolną w budowlaną?

Planujesz budowę domu, a ziemia której jesteś właścicielem to działka rolna? Podpowiemy Ci, w jaki sposób odrolnić grunt. Pamiętaj jednak o tym, że to proces, który wymaga wielu formalności. Także, przystępując do przekształcenia działki rolnej w budowlaną, musisz uzbroić się w cierpliwość.

działka dodano: 11.04.2013 11:58

Jak przekształcić działkę rolną w budowlaną? Jak zmienić status działki rolnej na budowlany

Jak przekształcić działkę rolną w budowlaną? Działki rolne są znacznie tańsze od budowlanych. Jeśli jednak chcesz na niej zbudować dom, a nie chcesz zostać rolnikiem – musisz ją „odrolnić”. To jednak nie jest łatwe, a w niektórych sytuacjach wręcz niemożliwe. Podpowiadamy, jak przekształcić działkę rolną w budowlaną. Jak zmienić status działki rolnej na budowlany. Radzimy, jak przekształcić działkę rolną na budowla

działka rolna dodano: 01.04.2013 00:42 | odpowiedz (1)

Co trzeba sprawdzić przed zakupem działki? [PORADNIK]

Omawiamy krok po kroku, co musisz sprawdzić przed zakupem działki, żeby wybudować na niej dom - od miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego lub ustalenia warunków zabudowy, gdy nie ma takiego planu, przez księgę wieczystą i tzw. dobre sąsiedztwo, po ustalenie dokładnych granic działki.

granice działki dodano: 25.06.2014 13:32

Dlaczego warto budować na terenie już zurbanizowanym?

Wszyscy gonią za działką w pięknym miejscu na łonie natury, a my namawiamy do... zostawienie resztek natury w stanie dziewiczym. Buduj tam, gdzie teren jest zabudowany.

gdzie budować dom dodano: 22.09.2014 10:03
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Daniel Wieleba - kim jest? [KARIERA,  RODZINA]
Daniel Wieleba - kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Daniel Wieleba przez 4 lata był panem Lotto i dał ...

działka budowlana szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. działka budowlana. Wszystko na temat działka budowlana na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.