porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Ile powinno ważyć dziecko w wieku 6 lat?

Ile powinno ważyć dziecko? Nieprawidłowa waga u dzieci może świadczyć o poważnej chorobie. Ile powinno ważyć i mierzyć dziecko w danym wieku?

Nieprawidłowa waga dzieci dodano: 01.03.2013 00:58 | odpowiedz (1)

Prawidłowy wzrost i waga dziecka w 2. roku życia - jakie normy?

Systematyczne wizyty zdrowych dzieci u lekarza, w celu sprawdzenia ich stanu zdrowia i ogólnego rozwoju, tzw. bilansy wiekowe, pozwolą każdemu rodzicowi szybko sprawdzić, czy jego pociecha rozwija się prawidłowo. Sprawdźcie z nami, jakie cechy są charakterystyczne dla 2-letniego malucha.

bilans dwulatka dodano: 17.09.2013 08:12 | odpowiedz (1)

Urlopy macierzyńskie od 2013 roku - co się zmieniło, ile trwa, zmiany

Dla kobiet, które urodzą dziecko po 17 marca 2013 urlop macierzyński będzie trwał 24 tygodnie. Po jego zakończeniu można jeszcze wziąć 28 tygodni urlopu rodzicielskiego. Łącznie urlop przedłuży się wtedy do 12 miesięcy. Urlopy macierzyńskie od 2013 roku zmiany, ile trwa?

ciąża dodano: 11.05.2013 00:02

Jakie to uczucie - karmić piersią

Relaks i odprężenie - jeśli możesz sobie na to pozwolić podczas karmienia piersią, przeżyjesz najpiękniejszą przygodę życia. Jakie to uczucie?

karmienie piersią dodano: 30.04.2012 16:34

Jak podnosić niemowlę, żeby rozwijało się prawidłowo?

Wydaje się, że w podnoszeniu niemowlęcia nie ma wielkiej filozofii. Okazuje się jednak, że sposób, w jaki to robimy, już od narodzenia dziecka ma zbawienny wpływ na jego zdrowie, rozwój umysłowy i fizyczny. Zobacz, jak podnosić i trzymać dziecko, żeby zapewnić mu prawidłowy rozwój 

mózg dodano: 09.09.2011 10:34

10 pomysłów na prezent dla dziecka 0-2 lata

Z prezentem dla malucha zawsze jest problem... Nie wiesz co dziecko już ma, co je ucieszy, co się przyda, a co zdenerwuje rodziców. Dlatego zanim wybierzesz się po prezent dla malucha przeczytaj nasz poradnik!

prezent dodano: 16.09.2013 07:50 | odpowiedz (2)

Naucz się negocjować ze swoim dzieckiem

Odpowiednio przeprowadzone negocjacje mogą stać się poważnym narzędziem wychowawczym w ręku każdego rodzica. Nie wahaj się więc rozmawiać ze swoim dzieckiem, stawiaj granice, ale też nie bądź nieuległy.

jak rozmawiać z dzieckiem dodano: 14.10.2011 08:30

Czym karmić niemowlę?

Nowy schemat żywienia, zgodnie z którym produkty glutenowe podaje się dzieciom już między 5. a 6. miesiącem życia, budzi sporo kontrowersji wśród lekarzy, a jeszcze więcej wśród rodziców. Nie tak dawno słyszeli przecież, że wczesne podawanie produktów zbożowych naraża dzieci na problemy zdrowotne. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) zaleca karmienie niemowląt do końca 6. miesiąca życia wyłącznie mlekiem mamy.

karmienie dodano: 10.10.2013 19:17

Jak nauczyć dziecko PRZEGRYWAĆ?

Któż z nas lubi przegrywać? Często my dorośli nie jesteśmy w stanie darować sobie życiowej porażki, a co dopiero dziecko, które doświadcza jej po raz pierwszy? Zwykle nie wie jak poradzić sobie z towarzyszącymi mu wtedy emocjami, więc prosi o pomoc reagując w różny, często zaskakujący nas, sposób.

emocje dziecka dodano: 20.02.2012 07:15

Dlaczego dziecko się jąka?

Jąkanie to dosyć powszechna wada wymowy u dzieci. Często ustępuje ona sama, ale trzeba dać dziecku wsparcie, by tak się stało. Duże szanse na wyleczenie z jąkania ma odpowiednia terapia – musi być ona jednak przeprowadzona zanim nieprawidłowe wzorce utrwalą się na stałe.

jąkanie dodano: 07.10.2011 09:04
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Agatha Christie: co musisz wiedzieć o królowej kryminałów?

Agatha Christie jest najczęściej tłumaczonym autorem wszechczasów, a jeśli chodzi ...

dziecko szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. dziecko. Wszystko na temat dziecko na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.