porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Dziecko w samochodzie. Nowe przepisy o fotelikach dla przewożonych dzieci

Przewożenie dzieci w samochodach podlega regulacjom prawnym, które zmieniają się 15 maja 2015 roku. Sprawdź, czy twoje dziecko musi mieć specjalny fotelik i czy może podróżować na przednim siedzeniu.

dziecko w aucie dodano: 07.05.2015 14:27

Przewożenie dzieci samochodem – jakie zmiany się szykują?

Rząd pracuje nad projektem zmian przepisów regulujących przewożenie dzieci w samochodzie. Zmiany mają dostosować polskie prawo do unijnego. Chodzi o stosowanie pasów bezpieczeństwa i fotelików.

fotelik samochodowy dodano: 13.01.2015 18:45

W jakich sytuacjach samochód może się stać pułapką bez wyjścia?

Dziecko w samochodzie to zawsze zagrożenie - auto może okazać się śmiertelną pułapką. Warto o tym pamiętać.
bezpieczeństwo przewozu dzieci dodano: 11.06.2013 14:01

Jak zamontować FOTELIK SAMOCHODOWY? DZIECKO W SAMOCHODZIE

Poprawne zamontowanie fotelika samochodowego, w którym przewozi się dziecko, jest niezwykle istotne dla bezpieczeństwa malucha. Na co należy zwracać uwagę podczas montażu takiego fotelika? Jak maksymalnie obniżyć ryzyko urazu w przypadku kolizji? Jak prawidłowo zamontować fotelik samochodowy?

dziecko w foteliku dodano: 18.11.2012 10:00

JAK PODRÓŻOWAĆ Z DZIECKIEM? Jak zorganizować wakacyjny wyjazd z niemowlakiem?

Wyjazd z małym dzieckiem tylko z pozoru może wydawać się skomplikowany. Najważniejsze to wcześniej wszystko sobie dobrze zaplanować: przygotować listę potrzebnych rzeczy, z ogromną dokładnością wybrać miejsce kwaterunku i, w miarę możliwości, być przygotowanym na wszelkie zaskakujące sytuacje.

dziecko na wakacjach dodano: 15.07.2014 08:16 | odpowiedz (2)

Wybierasz się na urlop, ferie zimowe lub dłuższą podróż? Przeczytaj, jak zająć dziecko w podróży?

Podróż samochodem z dzieckiem to nie lada wyzwanie dla rodziców, zwłaszcza jeżeli dojazd do celu trwa kilka godzin. Jeżeli się do podróży odpowiednio przygotujemy pozostawi w pamięci wiele miłych wspomnień.

akcesoria w podróży dodano: 28.11.2011 11:49

Jaki SAMOCHÓD DLA RODZINY? Na co zwracać uwagę kupując auto, w którym będziemy wozić dzieci? PORADNIK

Cóż, jeśli właśnie zostaliście rodzicami, powinniście pożegnać się z marzeniem o sportowym samochodzie - przynajmniej do czasu, kiedy dzieci podrosną. Rodzinne auto powinien być przede wszystkim FUNKCJONALNE.

bezpieczny samochód dodano: 16.05.2012 08:47

Jakie auto wybrać dla rodziny?

Rodzina ci się powiększa? Twoja żona ostatnio przytyła? Nie mieści się już na przednim siedzeniu małego sportowego autka, które jest największą radością twojego życia? Nadszedł czas, aby powiedzieć "żegnaj" (samochodowi, nie żonie) i wstawić czerwony sportowy wózek do komisu, a potem...

auto rodzinne dodano: 12.01.2012 14:42

Przewożenie dzieci w samochodzie - nowe przepisy. Co się zmieni?

Samochodami niewyposażonymi w pasy bezpieczeństwa nie pojadą dzieci poniżej trzeciego roku życia. Nowa regulacja ma dostosować polskie prawo do unijnych dyrektyw. Czy istotnie wpłynie na życie obywateli?

dziecko dodano: 18.08.2014 11:02

Upał a dziecko w samochodzie - czym to grozi?

Zostawianie „na chwilę” dziecka w samochodzie, w wózku pod sklepem, na rowerze lub hulajnodze w parku lub gdziekolwiek indziej jest ryzykiem ponad wszelką miarę. I po wielokroć nieopłacalnym, bo dziecku dajemy bardzo ważny przekaz o tym, iż nie jest dla nas ważne, a nam samym grożą poważne sankcje karne. Jednak nie ich powinniśmy się bać najbardziej, a tego, by zawsze dawać dziecku poczucie bezpieczeństwa i zawsze „mieć je na oku”.

UPAŁY dodano: 11.06.2014 07:38
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Łukasz Warzecha - kim jest?

Łukasz Warzecha: dziennikarz, publicysta, komentator sportowy, członek rady redakcyjnej „Międzynarodowego ...

dziecko w samochodzie szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. dziecko w samochodzie. Wszystko na temat dziecko w samochodzie na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.