porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Zielone piwo z okazji Dnia Świętego Patryka - prosty przepis na piwo w oryginalnym kolorze.

Obchody Dnia Świętego Patryka kojarzą się nam nie tylko z irlandzką whiskey czy Guinnessem, ale również z zielonym piwem. Sprawdź, jak zrobić je w domu.

dzień św. Patryka dodano: 08.07.2016 12:50 | odpowiedz (1)

Drinki na Dzień świętego Patryka - co pić jeśli nie piwo?

Dzień świętego Patryka, wypada 17 marca. tego dnia wszyscy Irlandczycy hucznie obchodzą świeto patrona swojego kraju - zarówno w Irlandii, jak i zagranicą. A wiadomo, że kazda okazja jest dobra by się bawic, wiec do Iralndczyków chętnie przyłączają się przedstawiciele innych narodów. Co pić w dniu świętego Patryka, jeśli nie lubimy piwa?

drinki dodano: 17.03.2015 09:31

Kawa po irlandzku. Jak zrobić pyszną kawę w domu?

Kawa po irlandzku z dodatkiem whisky jest doskonałym pomysłem na zimowe weekendowe popołudnie. Można ją zrobić w domu. Mówimy, jakie to proste.

irish coffee dodano: 17.03.2015 13:31

Dlaczego leprechauny mieszkają na końcu tęczy i co tam robią? Co przy tym przyświeca precheaunom?

W amerykańskich filmach familijnych pojawia się czasem dziwaczna postać – mówiący z irlandzkim akcentem, niewysoki człowieczek w zielonym ubraniu, pilnujący lśniącego ogniście garnka złota na końcu tęczy. Czy ten portret ma coś wspólnego z tradycyjnym wyobrażeniem leprechauna?

folklor irlandzki dodano: 01.03.2015 10:17

Dzień św. Patryka: czy 17 marca to dzień piwa?

Czy dzień św. Patryka jest świętem piwa? Kiedy jest święto piwa? Amatorzy piwa nie potrzebują specjalnego święta, by się nim raczyć - do tego każda okazja jest dobra. Ale jest taki dzień, gdy jest to szczególnie uzasadnione i usprawiedliwione - święto piwa obchodzone w Irlandii, a także w Polsce 17 marca.

17 marca dodano: 01.03.2015 08:44

Dzień Świętego Patryka 17 marca – jak uczcić święto piwa?

Dzień Świętego Patryka przypada 17 marca. Jak się obchodzi to święto? Co Irlandczycy i ich sympatycy robią i... piją tego dnia? Mówimy, jak należy obchodzić Dzień Świętego Patryka.

dzień św. Patryka dodano: 01.03.2015 08:55

Dzień Św. Patryka, czyli święto zielonego piwa. Gdzie i jak się je obchodzi? [VIDEO]

Dzień Świętego Patryka to nie tylko irlandzkie święto piwa. To także uroczystość religijna i zwyczaj znany nie tylko w Irlandii. Kto oprócz Irlandczyków obchodzi to święto?

dzień św. Patryka dodano: 01.03.2015 08:56 | odpowiedz (6)

Święty Patryk – kim był? Dlaczego jego święto przypada 17 marca?

W marcu w wielu krajach hucznie świętuje się Dzień Świętego Patryka. 17 marca Irlandczycy na całym świecie będą obchodzić Dzień św. Patryka. Także w Polsce święto to jest popularne. Skąd się wzięło i kim był św. Patryk? Co warto wiedzieć o tym święcie, żeby błysnąć wiedzą w towarzystwie.

dzień św. Patryka dodano: 01.03.2015 08:53 | odpowiedz (1)
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Krzysztof Kąkolewski nie żyje. Kim był? [KARIERA, TWÓRCZOŚĆ]

Krzysztof Kąkolewski nie żyje. Wybitny reporter i publicysta był autorem ...

dzień świętego Patryka szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. dzień świętego Patryka. Wszystko na temat dzień świętego Patryka na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.