porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

#NoBeautyInPlastic – Domoteka zaprasza na wystawę fotografii Daniela Petryczkiewicza

Plastik to symbol dzisiejszego świata konsumpcji – jednorazowości i ciągłego wzrostu konsumpcji prowadzących nas na skraj katastrofy klimatycznej. A jak można jej uniknąć? Ogromną rolę odgrywają realne działania, a nie tylko deklaracje oraz edukacja. Centrum wyposażenia wnętrz Domoteka ma pełną tego świadomość, dlatego do współpracy zaprosiło Daniela Petryczkiewicza – twórcę projektu fotograficznego #NoBeautyInPlastic. Kolejną odsłonę z nowymi pracami artysty można podziwiać w Domotece do 31 października 2020 roku.

design dodano: 23.09.2020 12:48

Jak wprowadzić naturę do mieszkania?

Najlepszym lekarstwem na zmęczenie miejskim życiem jest bliskość natury. Czerpiemy z niej spokój i energię, zatem spróbuj stworzyć przyjazne środowisko w swoich czterech ścianach. Nie daj się przy tym zwieść imitacjom, np. ekoskóra jest zupełnie nieekologiczna, to produkt ropopochodny! Ciebie interesują materiały naturalne i jak najmniej przetworzone, a jeśli już, to w sposób nieszkodzący środowisku. Są kwintesencją ekostylu, który spodoba ci się, bo jest ciepły, domowy, bez sztywnej elegancji.

ekostyl dodano: 18.09.2013 11:54

Na czym polega ekologiczne podejście do żywności?

Ekologiczne podejście do żywności to nie tylko kupowanie produktów z bioupraw. To również dbałość, aby zawartości lodówki nie lądowała w koszu. Ile razy zdarzyło wam się wyrzucić do kosza zwiędłe warzywa? U progu lata, kiedy wracają sezonowe owoce i warzywa, warto zadbać o to, by na dłużej zatrzymać ich świeżość. Rozwiązaniem są dobrej jakości, dopuszczone do kontaktu z żywnością pojemniki. Wybierajmy nie te najtańsze i zwróćmy uwagę, aby hermetyczne i próżniowe były nie tylko z nazwy.

jedzenie dodano: 01.02.2014 07:30

Jak sortować śmieci?

Sortowniki odpadków to ekologiczne i wygodne rozwiązanie, umożliwiające optymalne zagospodarowanie i uporządkowanie przestrzeni pod zlewozmywakiem. Wykonane z plastiku pojemniki są umieszczone w specjalnym stelażu i w zależności od modelu przystosowane do zamontowania w szafkach o szerokości 45, 50 i 60 cm. Pięć pojemników o różnej wielkości i pojemności ułatwia segregowanie odpadków szklanych (słoiki, butelki), metalowych (puszki) lub tekturowych (opakowania), a nawet zużytych baterii.

plastikowe pojemniki dodano: 07.08.2013 11:33

Czy wiesz, co to WIEŻA DLA JERZA i do czego służy? Jak chronić JERZYKI?

Jerzyki to bardzo symaptyczne ptaki słynące z tego, że większość swojego życia przeżywają w locie. Potrafią szybować bez przerwy nawet przez dwa lub trzy lata! Są nie tylko ciekawe, ale też bardzo pożyteczne – ich głównym pokarmem są komary, które są bardzo uciążliwe dla ludzi!

jerzyki dodano: 20.04.2012 12:27

Jak NIE POZBYWAĆ SIĘ ŚMIECI? Obejrzyj spot edukacyjny gminy BIAŁOŁĘKA! WIDEO

Nielegalne wysypiska to duży problem, wyrzucane odpadki szkodzą środowisku, a ich usunięcie kosztuje gminy dużo pieniędzy, które przecież pochodzą z  naszych - podatników - kieszeni. Przedstawiciele gminy Białołęka wystartowali z kampanią edukacyjną na temat wyrzucania śmieci, której mocną kartą jest gangsterski spot promocyjny...

dzikie wysypiska dodano: 16.03.2012 11:34

Co to jest certyfikat DGNB? Jak budynki wpływają na środowisko?

To jak przyjazny jest budynek dla środowiska można ocenić na podstawie różnych certyfikatów. Jest ich wiele, ale najbardziej popularne i wszechstronne są niemiecki DGNB, amerykański LEED oraz brytyjski BREEAM.

budownictwo dodano: 17.07.2012 11:21

Co to jest LOW-TECH? Jak wybudować EKOLOGICZNY DOM w duchu low-tech?

W technologii low-tech najlepiej sprawdzają się domy jednorodzinne, których gospodarze mogą mądrze budować, a potem gospodarować wodą, energią i odpadami. Chodzi o to, żeby materiały budowlane mogły być ponownie użyte do innych celów, a jeśli to niemożliwe, były łatwe do utylizacji.

budownictwo ekologiczne dodano: 19.08.2012 11:15

Jakie urządzenia kuchenne ułatwiają utrzymanie czystości w kuchni?

Zainstalowany w zlewozmywaku młynek do usuwania resztek jedzenia oraz segregatory na śmieci to doskonały sposób na utrzymanie czystości w kuchni. Są przyjazne nie tylko porządkowi, ale także naturze i kieszeni, gdyż służą segregacji śmieci

kuchnia dodano: 12.03.2012 23:29

Ekologiczne wzornictwo: czy istnieją piękne przedmioty z odzysku?

Czas bezrefleksyjnej konsumpcji się kończy. Żeby nie utonąć w śmieciach, producenci i kupujący przykładają coraz większą wagę do kwestii ochrony środowiska. To nie tylko moda, ale konieczność - każdy z nas może się do tego przyczynić, nie tylko sortując śmieci, ale też kreatywnie je przetwarzając.

eko dodano: 22.09.2011 12:49 | odpowiedz (1)
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim jest Marta Giermasińska? Szokujący awans narzeczonej polityka
Kim jest Marta Giermasińska? Szokujący awans narzeczonej polityka

Miesiąc temu 24-letnia Marta Giermasińska rozpoczęła pracę w elektrociepłowni w ...

ekologia szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. ekologia. Wszystko na temat ekologia na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.