porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

#NoBeautyInPlastic – Domoteka zaprasza na wystawę fotografii Daniela Petryczkiewicza

Plastik to symbol dzisiejszego świata konsumpcji – jednorazowości i ciągłego wzrostu konsumpcji prowadzących nas na skraj katastrofy klimatycznej. A jak można jej uniknąć? Ogromną rolę odgrywają realne działania, a nie tylko deklaracje oraz edukacja. Centrum wyposażenia wnętrz Domoteka ma pełną tego świadomość, dlatego do współpracy zaprosiło Daniela Petryczkiewicza – twórcę projektu fotograficznego #NoBeautyInPlastic. Kolejną odsłonę z nowymi pracami artysty można podziwiać w Domotece do 31 października 2020 roku.

design dodano: 23.09.2020 12:48

Jak wprowadzić naturę do mieszkania?

Najlepszym lekarstwem na zmęczenie miejskim życiem jest bliskość natury. Czerpiemy z niej spokój i energię, zatem spróbuj stworzyć przyjazne środowisko w swoich czterech ścianach. Nie daj się przy tym zwieść imitacjom, np. ekoskóra jest zupełnie nieekologiczna, to produkt ropopochodny! Ciebie interesują materiały naturalne i jak najmniej przetworzone, a jeśli już, to w sposób nieszkodzący środowisku. Są kwintesencją ekostylu, który spodoba ci się, bo jest ciepły, domowy, bez sztywnej elegancji.

ekostyl dodano: 18.09.2013 11:54

Na czym polega ekologiczne podejście do żywności?

Ekologiczne podejście do żywności to nie tylko kupowanie produktów z bioupraw. To również dbałość, aby zawartości lodówki nie lądowała w koszu. Ile razy zdarzyło wam się wyrzucić do kosza zwiędłe warzywa? U progu lata, kiedy wracają sezonowe owoce i warzywa, warto zadbać o to, by na dłużej zatrzymać ich świeżość. Rozwiązaniem są dobrej jakości, dopuszczone do kontaktu z żywnością pojemniki. Wybierajmy nie te najtańsze i zwróćmy uwagę, aby hermetyczne i próżniowe były nie tylko z nazwy.

jedzenie dodano: 01.02.2014 07:30

Jak sortować śmieci?

Sortowniki odpadków to ekologiczne i wygodne rozwiązanie, umożliwiające optymalne zagospodarowanie i uporządkowanie przestrzeni pod zlewozmywakiem. Wykonane z plastiku pojemniki są umieszczone w specjalnym stelażu i w zależności od modelu przystosowane do zamontowania w szafkach o szerokości 45, 50 i 60 cm. Pięć pojemników o różnej wielkości i pojemności ułatwia segregowanie odpadków szklanych (słoiki, butelki), metalowych (puszki) lub tekturowych (opakowania), a nawet zużytych baterii.

plastikowe pojemniki dodano: 07.08.2013 11:33

Czy wiesz, co to WIEŻA DLA JERZA i do czego służy? Jak chronić JERZYKI?

Jerzyki to bardzo symaptyczne ptaki słynące z tego, że większość swojego życia przeżywają w locie. Potrafią szybować bez przerwy nawet przez dwa lub trzy lata! Są nie tylko ciekawe, ale też bardzo pożyteczne – ich głównym pokarmem są komary, które są bardzo uciążliwe dla ludzi!

jerzyki dodano: 20.04.2012 12:27

Jak NIE POZBYWAĆ SIĘ ŚMIECI? Obejrzyj spot edukacyjny gminy BIAŁOŁĘKA! WIDEO

Nielegalne wysypiska to duży problem, wyrzucane odpadki szkodzą środowisku, a ich usunięcie kosztuje gminy dużo pieniędzy, które przecież pochodzą z  naszych - podatników - kieszeni. Przedstawiciele gminy Białołęka wystartowali z kampanią edukacyjną na temat wyrzucania śmieci, której mocną kartą jest gangsterski spot promocyjny...

dzikie wysypiska dodano: 16.03.2012 11:34

Co to jest certyfikat DGNB? Jak budynki wpływają na środowisko?

To jak przyjazny jest budynek dla środowiska można ocenić na podstawie różnych certyfikatów. Jest ich wiele, ale najbardziej popularne i wszechstronne są niemiecki DGNB, amerykański LEED oraz brytyjski BREEAM.

budownictwo dodano: 17.07.2012 11:21

Co to jest LOW-TECH? Jak wybudować EKOLOGICZNY DOM w duchu low-tech?

W technologii low-tech najlepiej sprawdzają się domy jednorodzinne, których gospodarze mogą mądrze budować, a potem gospodarować wodą, energią i odpadami. Chodzi o to, żeby materiały budowlane mogły być ponownie użyte do innych celów, a jeśli to niemożliwe, były łatwe do utylizacji.

budownictwo ekologiczne dodano: 19.08.2012 11:15

Jakie urządzenia kuchenne ułatwiają utrzymanie czystości w kuchni?

Zainstalowany w zlewozmywaku młynek do usuwania resztek jedzenia oraz segregatory na śmieci to doskonały sposób na utrzymanie czystości w kuchni. Są przyjazne nie tylko porządkowi, ale także naturze i kieszeni, gdyż służą segregacji śmieci

kuchnia dodano: 12.03.2012 23:29

Ekologiczne wzornictwo: czy istnieją piękne przedmioty z odzysku?

Czas bezrefleksyjnej konsumpcji się kończy. Żeby nie utonąć w śmieciach, producenci i kupujący przykładają coraz większą wagę do kwestii ochrony środowiska. To nie tylko moda, ale konieczność - każdy z nas może się do tego przyczynić, nie tylko sortując śmieci, ale też kreatywnie je przetwarzając.

eko dodano: 22.09.2011 12:49 | odpowiedz (1)
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Paulina Kaszuba - kim jest twarz kampanii STOMAlife?
Paulina Kaszuba - kim jest twarz kampanii STOMAlife?

Paulina Kaszuba ma 30 lat, a od 13. roku życia ...

ekologia szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. ekologia. Wszystko na temat ekologia na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.