porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Co to jest LOW-TECH? Jak wybudować EKOLOGICZNY DOM w duchu low-tech?

W technologii low-tech najlepiej sprawdzają się domy jednorodzinne, których gospodarze mogą mądrze budować, a potem gospodarować wodą, energią i odpadami. Chodzi o to, żeby materiały budowlane mogły być ponownie użyte do innych celów, a jeśli to niemożliwe, były łatwe do utylizacji.

budownictwo ekologiczne dodano: 19.08.2012 11:15

Dom ekologiczny, czyli jaki? Wszystko o domach ekologicznych

Dom ekologiczny to dom wybudowany z myślą o poszanowaniu energii – budowa i eksploatacja domów pochłaniają około 40% energii wykorzystywanej w całej Europie. Dlatego myśląc o wybudowaniu domu przyjaznego ekologii, pamiętaj o zyskach energii nie tylko na etapie jego budowy, ale też eksploatacji.

budowa domu dodano: 30.04.2013 13:52

Jak prowadzić ekologiczną budowę?

Budowa w zgodzie z naturą - omawiamy 3 ważne cechy takiego budowania: planowanie, które pozwoli ograniczyć straty materiałów; ograniczenie ilości odpadów budowlanych i nadzór na każdym etapie, który zapewni wysoką jakość budowy.

dom ekologiczny dodano: 22.09.2014 10:03

Jakie materiały budowlane są ekologiczne?

Bardzo trudno uzyskać dane na temat tego, ile emisji CO2 i SO2 wiąże się z produkcją i rozkładem danego materiału budowlanego. Dlatego jeśli nie ma takich danych, lepiej wybierać materiały naturalne i te, które podlegają przetworzeniu.

dom ekologiczny dodano: 22.09.2014 10:08
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim jest Denis Urubko, himalaista, który został Polakiem?
Kim jest Denis Urubko, himalaista, który został Polakiem?

Jeden z najwybitniejszych himalaistów na świecie został Polakiem. Denis Urubko ...

ekologiczne materiały budowlane szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. ekologiczne materiały budowlane. Wszystko na temat ekologiczne materiały budowlane na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.