porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Jaką waloryzację otrzymają emeryci w 2012 roku? Wiek emerytalny 67. rok życia

Prezydent Bronisław Komorowski podpisał ustawę waloryzacyjną, która procentową waloryzację emerytur zastępuje waloryzacją kwotową, ale jednocześnie skierował ustawę do Trybunału Konstytucyjnego. Czy to oznacza, że podwyżka emerytur nie jest przesądzona?

emerytury dodano: 28.03.2012 15:53 | odpowiedz (12)

WALORYZACJA RENT I EMERYTUR w 2012. Czym różni się waloryzacja kwotowa od procentowej?

W 2012 roku waloryzacja rent i emerytur będzie kwotowa. Bronisław Komorowski podpisał nową ustawę waloryzacyjną wprowadzającą waloryzację kwotową, taka samą dla wszystkich emerytów (71 zł brutto). Jednocześnie prezydent skierował ustawę do Trybunału Konstytucyjnego. Czy to znaczy, że wysokość podwyżki emerytur nie jest przesądzona?

Bronisław Komorowski dodano: 10.03.2012 22:19 | odpowiedz (33)

Dlaczego starsi ludzie są bardziej szczęśliwi?

Szczęśliwe jest życie staruszka – dowodzą naukowcy z amerykańskiego Perdue University. Przez kilka lat obserwowali seniorów, przeprowadzali z nimi eksperymenty. Uznali, że chociaż fizyczna i umysłowa sprawność ludzi starszych maleje, to ich poziom zadowolenia z życia... rośnie.

badania naukowe dodano: 24.01.2012 15:16

Emeryt z własną firmą: jak założyć działalność gospodarczą na emeryturze?

Jesteś na emeryturze, ale jeszcze masz chęć i siły, żeby pracować? A może potrzebujesz dorobić do mizernego świadczenia? Zamiast starać się o pracę u kogoś, załóż swoją firmę i zacznij zarabiać! Musisz tylko pamiętać, że emeryt pracujący na własny rachunek ma określone obowiązki wobec ZUS-u.

działalność gospodarcza dodano: 07.02.2015 12:57

Emerytury. Jakie zmiany w waloryzacji proponuje ministerstwo pracy?

Minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz ma pomysł na nową waloryzację. Chce, aby wszystkim seniorom świadczenie było podwyższane o wskaźnik inflacji, a do tego najbiedniejsi emeryci i renciści otrzymywali dodatek specjalny.

renciści dodano: 13.03.2014 12:14

EMERYTURA POSŁA: Jakie emerytury dostają posłowie? Ile wynosi poselska emerytura?

Ile wynosi poselska emerytura? Czy emerytura posła jest duża czy mała? Posłowie to najszczęśliwsi emeryci w Polsce. Nie dość, że mają wysokie świadczenia, to jeszcze zarabiają po kilkanaście tysięcy złotych miesięcznie. Sama emerytura posła to nawet 6 tysięcy zlotych miesięcznie, senatora nawet 14 tysięcy!

emerytura posła dodano: 19.07.2013 11:20 | odpowiedz (1)

Ile zarabiają sejmowi emeryci? EMERYTURY obecnych POSŁÓW i SENATORÓW

Jak donosi „Super Express”, świadczenia polskich polityków w wieku emerytalnym znacząco przewyższają wysokość emerytury zwykłego Polaka. Na czele najbogatszych polityków-emerytów w sejmie i senacie stoją Józef Racki z PSL oraz Zbigniew Meres z PO. Mówimy, jakie emerytury pobierają polscy politycy.

emerytury polityków dodano: 26.06.2013 11:16

Ile może zabrać komornik z emerytury?

Coraz więcej emerytów ma problem ze spłacaniem kredytów. Wtedy do akcji wkraczają komornicy, którzy ściągają należności bezpośrednio z emerytur wypłacanych przez ZUS. Czy mogą zabrać całą emeryturę?
egzekucja komornicza dodano: 15.02.2013 15:27 | odpowiedz (1)

Czy PODWYŻSZENIE WIEKU EMERYTALNEGO to jest reforma emerytur czy skok na naszą kasę?

Od tygodni politycznym tematem numer jeden jest reforma emerytalna. Krótko mówiąc - mamy pracować do upadłego. Nie ma końca dyskusjom – jak długo człowiek może pracować, skąd ZUS ma wziąć pieniądze (teraz się mówi „środki”) na wypłaty dla rosnącej w postępie geometrycznym rzeszy emerytów itd.

emerytura dodano: 10.04.2012 07:09

Komu przysługuje ODPRAWA EMERYTALNA? Kto ma prawo do odprawy emerytalno-rentowej?

Pracownik odchodzący na emeryturę ma prawo do odprawy pieniężnej. Jakie są zasady przyznawania odpraw emerytalnych. Jakie warunki trzeba spełnić, żeby otrzymać odprawę?

Bój o emerytury dodano: 30.03.2012 16:25
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim jest generał Mieczysław Bieniek?

Mieczysław Bieniek, generał w stanie spoczynku, kilka dni temu został ...

emeryci szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. emeryci. Wszystko na temat emeryci na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.