porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Jaki wiek emerytalny obowiązuje w 2012 roku w Polsce?

Sprawdź jaki wiek emerytalny obowiązuje w 2012 roku.

NOWA USTAWA EMERYTALNA dodano: 11.04.2012 20:24

Czy Brad Pitt zakończy karierę aktorską? Czym się zajmie filmowy amant na emeryturze?

Brad Pitt, swego czasu najseksowniejszy facet na Ziemi, gwiazdor Hollywood, połowa słynnego duet zwanego Brangeliną chce porzucić aktorstwo! W 2011 roku był jednym z najlepiej zarabiających aktorów na świecie. Może nie musi już pracować? Co będzie robić na emeryturze?

AKTOR dodano: 23.01.2012 09:25

ZMIANY DLA EMERYTÓW W 2012 ROKU! Co to jest IKZE?

Boisz się, że nie państwo nie zapewni ci godnej emerytury? III filar został uzupełniony o Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego (IKZE). IKZE wpłaty dokonane w danym roku kalendarzowym będzie można przy okazji rocznego rozliczenia podatkowego odliczyć od podatku (do 4% wynagrodzenia!). Mówimy co to jest i jakie korzyści daje IKZE.

II filar dodano: 10.01.2012 15:30

Czy można podwyższyć emeryturę?

Każdy może skorzystać z bezpłatnych konsultacji z pracownikami ZUS, którzy są w stanie sprawdzić, jaki sposób obliczenia emerytury jest najkorzystniejszy. W jakich przypadkach można liczyć na zwiększenie emerytury?

kapitał początkowy dodano: 13.02.2014 16:14

Ile w Sejmie zarobi agent Tomek i dlaczego nie straci emerytury?

Oprócz poselskiego uposażenia i diet nowy poseł PiS Tomasz Kaczmarek, znany jako agent Tomek, będzie jeszcze dostawał emeryturę mundurową. Normalny emeryt, gdyby został posłem, straciłby świadczenie.

agent Tomek dodano: 27.12.2011 20:49

Czy prokurator może być posłem?

Prokurator nie może sprawować mandatu poselskiego lub senatorskiego – głosi jednoznacznie zakaz określony w art. 103 ustawy zasadniczej. Jednak w konstytucji, we fragmencie mówiącym o prokuratorach i sędziach, nie ma rozróżnienia czy chodzi o służbę czynną czy o stan spoczynku prokuratorów. Przepisy są niejednoznaczne i pozostawiają pułapkę na prawników.

barski dodano: 19.10.2011 06:59

Ile można dorobić do emerytury w 2015 r.? Nowe komunikaty ZUS

Limity dorabiania dotyczą tylko części emerytów. Sprawdź, czy to ograniczenie dotyczy Twojej emerytury. Kiedy emerytura zostanie zmniejszona, a kiedy zawieszona?

dorabianie dodano: 05.03.2015 12:23

Emeryt z własną firmą: jak założyć działalność gospodarczą na emeryturze?

Jesteś na emeryturze, ale jeszcze masz chęć i siły, żeby pracować? A może potrzebujesz dorobić do mizernego świadczenia? Zamiast starać się o pracę u kogoś, załóż swoją firmę i zacznij zarabiać! Musisz tylko pamiętać, że emeryt pracujący na własny rachunek ma określone obowiązki wobec ZUS-u.

działalność gospodarcza dodano: 07.02.2015 12:57

Czy można pobierać emeryturę zagranicą?

Jeśli masz prawo do emerytury z ZUS, możesz ją pobierać w dowolnym państwie Unii Europejskiej. Świadczenie przysługuje też, gdy mieszkasz w Szwajcarii, państwie Europejskiego Obszaru Gospodarczego nienależącym do UE oraz w kraju, z którym Polska podpisała umowę o zabezpieczeniu społecznym.

pobieranie emerytury zagranicą dodano: 27.01.2015 15:42

IKZE – czym jest indywidualne konto zabezpieczenia emerytalnego?

IKZE, czyli indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego, może być sposobem na zapewnienie sobie godnego życie po zakończeniu aktywności zawodowej.

IKZE dodano: 29.05.2015 08:31
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Daniel Wieleba - kim jest? [KARIERA,  RODZINA]
Daniel Wieleba - kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Daniel Wieleba przez 4 lata był panem Lotto i dał ...

emerytura szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. emerytura. Wszystko na temat emerytura na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.