porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Czy ŚWIETLÓWKI to dobry zamiennik zwykłych żarówek?

Są one znacznie droższe od zwykłych żarówek – jedna świetlówka kosztuje od 6-8 do nawet ponad 60 złotych (świetlówki z możliwością ściemniania). Jednak oszczędności energii, jakie zapewniają, sprawiają, że świetlówki są warte swojej ceny. Jak trwałe są świetlówki? Jak długo świecą? Czy są bezpieczne dla naszego zdrowia? Czy są świetlówki, które dają ciepłe światło zbliżone do naturalnego? FAKTY i MITY na temat świetlówek.

barwa światła dodano: 29.02.2012 11:19

Czy diody LED to dobry sposób na oszczędzanie prądu?

W domowych oprawach oświetleniowych opłaca się zamontowanie lamp LED. W porównaniu z żarówkami wolframowymi pozwalają one zaoszczędzić aż do 80% energii. Mówimy, jakie są zalety LED-ów.

co zamiast żarówek dodano: 27.02.2012 17:43

Ile prądu mogą zaoszczędzić halogeny?

W domowych oprawach oświetleniowych warto zamontować halogeny. Są dużo trwalsze od żarówek wolframowych i przynoszą znaczne oszczędności energii. W sklepach dostępne są halogeny wysoko- i niskonapięciowe, a także metahalogeny - czym się od siebie różnią?

energooszczędność dodano: 29.02.2012 10:57

CZUJNIKI RUCHU i ŚCIEMNIACZE. Jakie oszczędności przynosi przynosi korzystanie z regulacji oświetlenia?

Zarówno czujniki ruchu, jak i ściemniacze doskonale sprawdzają się w każdym domu - redukują w znacznym stopniu pobór energii elektrycznej. Jak ich używać?

Czujniki ruchu dodano: 27.02.2012 18:20

Świetlówka zamiast żarówki – czy to się nam opłaci?

Jedna energooszczędna świetlówka zaoszczędzi przez 10 lat prawie 400 zł. Tradycyjne żarówki możemy więc żegnać bez żalu.

Energooszczędne oświetlenie dodano: 03.11.2014 14:02
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Jakub Żulczyk - kim jest? [KARIERA i NAŁOGI]
Jakub Żulczyk - kim jest? [KARIERA i NAŁOGI]

Jakub Żulczyk jest pisarzem młodego pokolenia, który wsławił się ostatnio ...

energooszczędne źródła światła szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. energooszczędne źródła światła. Wszystko na temat energooszczędne źródła światła na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.