porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Dlaczego nie wypada mówić "smacznego"? Czemu nie jest to zgodne z zasadami dobrego wychowania?

Wbrew powszechnej opinii i wierzeniom ludowym, etykieta uważa mówienie "smacznego" za niezbyt eleganckie. Zdarzają się sytuacje, kiedy zwrot ten jest uważany za niekulturalny. Czy wiesz, że jego stosowanie jest wręcz niewskazane? Kiedy i komu wypada powiedzieć "smacznego", a kiedy nie należy tego robić?

dobre wychowanie dodano: 09.06.2016 11:43 | odpowiedz (9)

Jak zachować się w restauracji czekając na gospodarza spotkania?

Zostałeś zaproszony na służbową kolację i przyszedłeś nieco przed czasem? Czy czekając na osobę zapraszającą możesz złożyć zamówienie? Na oficjalnych spotkania ze zdwojoną siłą należy przestrzegać etykiety.

dobre wychowanie dodano: 09.06.2016 11:34

Jak się dobrze zachować przy stole: porady, które ułatwią życie

Jedzenie to jedna z ulubionych współczesnych rozrywek. Taką przyjemność może jednak zepsuć nieprzestrzeganie zasad savoir-vivre przy stole. Współbiesiadnik, który nic nie wie o podstawowych zasadach dobrego wychowania, nie będzie dobrym kompanem podczas uczty. Jak kulturalnie zachowywać się podczas posiłków?

dobre wychowanie dodano: 09.05.2016 12:17

Podstawowe zasady zachowania w restauracji

Jedzenie z otwartą buzią, siorbanie czy trzymanie łokci na stole to nie jedyne przewinienia popełniane przez gości w restauracjach. Brak manier przeraża. O czym należy pamiętać, by w restauracji zarazić innych dobrym wychowaniem? Jak powinien zachowywać się w restauracji dobrze wychowany człowiek?

dobre wychowanie dodano: 09.05.2016 12:28

Co to jest savoir-vivre?

Savoir-vivre znaczy po prostu "wiedzieć jak żyć". Pod tym pojęciem kryje się bardzo skomplikowana dziedzina łącząca dobre wychowanie z zasadami zachowania obowiązującymi w różnych sytuacjach. Podobno ten, kto ma dobrze opanowany savoir-vivre, poradzi sobie w każdej sytuacji. Jednak zasady tej sztuki poznajemy przez całe życie, bo wciąż stawia ono przed nami nowe wyzwania.

dobre wychowanie dodano: 31.08.2011 10:21

Nowe oznaczenia na oponach. Co mówią oznaczenia na oponach?

Od 1 listopada na terenie Polski (i całej Unii Europejskiej) nie wolno sprzedawać opon do aut osobowych, ciężarowych i przyczep, które nie posiadają nowych etykiet z literami oznaczającymi parametry energetyczne produktu. Mówimy, jak czytać te informacje.

nalepka dodano: 25.01.2013 13:44

Czy różaniec można nosić na ręku? Czy różaniec może być modny?

Kobiety, które chcą być modne i kochają się modlić nie tylko w kościele, ale w pracy, samochodzie, przed zakupami mogą nosić różaniec na rękę. Różni się on od tradycyjnego tym, że jest tylko na jedną dziesiątkę różańca, a nie na pięć. Łatwiej modlić się np. w autobusie, kiedy mamy wolną jedną dłoń.

jak nosić różaniec dodano: 18.09.2012 17:36

SAVOIR VIVRE. JAK PRZEDSTAWIAĆ sobie nieznające się osoby?

Sytuacje, kiedy trzeba sobie przedstawić osoby, które się nie znają, zdarzają się i w pracy, i w życiu towarzyskim. Warto wiedzieć, jak to robić z klasą, aby nie popełnić gafy.

formy towarzyskie dodano: 10.02.2012 21:42

Jak się dobrze przedstawić?

Jeżeli zastanawiałeś się kiedyś kogo komu, w jakiej kolejności i w jaki sposób możesz przedstawić, to ten krótki poradnik jest dla ciebie. Umiejętność odpowiedniego przedstawiania się dowodzi znajomości podstawowych zasad savoir-vivre’u.

jak się przedstawiać dodano: 07.10.2011 08:17

Jakie KIELISZKI są odpowiednie DO WINA?

Do każdego gatunku wina potrzebujemy innych kieliszków. Mówimy, jakie kieliszki podajemy do wina białego, czerwonego, win różowych, a także win deserowych, ziołowych i miodów pitnych. 

alkohol dodano: 20.12.2012 09:14
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Arthur Cave, syn Nicka Cave'a nie żyje: co o nim wiemy?
Arthur Cave, syn Nicka Cave'a nie żyje: co o nim wiemy?

Nie żyje syn Nicka Cave'a, 15-letni Artur. Chłopak spadł ...

etykieta szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. etykieta. Wszystko na temat etykieta na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.