porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Czy opłaca się budować DOM Z PIWNICĄ? Jakie są argumenty zwolenników, a jakie przeciwników piwnicy?

Każdy wie, że w domu przydają się powierzchnie gospodarcze. Do takich należy piwnica. Ale czy na pewno warto wydać jedną trzecią więcej na budowę domu? Sprawdź, czy opłaca się budować dom z piwnicą.

dom dodano: 10.10.2011 10:22

FUNDAMENTY. Z czego zbudować ściany fundamentowe?

Ostatnim momentem na wykonanie fundamentów jest październik i listopad, pod warunkiem, że aura w tych miesiącach sprzyja budowaniu. Do budowy fundamentów trzeba wybrać odpowiednie materiały, które będą odporne m.in. na działanie wilgoci. Podpowiadamy, jakie materiały stosuje się przy budowie ścian fundamentowych, a jakich lepiej unikać. 

budowa ścian fundamentowych dodano: 11.10.2012 10:06

BUDUJEMY OGRODZENIE. Jaki i jak głęboko fundament pod jakie ogrodzenie?

Ogrodzenie - jeśli ma spełniać swoją funkcję - musi być posadowione na odpowiednio przygotowanym fundamencie. Niezależnie od tego, z czego będzie płot, należy pamiętać, że jego waga nie upoważnia do zmniejszenia głębokości posadowienia fundamentu. Jak właściwie zrobić fundament pod ogrodzenie?

cokół dodano: 18.07.2012 13:36

Jak wykonać fundamenty pod dom jednorodzinny?

Wykonywanie fundamentów to jeden z najważniejszych etapów budowy. Wszelkie uchybienia wpłyną niekorzystnie nie tylko na przebieg dalszych prac, ale i na późniejsze użytkowanie obiektu. Na co zwrócić szczególną uwagę na tym etapie robót i jak uniknąć błędów podczas stawiania fundamentów?

budowa domu dodano: 02.10.2012 17:04

Czy można dobudować elewacje klinkierową?

 Zanim zdecydujesz się na dobudowanie elewacji klinkierowej, rozważ nie tylko jej fakturę i kolorystykę, ale przede wszystkim sprawdź możliwości konstrukcyjne ścian twojego domu. Dobrze zastosowany klinkier może zmienić dom w niepowtarzalną budowlę, ale zmiany elewacji trzeba przeprowadzić umiejętnie.

elewacja klinkierowa dodano: 12.08.2013 08:54

Jak wykonać fundamenty z betonu? Wylewanie fundamentów bezpośrednio do gruntu

Ławy fundamentowe można wykonać z betonu samozagęszczalnego. Taki beton zapobiega opadaniu kruszywa na dno mieszanki, co daje równomierne rozprowadzenie betonu w wykopie pod fundament. Jak wylewać fundamenty bezpośrednio do gruntu?

beton samozagęszczalny dodano: 26.05.2013 10:28

Jakich błędów należy unikać przy pracach związanych z izolacją fundamentów?

Źle wykonana izolacja fundamentów, to błąd nie do ukrycia. Wszystkie błędy fachowców, czy te związane z doborem metody izolacji, materiałów, czy wykonawcze pokaże czas. Zawilgocone ściany na parterze lub w piwnicy domu będą sygnałem, że fundament został źle zaizolowany. Jak prawidłowo zaizolować fundamenty domu, by nie dochodziło do niepożądanych zjawisk?

hydroizolacja dodano: 22.08.2012 11:14 | odpowiedz (1)

Jak zabezpieczyć fundamenty przed zimą?

Gdy z jakiegoś powodu musimy przerwać budowę domu wtedy, kiedy zbudowane są tylko fundamenty, musimy je zabezpieczyć, by w następnym roku nie budować od nowa. Jak i czym to zrobić, by uchronić fundamenty domu przed zniszczeniem? Co zagraża fundamentom w czasie zimy?

bezpieczeństwo dodano: 16.11.2011 14:01

Dlaczego trzeba zabezpieczyć fundamenty przed zimą? Jak je chronić przed mrozem, śniegiem i deszczem?

Fundamenty na zimę trzeba zabezpieczyć. Inaczej mróz i woda zaszkodzą im na pewno, a przecież od fundamentów zależy w dużej mierze trwałość budynku. Jak ochronić fundamenty na budowie przed niekorzystnym działaniem zimy?

ochrona fundamentów dodano: 11.10.2012 17:40

Jak wykonać fundamenty z betonu? Wylewanie fundamentów w szalunek krok po kroku

Jeśli grunt, na którym budujemy dom, jest przepuszczalny i obsypuje się do wykopu, co uniemożliwia jego prawidłowe wykonanie i wylanie fundamentów bezpośrednio do gruntu, należy wykonać szalunek. Jak to zrobić?

beton samozagęszczalny dodano: 28.05.2013 14:06
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Zuzanna Borucka, youtuberka – kim jest? KARIERA, RODZINA
Zuzanna Borucka, youtuberka – kim jest? KARIERA, RODZINA

Kim jest Zuzanna Borucka? Oto, co trzeba wiedzieć o popularnej ...

fundament szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. fundament. Wszystko na temat fundament na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.