porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Podatek na Kościół.Kto będzie musiał płacić? Co z Funduszem Kościelnym?

Fundusz Kościelny miał zostać zlikwidowany już w 2012 roku, ale między rządem a Kościołem nie było porozumienia co do wysokości odpisu podatkowego, który miałby zastąpić Fundusz. Wydaje się jednak, że obie strony osiągnęły kompromis. Ile podatku trzeba będzie płacić na Kościół? Kto będzie płacił podatek na Kościół?

fundusz kościelny likwidacja dodano: 22.02.2013 14:50

1 procent podatku na Kościół w zamian za likwidację Funduszu Kościelnego. Ile kosztowałoby to budżet państwa?

Kościół chce zrezygnować z Funduszu Kościelnego w zamian za 1% podatku. Dlaczego minister finansów jest przeciw? Ile pieniędzy mógłby dostać Kościół?

 

1% podatku dodano: 07.11.2011 13:11

Czy Kościół powinien być wspierany? Po co nam FUNDUSZ KOŚCIELNY?

Politycy krytykują istnienie Funduszu Kościelnego, a Kościół nie bardzo chce zrezygnować z jego istnienia. Czemu służy i skąd się wziął Fundusz Kościelny?

budżet dodano: 20.10.2011 14:16

Co poza emeryturami księży jest finansowane z Funduszu Kościelnego?

Exposé Donalda Tuska stało się zapowiedzią rewolucyjnych zmian w sposobie finansowania księży z budżetu państwa. Szef rządu, by ratować Polskę przed kryzysem, chce włączyć wszystkich duchownych do powszechnego systemu emerytalnego. Oznacza to likwidację Funduszu Kościelnego. Czym jest Fundusz Kościelny?

budżet państwa emerytura pomostowa dodano: 03.01.2012 06:03

Fundusz Kościelny: o ile zwiększy się w 2015 roku?

Fundusz Kościelny jeszcze niedawno miał zostać zlikwidowany i zastąpiony odpisem podatkowym. Jednak póki co Fundusz Kościelny zostaje. W nadchodzącym roku zostanie znacząco zwiększony! Z 94 mln zł w 2014 do 118 mln w 2015 roku.

fundusz kościelny wysokość dodano: 04.11.2014 14:30

0,5% z podatku na kościół od 2014 roku! Zmiana sposobu finansowania kościoła

Rewolucyjne rozwiązania dotyczące finansowania kościołów i związków wyznaniowych mogą wejść w życie już 1 stycznia 2014 roku. Oznacza to, że już w rozliczeniu podatkowym za 2013 rok, będziemy mogli odpisać od podatku 0,5% na dowolnie wybrany kościół. Dowiedz się, na czym polega zapowiadana zmiana finansowania kościołów i związków wyznaniowych.

5% na kościół dodano: 03.04.2013 10:55

Likwidacja FUNDUSZU KOŚCIELNEGO. Czy Polacy będą płacić 1 proc. na Kościół?

Premier Tusk zapowiedział włączenie księży do powszechnego systemu ubezpieczeń społecznych. Jednym z pomysłów jest likwidacja kosztownego Funduszu Kościelnego. Polski Kościół w zamian proponuje 1% od podatników. Czy zapłacimy podatek kościelny?

1% podatku dodano: 02.03.2012 15:41 | odpowiedz (1)
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Eugeniusz Bodo: życie i śmierć. Dlaczego bolszewicy zgładzili polskiego artystę?

Miał nacjonalistyczne ciągoty. Nie wstydził się czytać publicznie antysemickiego, faszyzującego ...

fundusz kościelny szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. fundusz kościelny. Wszystko na temat fundusz kościelny na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.