porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Jak wybrać bezpieczną bramę garażową?

Wybierając bramę do garażu, zwróć uwagę na to, jakie elementy decydują o tym, czy będzie ona skutecznym zabezpieczeniem przed włamywaczem, a także czy będzie bezpieczna w użytkowaniu.

bezpieczeństwo dodano: 15.09.2011 17:05 | odpowiedz (2)

Które bramy nadają się do garaży ogrzewanych?

Izolacyjność termiczna bramy ma znaczenie wtedy, gdy garaż jest połączony z budynkiem, a zwłaszcza jeśli będzie ogrzewany. Przez bramę o niedostatecznej izolacyjności mogłoby uciekać ciepło, narażając nas na sporą stratę energii i wyższy koszt ogrzewania. Jak dobrać bramę do garażu?

brama garażowa dodano: 01.08.2012 10:42

Posadzka w garażu: jak zrobić samodzielnie posadzkę epoksydową w garażu?

Jeśli zdecydujesz się na bezspoinową cienkowarstwową powłokę epoksydową, będziesz miał praktyczną posadzkę w garażu, kotłowni lub korytarzu. Przede wszystkim zrobisz to samodzielnie i w ekspresowym tempie. Jak wykonać posadzkę epoksydową w garażu?

posadzka epoksydowa garaż dodano: 02.07.2013 16:29

Brama garażowa w domu energooszczędnym. Jaka powinna być brama, żeby nie uciekało przez nią ciepło?

Jeśli garaż znajduje się w bryle budynku, zamontowana w nim brama powinna stanowić skuteczne zabezpieczenie przed ucieczką ciepła na zewnątrz i wychładzaniu się garażu. Na co zwrócić uwagę przy zakupie i montażu bramy garażowej?

brama garażowa dodano: 14.11.2011 15:39 | odpowiedz (1)

Czy przy garażu potrzebne są ściany oporowe?

Zjazd do garażu zagłębionego w ziemi musi być zabezpieczony przed osuwaniem się gruntu. Zwykle dąży się do tego, by ściany przy zjeździe do garażu były do siebie równoległe. Jeśli potrzebne byłoby jego poszerzenie lub zaokrąglenie, wystarczy zakrzywić tylko jedną ze ścian. Przeczytaj, jak wysokie powinny być ściany przy zjeździe oraz z czego powinny być wykonane ściany oporowe? 

beton dodano: 23.01.2012 11:59

ODWODNIENIE GARAŻU. Zjazd do garażu - jak go odwodnić, aby wjechać i wyjechać bez niespodzianek?

Woda opadowa to wróg numer jeden podziemnego garażu. Nieodpowiednia konstrukcja pochyłego zjazdu szybko doprowadza do tego, że spływająca woda gromadzi się we wszystkich narożnikach i zalewa ściany domu i garaż. Aby do tego nie dopuścić trzeba zainstalować korytko odwadniające. Wygodny zjazd do garażu samochodem bez niespodzianek. Na czym polega prawidłowe odprowadzenie wody z samego garażu?

dom dodano: 27.10.2012 19:54

Wymiana bramy garażowej. Jaką bramę wybrać do starego garażu?

Gdy konserwacja bramy przestaje przynosić oczekiwany efekt, czas na wymianę bramy garażowej. Jaki model bramy wybrać, aby wymiana odbyła się bez uciążliwych prac budowlanych?

brama garażowa dodano: 22.02.2012 22:29 | odpowiedz (4)

BUDOWA GARAŻU. Jak dobrze zbudować garaż?

Komfortowy garaż to taki, z którego nie tylko będziemy wygodnie i bezpiecznie korzystać, ale taż taki, który zostanie odpowiednio zbudowany. Jak zbudować ściany wewnątrz garażu? Czy strop powinien być ocieplony? Jak wykonać podłogę w garażu?

brama garażowa dodano: 10.10.2012 13:18

Czy garaż w domu powinien być ogrzewany?

Wielu inwestorów budując dom z garażem zadaje to pytanie i ma kłopot z uzyskaniem jednoznacznej odpowiedzi. Nie ma bowiem przepisów, które by to nakazywałyby, tak jak w przypadku pomieszczeń mieszkalnych. Nie ma też zakazu wykonania instalacji grzewczej w garażu.

dom z garażem dodano: 30.01.2012 08:39

Pozwolenie na garaż przenośny - potrzebne czy nie?

Czy aby postawić na swojej działce niewielki przenośny blaszany garaż, trzeba starać się o pozwolenie? Spora liczba ludzi uważa, że nie, ale nie mają racji.

garaż prawo budowlane dodano: 10.09.2014 11:53
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Michał Malitowski kończy karierę. Dlaczego?
Michał Malitowski kończy karierę. Dlaczego?

Ta wiadomość spadła jak grom z jasnego nieba! Michał Malitowski ...

garaż szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. garaż. Wszystko na temat garaż na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.