porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Jak podłaczyć dom do sieci gazowej? Budowa przyłącza gazowego

Gaz ziemny pozwala bardzo wygodnie ogrzewać dom, podgrzewać wodę i gotować. Nie jest najtańszym nośnikiem energii, ale konkurencję z prądem, gazem płynnym czy olejem opałowym wygrywa bez kłopotu. By móc z korzystać z gazu trzeba go doprowadzić na działkę, a więc wybudować przyłącze gazowe.

budowa przyłącza gazowego dodano: 19.03.2013 13:32

Ile kosztuje PODŁĄCZENIE domu do INSTALACJI GAZOWEJ? Czy warto mieć gaz w domu?

Gaz ziemny wprawdzie nie jest paliwem najtańszym spośród powszechnie stosowanych, ale jeśli weźmiemy pod uwagę komfort - nie ma sobie równych. Dlaczego ogrzewanie gazem jest ekologiczne i ile kosztuje przyłącze gazowe w 2012 roku?

gaz dodano: 26.07.2012 13:06

Jakie paliwo jest najlepsze do kotła? Czy można stosować gaz płynny zamiast ziemnego?

Obsługa kotłowni nie należy do czynności, które sprawiają przyjemność. Większości z nas szkoda na to czasu. Dlatego ogrzewanie gazowe jest tak chętnie wybierane, mimo iż nie jest tanie. Ale na jaki gaz się zdecydować? Czy gaz płynny jest lepszy od ziemnego?

gaz dodano: 14.11.2011 14:11

Jak efektywnie ogrzewać dom? Ogrzewanie gazem ziemnym - czy się opłaca i jest skuteczne?

Wybierasz sposób ogrzewania domu? Spośród wielu nośników energii jednym z najczystszych i nawygodniejszych jest gaz. Jednak nie wszędzie można z niego korzystać. Przywilejem posiadania działki w mieście lub na jego obrzeżach jest możliwość korzystania z gazu ziemnego. Jakie są zalety takiego ogrzewania?

kotły gazowe dodano: 08.09.2012 17:16

Wybuch gazu – jak się przed nim zabezpieczyć? Jak uniknąć wybuchu?

Kuchenka gazowa czy gazowy piecyk są zazwyczaj bezpieczne. Ale posiadanie tych urządzeń oznacza obecność gazu w domu. Mają go miliony ludzi i nic się nie dzieje. Jednak co jakiś czas pojawiają się w mediach doniesienia o wybuchu gazu. Gdy się taki zdarzy - straty potrafią być bardzo duże, podobnie jak ryzyko dla ludzi. Jak postępować by uniknąć wybuchu gazu?

czujnik gazu dodano: 23.10.2014 10:15

Jak obliczyć ILOŚĆ i CENĘ GAZU potrzebnego do ogrzewania domu kotłem gazowym? Ile gazu zużywa kocioł gazowy?

Jaką ilość gazu zużyje kocioł? Można to obliczyć, choć będą to oczywiście rozważania teoretyczne. Ale na pewno pomogą ocenić, ile trzeba wydać na ogrzewanie domu. Żeby obliczyć zużycie gazu, musisz znać wskaźnik sezonowego zapotrzebowania na ciepło do ogrzania domu. Sprawdź, gdzie możesz znaleźć ten wskaźnik i jak obliczyć ilość i cenę gazu (ziemnego i propan-butanu) potrzebnego do ogrzania domu.

cena dodano: 28.10.2011 08:35

Z gazu płynnego na ziemny. Na co zwrócić uwagę przy przerabianiu kotłowni?

Na korzystanie z gazu płynnego często decydują się ci, którzy liczą, że w przyszłości zostanie do ich działki doprowadzony gazociąg i że wtedy będą mogli korzystać z tańszego gazu ziemnego. Na co zwrócić uwagę przy takiej zmianie?

gaz płynny dodano: 17.03.2015 13:11

Jakie korzyści może dać Polsce GAZ ŁUPKOWY?

Optymiści twierdzą, że gaz łupkowy może przynieść Polsce dobrobyt na miarę Norwegii. Wstępne szacunki mówią, że jego wydobycie zapewni nam dostęp do gazu na 300 lat. Czy Polska ma szansę na największy przełom ostatnich lat?

eksport dodano: 26.03.2012 19:17
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Anna Komorowska: kim jest pierwsza dama Polski?
Anna Komorowska: kim jest pierwsza dama Polski?

Anna Komorowska, żona Bronisława Komorowskiego i pierwsza dama RP, pełni ...

gaz ziemny szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. gaz ziemny. Wszystko na temat gaz ziemny na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.