porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Gęsina na św. Marcina. Czy wiesz, dlaczego na św. Marcina najlepsza jest gęsina?

Cykl hodowlany gęsi rozpoczyna się wiosną, kończy późną jesienią. I to właśnie wtedy jest najlepsza i wtedy warto ją jeść. Nie na darmo stare polskie przysłowie głosi, że „najlepsza gęsina na Świętego Marcina” – czyli na 11 listopada. Czy wiesz o tym, że podobno spośród drobiu, gęś ma najbardziej szlachetne mięso?

dlaczego gęsina jest zdrowa dodano: 08.11.2014 06:54 | odpowiedz (2)

Jakie jest działanie tłuszczu gęsiego?

Gęsina staje się coraz bardziej popularna i słusznie, bo jest zdrowa. Zawiera bardzo dużo białka, żelaza oraz witamin z grupy B, A i E .

dlaczego gęsina jest zdrowa dodano: 29.01.2014 17:00

Gęsina - przepis na zupę z podrobów i gęś pieczoną

Zima to najlepsza pora na gęsinę. Mięso gęsi o tej porze jest najsmaczniejsze. Jest zdrowe i smaczne, a smalec, który zostaje po pieczeniu (przechowany w zamrażarce) warto wykorzystywać w swojej kuchni długo po tym, jak jedliśmy gęś.

gęś dodano: 31.12.2014 14:18

Jak przygotować pyszną gęś? Przepis Jolanty Fedak

Polecamy doskonały przepis na pyszną gęś z jabłkami. Przepis opracowała Jolanta Fedak, była minister pracy i polityki społecznej. Gęś pieczona z jabłkami przypadnie do gustu wszystkim uczestnikom przyjęcia. Wystarczy kilka jabłek, majeranek, czosnek, tymianek, sól, pieprz. Przygotowanym daniem zaskoczysz wszystkich.

gęś pieczona dodano: 22.12.2014 13:30

W jakim naczyniu najlepiej piec gęś?

Gęś jest ptakiem hodowlanym, jednak w kulinariach jest zaliczana do dziczyzny. A to dlatego, że jest ptakiem tzw. wolnego chowu - nie urośnie w klatce i do tego, by cieszyła się dobrym zdrowiem (i nas smacznym mięsem), potrzebuje wybiegu. W jakim naczyniu najlepiej upiec doskonałe mięso gęsi - czy nadaje się do tego brytfanna? Sprawdź.

brytfanna dodano: 08.11.2014 22:36

Gdzie kupić MIĘSO Z GĘSI? Czy lepsza gęś świeża czy mrożona?

Gęsina to tradycyjne polskie mięso, wyjątkowo smaczne i zdrowe. Zanim jednak podamy je na stół, trzeba gęś kupić. Czy lepsza jest gęś świeża, czy mrożona? Jaka lepiej się piecze i smakuje?

gęsina wartości odżywcze dodano: 08.11.2014 22:33 | odpowiedz (1)

Gęsi smalec. Jakie są właściwości gęsiny?

Gęsi smalec i jego właściwości lecznicze obrosły legendą. Od zawsze był wykorzystywany w medycynie ludowej, przede wszystkim na dolegliwości dróg oddechowych i przy bólach stawów. Sprawdź, jakie właściwości zdrowotne ma gesina.

gęsi smalec dodano: 11.07.2016 17:50

Pieczona gęś - Dlaczego jadamy ją na św. Marcina 11 listopada?

11 listopada to w Polsce nie tylko Święto Niepodległości, ale również dzień świętego Marcina. Tego dnia w wielu domach na obiad podawana jest gęsina – mięso, które wciąż nieczęsto gości na naszych stołach. Skąd wzięła się ta tradycja?

11 listopada dodano: 04.07.2016 15:20

Gęsina w dzień św. Marcina - dlaczego jest wtedy najsmaczniejsza?

Nikt nie ma wątpliwości, że 11 listopada do data znamienna – Narodowe Święto Niepodległości. To również dzień imienin Marcina, a na św. Marcina na stołach powinna pojawić się gęsina. Dlaczego?

11 listopada dodano: 10.11.2014 18:48

Czy wiesz, że mięso z gęsi jest bardzo zdrowe?

Gęś jest najmniej kaloryczna i bardzo zdrowa. Białko mięsa z gęsi jest łatwo przyswajalne i charakteryzuje się wyjątkowo niską ilością tłuszczu. Co oznacza, że gęś jest szczególnie zdrowa dla osób zagrożonych ryzykiem chorób sercowych i zbyt dużym cholesterolem.

czy mięso z gęsi jest zdrowe dodano: 29.12.2011 09:03 | odpowiedz (2)
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim jest Robert Rozmus? [KARIERA, RODZINA]

Robert Rozmus to aktor o wielu twarzach. To on podkładał ...

gęsina szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. gęsina. Wszystko na temat gęsina na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.