porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Jak przeliczane są głosy na mandaty w wyborach do Sejmu RP?

Zanim pójdziemy do urn wyborczych, warto poznać zasady, zgodnie z którymi przeliczane będą głosy na mandaty poselskie. Wiedza o tym pomoże ci podjąć decyzję, na kogo głosować w wyborach parlamentarnych 2011, kto zostanie posłem i senatorem?

liczenie głosów dodano: 19.09.2011 10:10

Czy Trybunał Konstytucyjny może odrzucić nową ustawę emerytalną?

Politycy opozycji zapowiadają, że wyślą ustawę o reformie emerytalnej do Trybunału Konstytucyjnego. Apelują też do Prezydenta Bronisława Komorowskiego, aby nie podpisywał tej ustawy, ale skierował ją właśnie do Trybunału. Czy Trybunał Konstytucyjny może odrzucić nową ustawę emerytalną?

prezydent dodano: 27.05.2012 18:47 | odpowiedz (1)

Platforma Obywatelska nie ma większości konstytucyjnej, co to oznacza?

Ostateczne wyniki wyborów ukazują, że Platforma Obywatelska będzie dominować w Senacie, a wraz z PSL będzie miała większość również w Sejmie. Niestety PO nie ma większości konstytucyjnej. Co ten fakt oznacza dla partii rządzącej?

konstytucja dodano: 11.10.2011 16:17

Głosowanie w innym miejscu zamieszkania - formalności krok po kroku

Głosowanie w innym mieście niż to, w którym jesteśmy zameldowani, wcale nie wiąże się z wieloma formalności. Wystarczy szybka wizyta w urzędzie i jeden podpis.

II tura wyborów dodano: 11.05.2015 16:01

Wybory prezydenckie 2015. Głosowanie korespondencyjne. Na czym polega?

W tegorocznych wyborach prezydenckich dozwolone będzie głosowanie korespondencyjne dla każdego wyborcy. Wcześniej mogli z niego korzystać tylko niepełnosprawni i wyborcy, spoza Polski. Na czym polega głosowanie korespondencyjne, jakie warunki trzeba spełnić, by zagłosować korespondencyjnie? Sprawdź!

głosowanie korespondencyjne dodano: 16.04.2015 10:54

Druga tura wyborów. GDZIE, KIEDY, JAK głosujemy?

Druga tura wyborów odbędzie się w 10 spośród 16 miast wojewódzkich. Głosy będą zliczane przy użyciu tego samego programu PKW – testy wykazały, że mniejsze obciążenie systemu pozwoli na sprawne prowadzenie

druga tura dodano: 27.11.2014 10:41

Jakie kobiety są najbardziej atrakcyjne w Europie? Poznaj wyniki internetowego RANKINGU

Internauci wybrali najpiękniejsze mieszkanki Europy i te najpiękniejsze, ogłoszono, mieszkają we Włoszech. Ale Polki także zajęły wysoką pozycję. A gdzie atrakcyjnych pań jest jak na lekarstwo? Sprawdź!

Europa dodano: 07.11.2011 11:45 | odpowiedz (2)

Wybory prezydenckie 2015. Kiedy druga tura? [DATA]

I tura wyborów prezydenckich odbyła się 10 maja 2015 roku. Wiadomo już, że odbędzie się druga tura wyborów. Kiedy?  W jakich godzinach? Jak będą wyglądały karty do głosowania?

I tura wyborów dodano: 10.05.2015 21:20

Wybory prezydenckie 2015. JAK GŁOSOWAĆ?

Wybory prezydenckie 2015 już w niedzielę 10 maja. Wybierzemy w nich prezydenta Polski, który będzie głową państwa przez kolejne 5 lat. Jak głosować, żeby głos był ważny?

wybory prezydenckie dodano: 04.05.2015 09:42

Wybory prezydenckie 2015. GŁOSOWANIE - w jakich GODZINACH?

Kto przez najbliższe pięć lat będzie sprawował urząd prezydenta RP? O tym zadecydujemy już 10 maja 2015 roku. Zobacz, w jakich godzinach będą otwarte lokale wyborcze.

godziny komisje wyborcze dodano: 22.04.2015 09:56
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Anna Ilczuk, aktorka – kim jest? KARIERA, RODZINA
Anna Ilczuk, aktorka – kim jest? KARIERA, RODZINA

Anna Ilczuk może wystąpić w "Tańcu z gwiazdami"! Zobaczcie, kim ...

głosowanie szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. głosowanie. Wszystko na temat głosowanie na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.