porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Jak przyrządzić zdrową tartę bezglutenową?

Unikanie glutenu w pożywieniu nie oznacza unikania przyjemności zajadania pysznych potraw. Oto dowód. Mówimy, jak przygotować pyszną i zdrową tartę bez glutenu - szybki i tani sposób na wykwintne danie.

dieta bezglutenowa dodano: 15.05.2017 15:28

Opłatek bezglutenowy. Gdzie kupić? Ile kosztuje? Z czego powstaje?

Opłatek bez glutenu? Dla chorych na celiakię, czyli nietolerancję glutenu to świąteczna konieczność, a dla zwolenników unikania glutenu także przez osoby zdrowe - świadomy wybór. Gdzie kupić taki opłatek i z czego jest on zrobiony?

bezglutenowe ciasto dodano: 07.12.2015 14:27

Pyszne bezglutenowe placki z kaszy jaglanej na słodko - jak je przyrządzić?

Placki z kaszy jaglanej bez glutenu - jak zrobić? Zdrowe odżywianie nie musi oznaczać jedzenia potraw bez smaku ani wiecznego ssania w żołądku.  Do przygotowania tej potrawy nie potrzebujemy cukru, nie zawiera ona też glutenu, co jest chyba wystarczającą rekomendacją dla osób, które muszą uważać na to, co jedzą.

dieta dodano: 03.11.2014 16:08

Nietolerancja glutenu. Dieta bezglutenowa - co można jeść, cierpiąc na celiakię?

Celiakia to choroba zapalna jelit o podłożu genetycznym, polegająca na nietolerancji glutenu - białka zawartego w zbożach: pszenicy, życie, jęczmieniu i owsie. Ma różne oblicza i choć ujawnia się przeważnie w okresie dziecięcym, coraz cześciej pojawia się i u dorosłych. Sprawdź, które produkty nie zawierają glutenu.

celiakia dodano: 12.07.2016 15:50

Detoks zbożowy w 10 dni – nowa książka Williama Davisa

Dieta bezglutenowa robi zawrotną karierę - na odżywianie bez pszenicy przeszło wiele znanych osób, które chwalą się poprawą stanu zdrowia. Jednak rozpocząć życie bez glutenu  nie jest łatwo - i właśnie dla tych, którzy mają z tym trudności dr William Davis napisał Detoks zbożowy w 10 dni!

detoks zbożowy w 10 dni dodano: 10.05.2016 10:05

Makaron bezglutenowy: jak zrobić?

Osoby stosujące dietę bezglutenową mogą kupić wiele doskonałych, wysokiej jakości makaronów bez glutenu. Ale smak makaronu domowego nie ma sobie równych. Można samemu zrobić makaron bezglutenowy - jest to proste i zajmuje niewiele czasu.

celiakia dodano: 19.04.2016 15:09

Gluten - czym jest i jakie są objawy alergii na gluten?

Objawy alergii na gluten warto znać, zanim zacznie się rozszerzać dietę niemowlaka - to właśnie w tym momencie najczęściej się ona ujawnia. Alergia na gluten często mylona jest z celiakią. Jakie są objawy alergii na gluten? Co powinno wzbudzić twój niepokój?

alergia na gluten dodano: 11.07.2016 13:30

Hostia bezglutenowa. Gdzie można ją przyjąć?

Chcesz przyjmować Komunię Świętą, ale twój organizm nie toleruje glutenu? Teraz masz już możliwość otrzymania hostii bezglutenowej! Sprawdź, co powinieneś zrobić.

bezglutenowe ciasto dodano: 07.12.2015 14:28

Komu szkodzi gluten?

Gluten, znajdujący się w większości zbóż zjadanych przez ludzi, szkodzi osobom z celiakią, czyli nietolerancją na to białko.

celiakia dodano: 30.06.2015 09:30

Jak wprowadzić gluten do diety niemowlaka?

Wczesne wprowadzenie glutenu do diety niemowlęcia pomaga zapobiec chorobie trzewnej - celiakii. Kiedy można zacząć podawać dziecku gluten? Jak prawidłowo wprowadzić gluten do diety niemowlaka?

celiakia dodano: 06.08.2013 12:49
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Ewelina Zwijacz-Kozica - kim jest?
Ewelina Zwijacz-Kozica - kim jest?

Ewelina Zwijacz-Kozica jest pierwszą od ponad trzydziestu lat ratowniczką TOPR ...

gluten szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. gluten. Wszystko na temat gluten na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.