porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Jak radzić sobie z gorączką u dziecka?

Gorączka przytrafia się wszystkim dzieciom w każdym wieku, więc każdy rodzic powinien wiedzieć, jak zachować się w takim przypadku. 

chore dziecko dodano: 17.11.2011 13:31

Jakie są powikłania niewyleczonej grypy?

Grypę powinno się stanowczo leczyć w domu. Jeżeli choć raz próbowałeś „przechodzić” wirusa, koniecznie przeczytaj, jak poważne mogą być powikłania po grypie.

ból głowy dodano: 08.12.2011 13:46

Domowe sposoby na przeziębienie i grypę

Na przeziębienie i grypę - SPRAWDŹ domowe sposoby. Jeśli choroba dopiero się zaczyna, zanim sięgniemy po poważne leki, spróbujmy poleczyć się domowymi, znanymi od lat sposobami. Możemy też wspomagać nimi leczenie na dalszym etapie rozwoju choroby. Sprawdźmy, co pomoże zwalczyć konkretne objawy przeziębienia i grypy i jak podnieść odporność.

domowe sposoby dodano: 08.11.2011 12:45 | odpowiedz (2)

Kalendarz ząbkowania dziecka. Kiedy DZIECKO ZĄBKUJE?

Pierwsze zęby u dziecka pojawiają się około 6.-7. miesiąca. Nie jest to jednak regułą. Jeśli u któregoś z rodziców mleczaki pojawiły się później, istnieje prawdopodobieństwo, że tak też będzie u dziecka. Do mniej więcej 2,5 roku malec powinien pochwalić się pełnym mlecznym uzębieniem – 20 ząbków.

biegunka dodano: 01.03.2012 11:44

ZAPALENIE OSKRZELI. Jak leczy się zapalenie oskrzeli?

Zapaleniom oskrzeli (inaczej bronchit) sprzyjają jesienne zmienne temperatury i plucha. Zapalenie oskrzeli lubi niskie temperatury i dużą wilgotność powietrza. Męczący kaszel i ogólne złe samopoczucie to wystarczający powód, by wybrać się do lekarza.

bronchit dodano: 08.11.2011 12:51

GORĄCZKA U DZIECKA. Jak zmierzyć dziecku temperaturę?

Czy dziecko gorączkuje? To pytanie zazwyczaj pada, kiedy zgłaszamy się z maluchem do lekarza. Warto wtedy podać możliwie jak najdokładniejszą informację - jak wysoka jest temperatura, czy występuje stale i czy opada po podaniu środków na gorączkę. To zwykle pomaga w postawieniu właściwej diagnozy.

chore dziecko dodano: 29.11.2011 10:35

Jak działają TABLETKI PRZECIW GORĄCZCE?

Środki przeciwgorączkowe zażywamy bez zastanowienia. Nie chcemy mieć dreszczy i innych nieprzyjemnych objawów związanych ze wzrostem temperatury, dlatego uprzedzamy wypadki, od razu sięgając po tabletkę zbijającą temperaturę. Powinniśmy jednak zdać sobie sprawę, że to nie cukierek.

apap dodano: 03.01.2012 12:55

Czy warto zaszczepić się na grypę?

Sezon grypy w pełni. Grypa to choroba zakaźna wywoływana przez wirus przenoszący się przez drogi oddechowe. Grypa powoduje gorączkę, ból gardła, dreszcze, słabość, kaszel bóle głowy i mięśni. Większość chorych zdrowieje w ciągu tygodnia, ale czasem choroba ma groźniejszy przebieg.

ból gardła dodano: 14.12.2011 07:48

Kleszczowe zapalenie mózgu - jakie objawy, leczenie i profilaktyka?

Kleszcze atakują podstępnie, a skutki ich ukąszeń mogą być bardzo poważne. Może dojść między innymi do kleszczowego zapalenia mózgu.

Choroby odkleszczowe profilaktyka dodano: 13.05.2013 07:34

Udar słoneczny - jak go uniknąć? Piotr Adamczyk ma udar - jakie skutki choroby?

Triathlon w Suszu województwie warmińsko-mazurskim zakończył się dla Piotra Adfamcyzka w szpitalu - w trakcie morderczych zawodów aktor zasłabł. Karetka pogotowia zawiozła go do szpitala w Iławie, gdzie szybko zdiagnozowano u niego udar słoneczny! Co to jest udar słoneczny? Jakim i konsekwencjami dla zdrowia grozi udar?

hipotermia dodano: 09.07.2012 09:02
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Łukasz Masiak. Kim był zabity dziennikarz z Mławy?

Łukasz Masiak, znany mławski dziennikarz, został zamordowany w toalecie w ...

gorączka szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. gorączka. Wszystko na temat gorączka na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.