porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Ogrzewanie podłogowe. Czy jest lepsze od grzejnikowego?

Popularność ogrzewania podłogowego systematycznie rośnie, ale nadal nie jest ono wybierane tak często jak grzejniki, choć według wielu opinii jest od nich lepsze. Na czym polega jego przewaga nad grzejnikami? Co powstrzymuje inwestorów przed instalowaniem takiego sposobu ogrzewania?

grzejniki dodano: 21.11.2011 10:01

Jakich grzejników nie można łączyć w jednej instalacji i dlaczego?

Budując instalację grzejną, powinno unikać się łączenia grzejników o jak najmniejszej różnicy potencjałów. Czego jeszcze unikać tworząc instalację centralnego ogrzewania?

aluminium dodano: 01.04.2014 11:02

Jaki grzejnik zamontować w pomieszczeniu z oknami sięgającymi podłogi?

Grzejniki zwykle umieszcza się pod oknami, bo wówczas najlepiej oddają ciepło. Co jednak zrobić, gdy okna sięgają podłogi? Gdzie umieścić grzejniki? Jaki sposób ogrzewania wybrać?

grzejnik kanałowy dodano: 13.09.2012 16:50

Kaloryfer wodny, elektryczny, a może płytowy? PRZEGLĄD KALORYFERÓW. Jaki grzejnik wybrać do ogrzania domu?

Zanim zdecydujesz się na kupno nowego kaloryfera, sprawdź jakie typy grzejników masz do wyboru. Płytowe, członowe, wodne, a może elektryczne? Czym się różnią? Jak działają? Który z nich daje więcej ciepła? Oto przegląd grzejników dostępnych na rynku.

centralne ogrzewanie dodano: 26.10.2011 10:28

Efektywne ogrzewanie: gdzie najlepiej powiesić GRZEJNIK?

Grzejniki najczęściej montuje się pod oknem, na ścianie zewnętrznej domu. Czy to najlepsze miejsce na montaż kaloryfera? Czy można go powiesić na innej ścianie? Gdzie powiesić grzejnik c.o, żeby ogrzewanie pomieszczeń było najbardziej efektywne?

 

centralne ogrzewanie dodano: 26.10.2011 15:27

Dlaczego nie warto obudowywać grzejników?

Grzejnik będzie działał z największą wydajnością, jeżeli zostanie zainstalowany tam, gdzie występują największe straty ciepła. Dlatego najlepiej zamontować go na ścianie zewnętrznej pod oknem i niczym nie zasłaniać ani nie obudowywać.

głowice grzejnikowe dodano: 03.02.2012 14:02

Jak odnowić stare grzejniki?

Brzydki i stary grzejnik stanowi dla wielu osób nieodpartą pokusę, żeby go zasłonić. O ile latem, kiedy grzejniki nie są włączone, nie ma z tym większego problemu, o tyle w sezonie grzewczym zasłonięcie kaloryfera może być powodem większych rachunków za ogrzewanie. Zamiast ukrywać grzejnik lepiej więc zająć się jego odnowieniem.

emalia do kaloryferów dodano: 03.10.2012 15:17

Elektryczne ogrzewanie domu. Jakie są rodzaje grzejników elektrycznych?

Ogrzewanie elektryczne to przede wszystkim tak zwane miejscowe urządzenia grzewcze. Wytwarzane w nich ciepło służy do ogrzewania pomieszczenia, w którym się znajdują. Mogą działać na różnych zasadach. Jakie grzejniki elektryczne wybrać?

czym ogrzewać dom dodano: 26.12.2012 13:30

Gdzie powiesić grzejnik, jeśli pod oknem nie ma miejsca?

Grzejnik zwykle wiesza się na ścianie zewnętrznej pod oknem. Czy to jedyne dobre miejsce? Co zrobić, jeżeli chcemy tam ustawić mebel, lub zrobić zabudowę, która będzie go zupełnie zasłaniała i uniemożliwiała skuteczne działanie.

grzejnik łazienkowy dodano: 13.12.2011 14:35

Czy grzejnik zawsze musi być pod oknem?

Przyzwyczailiśmy się, do tego, że grzejniki wiesza się pod oknami. Część osób chciałaby je stamtąd usunąć lub za wszelką cenę próbuje je zasłonić. Inni mają z kolei problem, gdzie umieścić grzejnik, gdy pod oknem nie ma miejsca.

ciepło dodano: 06.09.2012 13:31
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
(nie)Święta Matka Teresa. Kontrowersyjne rysy zakonnicy z Kalkuty

Mit Matki Teresy wspiera się na powszechnym przeświadczeniu o jej ...

grzejnik szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. grzejnik. Wszystko na temat grzejnik na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.