porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Jak odratować drzewo zainfekowane rdzą gruszy?

Rdzawe plamy na liściach gruszy to znak, że drzewo zostało zainfekowane przez grzyby.
choroby dodano: 05.08.2013 12:37

Choroby roślin. Sprawdź, czy twoja roślina choruje.

Wiele chorób atakuje rośliny uprawiane w domu i ogrodzie. Dbamy o nasze rośliny, podlewamy je, nawozimy, dobieramy odpowiednie podłoże i oczekujemy, że będą ładnie rosły i cieszyły nasze oczy. Czasem niestety zdarza się tak, że rośliny chorują.

choroby roślin dodano: 24.09.2011 14:51

Jak przyrządzić kanię? Podajemy smaczny przepis

Przygotowanie kani to prosta sprawa. Zanim jednak zajmiemy się smażeniem, sprawdźmy czy aby na pewno zebrany przez nas grzyb nie jest trujący - kania często bywa mylona ze śmiertelnie trującym muchomorem sromotnikowym!

Jak przyrządzić kanię dodano: 04.09.2012 17:07

Jak zwalczyć pleśń w mieszkaniu?

Aby pozbyć się pleśni z mieszkania należy zniszczyć grzybnię. Wymaga to trochę pracy i czasu, ale nie jest niewykonalne!

mieszkanie dodano: 17.12.2013 16:00

Jak żyją grzyby? Czy grzyby są pożyteczne, a może to szkodniki?

Dla nas grzyb, czyli jego kapeluszowa owocnia zarodnikowa, ma krótki żywot. Bywa, że pojawia się duży okaz z dnia na dzień – stąd powiedzenie, że coś rośnie szybko jak grzyby po deszczu – ścinamy go i do garnka albo na susz. Ale jak naprawdę żyją grzyby?

grzybnia dodano: 16.09.2015 18:56

Choroby grzybowe róż: czym zwalczać? Jak leczyć chore róże?

Róże są jedną z najpiękniejszych ozdób ogrodu. Ale jest jeden warunek: muszą być zdrowe. Różom najwięcej krzywd, obok szkodników, czynią choroby grzybowe. Jakie są te najczęstsze? Jak zapobiegać chorobom grzybowym róż i jak je leczyć? Jak pielęgnować chore róże?

choroby róż dodano: 15.06.2013 11:08 | odpowiedz (1)

5 tys. zł mandatu za zbieranie grzybów? O co chodzi?

Wielu z nas nie zdaje sobie sprawy jak duże kary grożą nierozsądnym grzybiarzom. Leśny wandalizm może kosztować nas nawet 5000 zł! Mówimy, za co władze mają prawo ukarać miłośników zbierania grzybów.

grzybobranie dodano: 10.09.2014 12:28
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Krystian Wieczorek – kim jest? KARIERA, RODZINA
Krystian Wieczorek – kim jest? KARIERA, RODZINA

Serialowy amant i laureat plebiscytu VIVA Najpiękniejsi, a z wykształcenia ...

grzyb szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. grzyb. Wszystko na temat grzyb na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.