porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

SĄ JUŻ GRZYBY: Jakie? Ile kosztują? Gdzie szukać?

Sezon grzybowy powoli się zaczyna. W lasach i na straganach zaczęły się pojawiac wyczekiwane przez grzybiarzy i smakoszy grzyby. Powoli kończy się już sezon na kurki, za to w pełni jest sezon maślaków i koźlarzy, pojawiają się też już borowiki i podgrzybki. Jakie są ceny grzybów?

BOROWIKI dodano: 14.09.2013 11:07

Grzybobranie... w ogrodzie. Jak uprawiać grzyby?

Zupy, zapiekanki, sosy, pierogi... z grzybów można przygotować dziesiątki doskonałych dań. Nie zawsze mamy jednak w pobliżu las pełen borowików i kurek, czasem susza czy chłodne noce uniemożliwiają grzybobranie. Niezawodne źródło świeżych grzybów możemy zapewnić sobie sami.

boczniaki dodano: 30.08.2012 09:39

OBJAWY ZATRUCIA GRZYBAMI – jakie są? ZATRUCIE GRZYBAMI – co robić?

Niebezpieczeństwo zatrucia grzybami może spędzać sen z powiek wszystkim miłośnikom grzybobrania. Dlatego warto wiedzieć, jakie są objawy zatrucia grzybami, jakie występują grzyby trujące i jak zbierać grzyby, żeby później nie trafić na ostry dyżur.

grzyby jadalne dodano: 05.08.2013 10:46

Kiedy na grzyby? Grzybobranie od kwietnia do późnej jesieni

Utarło się, że zbieranie grzybów zaczyna się w Polsce we wrześniu. Fakt, najwięcej jest wtedy borowików i podgrzybków, które najbardziej lubimy za ich walory smakowe. Ale w naszych lasach okres grzybowy zaczyna się znacznie wcześniej. Jakie grzyby można zbierać od wiosny do jesieni?

gdzie na grzyby dodano: 24.05.2013 16:00 | odpowiedz (1)

Jak suszyć grzyby?

Kiedyś cała Polska suszyła grzyby nawleczone na sznurki i przewieszone nad kuchenką gazową albo rozłożone na blaszkach w piekarniku. Przy dzisiejszych cenach prądu i gazu ta metoda jest nazbyt droga. Dlatego lepiej wykorzystać słońce, jeśli jest taka pogoda, albo specjalną elektryczną suszarkę.

gdzie są grzyby dodano: 01.09.2014 07:57

Grzyby. Jak pozyskiwać i przerabiać grzyby mun, czyli ucho bzowe?

W sezonie grzybowym do lasu ruszają tłumy grzybiarzy-amatorów. Z lasu znikają prawdziwki, maślaki czy rydze. Aby bez kłopotu wrócić z pełnym koszykiem, warto wypróbować także inne gatunki - jak znany z kuchni azjatyckich grzyb mun, występujący często w Polsce! Jak znaleźć te grzyby?

grzyby dodano: 05.09.2014 16:35

GRZYBY po PRZYMROZKACH. Czy można zbierać grzyby, które zmarzły?

Niektórzy twierdzą, że po przymrozkach nie wolno zbierać grzybów, bo są trujące. Czy to prawda? Jak w tej sytuacji poprawnie mrozić grzyby?

grzyby dodano: 11.10.2013 09:42

Grzybobranie - dokąd jechać na grzyby?

Sezon grzybowy w pełni. Pogoda też sprzyja grzybiarzom – wysokie temperatury i opady deszczu. Jednak, żeby wrócić z lasu z koszem pełnych grzybów, trzeba wiedzieć, gdzie szukać darów lasu. Dokąd wybrać się na grzyby?

gdzie na grzyby dodano: 24.06.2016 18:12

Grzybobranie. Co zrobić, aby sprawiło ono radość i było bezpieczne?

Jak co roku o tej porze rzesze grzybiarzy wyruszają do lasów na swoje pierwsze zbiory. Mimo, że grzybobranie dostarcza wielu przyjemności, trzeba przede wszystkim pamiętać o bezpieczeństwie i solidnie się do takiej wyprawy przygotować. Jak bezpiecznie zbierac grzyby?

bezpeiczne grzybobranie dodano: 24.06.2016 18:04

Grzybiarski savoir-vivre - jak zbierać grzyby, żeby nie niszczyć lasu?

Grzybobranie to bardzo dobry pomysł na weekendowy wypoczynek na łonie natury, z przepysznym finałem w domowym zaciszu. Żeby jednak zbierać grzyby, trzeba znać przynajmniej te najbardziej popularne gatunki oraz wiedzieć jak je zbierać, żeby nie niszczyc lasu. Oto krótki poradnik, jak zbierać grzyby.

grzybiarski savoir-vivre dodano: 04.07.2016 10:15
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim jest Jakub Raczyński, mąż Moniki Kuszyńskiej?
Kim jest Jakub Raczyński, mąż Moniki Kuszyńskiej?

Monika Kuszyńska w 2011 roku wyszła za mąż za Jakuba ...

grzybobranie szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. grzybobranie. Wszystko na temat grzybobranie na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.