porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

SĄ JUŻ GRZYBY: Jakie? Ile kosztują? Gdzie szukać?

Sezon grzybowy powoli się zaczyna. W lasach i na straganach zaczęły się pojawiac wyczekiwane przez grzybiarzy i smakoszy grzyby. Powoli kończy się już sezon na kurki, za to w pełni jest sezon maślaków i koźlarzy, pojawiają się też już borowiki i podgrzybki. Jakie są ceny grzybów?

BOROWIKI dodano: 14.09.2013 11:07

Grzybobranie... w ogrodzie. Jak uprawiać grzyby?

Zupy, zapiekanki, sosy, pierogi... z grzybów można przygotować dziesiątki doskonałych dań. Nie zawsze mamy jednak w pobliżu las pełen borowików i kurek, czasem susza czy chłodne noce uniemożliwiają grzybobranie. Niezawodne źródło świeżych grzybów możemy zapewnić sobie sami.

boczniaki dodano: 30.08.2012 09:39

OBJAWY ZATRUCIA GRZYBAMI – jakie są? ZATRUCIE GRZYBAMI – co robić?

Niebezpieczeństwo zatrucia grzybami może spędzać sen z powiek wszystkim miłośnikom grzybobrania. Dlatego warto wiedzieć, jakie są objawy zatrucia grzybami, jakie występują grzyby trujące i jak zbierać grzyby, żeby później nie trafić na ostry dyżur.

grzyby jadalne dodano: 05.08.2013 10:46

Kiedy na grzyby? Grzybobranie od kwietnia do późnej jesieni

Utarło się, że zbieranie grzybów zaczyna się w Polsce we wrześniu. Fakt, najwięcej jest wtedy borowików i podgrzybków, które najbardziej lubimy za ich walory smakowe. Ale w naszych lasach okres grzybowy zaczyna się znacznie wcześniej. Jakie grzyby można zbierać od wiosny do jesieni?

gdzie na grzyby dodano: 24.05.2013 16:00 | odpowiedz (1)

Jak suszyć grzyby?

Kiedyś cała Polska suszyła grzyby nawleczone na sznurki i przewieszone nad kuchenką gazową albo rozłożone na blaszkach w piekarniku. Przy dzisiejszych cenach prądu i gazu ta metoda jest nazbyt droga. Dlatego lepiej wykorzystać słońce, jeśli jest taka pogoda, albo specjalną elektryczną suszarkę.

gdzie są grzyby dodano: 01.09.2014 07:57

Grzyby. Jak pozyskiwać i przerabiać grzyby mun, czyli ucho bzowe?

W sezonie grzybowym do lasu ruszają tłumy grzybiarzy-amatorów. Z lasu znikają prawdziwki, maślaki czy rydze. Aby bez kłopotu wrócić z pełnym koszykiem, warto wypróbować także inne gatunki - jak znany z kuchni azjatyckich grzyb mun, występujący często w Polsce! Jak znaleźć te grzyby?

grzyby dodano: 05.09.2014 16:35

GRZYBY po PRZYMROZKACH. Czy można zbierać grzyby, które zmarzły?

Niektórzy twierdzą, że po przymrozkach nie wolno zbierać grzybów, bo są trujące. Czy to prawda? Jak w tej sytuacji poprawnie mrozić grzyby?

grzyby dodano: 11.10.2013 09:42

Grzybobranie - dokąd jechać na grzyby?

Sezon grzybowy w pełni. Pogoda też sprzyja grzybiarzom – wysokie temperatury i opady deszczu. Jednak, żeby wrócić z lasu z koszem pełnych grzybów, trzeba wiedzieć, gdzie szukać darów lasu. Dokąd wybrać się na grzyby?

gdzie na grzyby dodano: 24.06.2016 18:12

Grzybobranie. Co zrobić, aby sprawiło ono radość i było bezpieczne?

Jak co roku o tej porze rzesze grzybiarzy wyruszają do lasów na swoje pierwsze zbiory. Mimo, że grzybobranie dostarcza wielu przyjemności, trzeba przede wszystkim pamiętać o bezpieczeństwie i solidnie się do takiej wyprawy przygotować. Jak bezpiecznie zbierac grzyby?

bezpeiczne grzybobranie dodano: 24.06.2016 18:04

Grzybiarski savoir-vivre - jak zbierać grzyby, żeby nie niszczyć lasu?

Grzybobranie to bardzo dobry pomysł na weekendowy wypoczynek na łonie natury, z przepysznym finałem w domowym zaciszu. Żeby jednak zbierać grzyby, trzeba znać przynajmniej te najbardziej popularne gatunki oraz wiedzieć jak je zbierać, żeby nie niszczyc lasu. Oto krótki poradnik, jak zbierać grzyby.

grzybiarski savoir-vivre dodano: 04.07.2016 10:15
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim jest Czesław Bielecki, mąż Ilony Łepkowskiej?

Kim jest Czesław Bielecki, mąż Ilony Łepkowskiej? Królowa polskich seriali ...

grzybobranie szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. grzybobranie. Wszystko na temat grzybobranie na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.