porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online

Zatrucie grzybami - jak go uniknąć?

Pod względem walorów odżywczych grzyby są niemal bezwartościowe. Jemy je dla smaku, a zbieramy dla przyjemności. Jak zbierać grzyby, by nic nie zakłóciło tej przyjemności? Jak odróżnić grzyby jadalne od niejadalnych i od tych trujących?

borowik szatański dodano: 19.07.2016 14:12

Cebula, czosnek, imbir, miód - dlaczego warto sięgać po naturalne lekarstwa?

Pokochaj czosnek i cebulę, które w sposób naturalny wzmacniają odporność oraz mają właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybiczne. Aby najlepiej zadziałały i dobrze się wchłonęły, warto jeść je na surowo, a nie w przetworzonej postaci, np. po usmażeniu. Sprawdź, jak działają naturalne lekarstwa na przeziębienie.

bakterie dodano: 15.07.2016 12:50 | odpowiedz (1)

Grzyby - etyka grzybiarza. Jak zbierać grzyby, żeby nie szkodzić sobie i lasom?

Zbieranie grzybów również wymaga kultury i stosowania się do pewnych norm i zasad. Elementem etyki grzybiarza jest nie tylko sposób zbierania grzybów, ale również właściwy stosunek do środowiska naturalnego.

grzybnia dodano: 24.06.2016 16:54

Grzyby. Kiedy zbierać? Gdzie zbierać?

Grzybiarze mają swoje znane i ulubione miejsca, w których zbierają określone gatunki grzybów, wiedzą też, kiedy mają się po nie udać. Jednak znawcy grzybobrania dadzą sobie radę i w nieznanym terenie, bo będą szukać określonych skupisk roślinnych, które preferują takie, a nie inne grzyby.

grzybobranie dodano: 16.09.2015 14:52

Kalendarz grzybiarza - Kiedy szukać grzybów?

Połowa lata i jesień to najlepszy okres, aby wyruszyć na grzybobranie. Sprawdź, kiedy szukać poszczególnych gatunków grzybów.

BOROWIKI dodano: 04.07.2016 12:24

Grzyby - gdzie szukać, żeby znaleźć?

Kiedy sezon grzybiarski rozpocznie się na dobre, wystarczy wziąć koszyk i ruszać do lasu. Przed wycieczką warto poznać jednak kilka wskazówek, kiedy, gdzie i jak szukać grzybów.

BOROWIKI dodano: 04.07.2016 12:13

Grzybobranie - Praktyczne rady, jak prawidłowo zbierać grzyby.

Teorii, jak należy zbierać grzyby, jest kilka. Jedna mówi, że wyjmujemy je w całości, „od stóp do głowy” nie zostawiając niczego. Inna mówi, że należy je ścinać tak, by pozostawić kawałek nóżki, trzonu w ziemi. Wtedy, jak wielu grzybiarzy opowiada, w tym miejscu ponownie urośnie grzyb.

gdzie na grzyby dodano: 11.10.2013 08:58

Grzyby - gdzie szukać informacji o miejscach, w których rosną?

Czy są już grzyby i gdzie ich szukać, żeby znaleźć? Na pewno dobrym źródłem informacji są znajomi, którzy mają działki w pobliżu lasów. Można też podpytać się osoby sprzedające grzyby na bazarach. Najświeższych danych na temat występowania prawdziwków, podgrzybków i innych jadalnych owocników można również poszukac w internecie. Dowiedz się więcej, skąd czerpać informacje o grzybach!

gdzie są grzyby dodano: 15.08.2013 21:27

Grzyby w okolicach Warszawy - dokąd na grzybobranie?

W okolicach Warszawy jest wiele grzybnych miejsc. W lasach, już 30 kilometrów od stolicy, można znaleźć przepiękne okazy grzybów. Zobacz, gdzie zbierać grzyby pod Warszawą.

gdzie zbierać grzyby dodano: 04.07.2016 11:23

Grzybobranie - dokąd jechać na grzyby?

Sezon grzybowy w pełni. Pogoda też sprzyja grzybiarzom – wysokie temperatury i opady deszczu. Jednak, żeby wrócić z lasu z koszem pełnych grzybów, trzeba wiedzieć, gdzie szukać darów lasu. Dokąd wybrać się na grzyby?

gdzie na grzyby dodano: 24.06.2016 18:12
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Rafał Samborski, partner Agnieszki Kaczorowskiej. Kim jest?

Agnieszka Kaczorowska już dawno przestała być "Bożenką z klanu". Teraz ...

grzyby szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. grzyby. Wszystko na temat grzyby na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.