porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Potrawy z grzybów: 3 sprawdzone przepisy z grzybów

Wrzesień to pora grzybiarzy – a gdy zbiory są wyjątkowo obfite, ze świeżych grzybów można przyrządzić pyszny obiad. Oto trzy sprawdzone przepisy na dania z grzybów.

dania z grzybów dodano: 19.09.2014 13:33

Co ważniejsze w domu - wentylacja czy paroprzepuszczalność?

Gdy w domu psuje się mikroklimat, panuje wilgoć, to na ścianach może pojawić się pleśń lub grzyb domowy. Można tego uniknąć zapewniając wnętrzom dobrą wentylację. Jednak wiele osób uważa, że za dobry mikroklimat w domu odpowiadają oddychające, czyli paroprzepuszczalne ściany. Co jest ważniejsze i skuteczniejsze - wentylacja czy paroprzepuszczalność?

mikroklimat dodano: 15.09.2011 10:55

Jaka powinna być ŁAZIENKA W DOMU ALERGIKA?

W łazience, w której kąpiesz małego alergika, powinno być czysto i sucho. Jak to osiągnąć? Czego unikać, aby zminimalizować występowanie pleśni i grzybów? Jaka kabine prysznicową wybrać, jak myć wannę?

alergia na pleśń dodano: 18.07.2012 06:40

SĄ JUŻ GRZYBY: Jakie? Ile kosztują? Gdzie szukać?

Sezon grzybowy powoli się zaczyna. W lasach i na straganach zaczęły się pojawiac wyczekiwane przez grzybiarzy i smakoszy grzyby. Powoli kończy się już sezon na kurki, za to w pełni jest sezon maślaków i koźlarzy, pojawiają się też już borowiki i podgrzybki. Jakie są ceny grzybów?

BOROWIKI dodano: 14.09.2013 11:07

DREWNIANE ELEWACJE. Jak konserwować zainfekowane drewno?

Nieodpowiednio zabezpieczone drewno na elewacji może bezpowrotnie stracić swój urok i właściwości, dlatego nie należy bagatelizować niepokojących objawów jego „choroby”. Niezabezpieczone preparatami biobójczymi i jednocześnie narażone na dużą wilgotność drewno, stanowi doskonałe miejsce do rozwoju grzybów. Zainfekowane drewno łatwo rozpoznać po zmienionej barwie oraz – w zaawansowanych stadiach infekcji – po wykwitach powierzchniowych.

drewno dodano: 09.11.2011 11:30

Czym objawia się ZAPALENIE OPON MÓZGOWO-RDZENIOWYCH u dzieci?

Zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych u dzieci to choroba układu nerwowego, która może być wywołana przez bakterie, wirusy lub grzyby. Ponieważ jej konsekwencje mogą być bardzo poważne, w razie wystąpienia niepokojących objawów należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem.

bakterie dodano: 06.10.2012 12:26

Grzybobranie... w ogrodzie. Jak uprawiać grzyby?

Zupy, zapiekanki, sosy, pierogi... z grzybów można przygotować dziesiątki doskonałych dań. Nie zawsze mamy jednak w pobliżu las pełen borowików i kurek, czasem susza czy chłodne noce uniemożliwiają grzybobranie. Niezawodne źródło świeżych grzybów możemy zapewnić sobie sami.

boczniaki dodano: 30.08.2012 09:39

Zatrucie grzybami: OBJAWY + PORADNIK CO ROBIĆ

Grzyby to prawdziwa uczta dla podniebienia. Ale bezpieczna tylko dla wtajemniczonych - tych, co grzyby znają. Zjedzenie grzybów trujących może się zakończyć tragicznie. Dlatego trzeba wtedy działać szybko i mądrze. Co zrobić, gdy zatrujemy się grzybami?

grzyby trujące dodano: 20.09.2013 11:50

Objawy zatrucia grzybami: Co robić gdy zatrujemy się grzybami?

Jesień to czas zbierania grzybów. Jeśli jesteś amatorem, powinieneś zawsze konsultować swoje „zbiory” ze znawcami. Zatrucie grzybami może być śmiertelne. Sprawdź jego objawy!

muchomor dodano: 20.09.2013 12:24

Co zrobić w przypadku zatrucia grzybami? PIERWSZA POMOC przy zatruciu grzybami

Któż z nas nie uwielbia grzybów. Już samo ich zbieranie to wielka przyjemność. Niestety, wbrew pozorom nie jest to takie łatwe, przez co czasem zdarza się, że do naszego koszyka trafi grzyb trujący. Co zrobić, gdy go zjemy? Jak się zachować w takiej sytuacji? Jakie informacje podać lekarzowi? Jakie są objawy zatrucia grzybami? Skurcze żołądka, pocenie się, uderzenia gorąca, wymioty i biegunka, wysokie tętno, gorączka, nieregularne bicie serca jakie inne? Nie lekceważ zatrucia grzybami!

grzyby jadalne dodano: 20.09.2013 16:44
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Rafał Trzaskowski – kim jest? KARIERA, RODZINA
Rafał Trzaskowski – kim jest? KARIERA, RODZINA

Rafał Trzaskowski, byłi europarlamentarzysta i wiceminister spraw zagranicznych ds. europejskich ...

grzyby szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. grzyby. Wszystko na temat grzyby na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.