porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

OBJAWY ZATRUCIA GRZYBAMI – jakie są? ZATRUCIE GRZYBAMI – co robić?

Niebezpieczeństwo zatrucia grzybami może spędzać sen z powiek wszystkim miłośnikom grzybobrania. Dlatego warto wiedzieć, jakie są objawy zatrucia grzybami, jakie występują grzyby trujące i jak zbierać grzyby, żeby później nie trafić na ostry dyżur.

grzybobranie dodano: 05.08.2013 10:46

Co zrobić w przypadku zatrucia grzybami? PIERWSZA POMOC przy zatruciu grzybami

Któż z nas nie uwielbia grzybów. Już samo ich zbieranie to wielka przyjemność. Niestety, wbrew pozorom nie jest to takie łatwe, przez co czasem zdarza się, że do naszego koszyka trafi grzyb trujący. Co zrobić, gdy go zjemy? Jak się zachować w takiej sytuacji? Jakie informacje podać lekarzowi? Jakie są objawy zatrucia grzybami? Skurcze żołądka, pocenie się, uderzenia gorąca, wymioty i biegunka, wysokie tętno, gorączka, nieregularne bicie serca jakie inne? Nie lekceważ zatrucia grzybami!

grzyby dodano: 20.09.2013 16:44

Kiedy na grzyby? Grzybobranie od kwietnia do późnej jesieni

Utarło się, że zbieranie grzybów zaczyna się w Polsce we wrześniu. Fakt, najwięcej jest wtedy borowików i podgrzybków, które najbardziej lubimy za ich walory smakowe. Ale w naszych lasach okres grzybowy zaczyna się znacznie wcześniej. Jakie grzyby można zbierać od wiosny do jesieni?

gdzie na grzyby dodano: 24.05.2013 16:00 | odpowiedz (1)

Grzybiarski savoir-vivre - jak zbierać grzyby, żeby nie niszczyć lasu?

Grzybobranie to bardzo dobry pomysł na weekendowy wypoczynek na łonie natury, z przepysznym finałem w domowym zaciszu. Żeby jednak zbierać grzyby, trzeba znać przynajmniej te najbardziej popularne gatunki oraz wiedzieć jak je zbierać, żeby nie niszczyc lasu. Oto krótki poradnik, jak zbierać grzyby.

grzybiarski savoir-vivre dodano: 04.07.2016 10:15

Borowik szlachetny - jak nie pomylić go z borowikami niejadalnymi?

Borowik szlachetny wyróżnia się smakiem i nieszkodliwością pośród 46 światowych i 20 rosnących w Polsce gatunków borowika. A trzeba zaznaczyć, że w tej rodzinie różnie bywa i niektórzy jej przedstawiciele zastawiają na grzybiarzy szatańskie pułapki. Jak rozpoznać prawdziwka?

borowik dodano: 02.09.2013 16:49

Jak przygotować grzyby marynowane w słodko-kwaśnej zalewie?

Marynowane grzybki są niezastąpione przy świątecznych posiłkach i stanowią doskonały dodatek do potraw na mniejszych i większych przyjęciach. Warto wypróbować ten oryginalny przepis na ich przygotowanie. Jak zrobić oryginalne grzyby marynowane?

grzyby dodano: 27.07.2012 17:33 | odpowiedz (1)

Jak przechowywać grzyby? Jak zrobić grzybowe zapasy na zimę?

Jest wiele sposobów na przechowanie grzybów. Zebrane w sezonie i dobrze przetworzone pozwolą na przygotowywanie atrakcyjnych dań przez cały rok. Najważniejsze jest staranne ich oczyszczenie, co nie zawsze oznacza mycie. Każdy trzeba przekroić, żeby sprawdzić, czy nie jest robaczywy. Jak potem postępować z grzybami, by mieć doskonałe zapasy na zimę?

marynowanie grzybów dodano: 01.09.2014 10:59

Grzyby jadalne, grzyby trujące - jak je odróżnić

Na grzybobraniu trzeba być ostrożnym! Podpowiadamy, co pomoże rozróżnic grzyby jadalne od trujących i jak uniknąć pomyłki, która może skończyć się tragicznie dla naszego zdrowia. Jak odróżniać grzyby?

atlas grzybów dodano: 22.06.2016 17:55 | odpowiedz (1)

Sezon na grzyby. Jakie grzyby nadają się do suszenia, jakie do marynaty, jakie do innych przetworów?

Przetwory z grzybów to pole do popisu dla każdego kucharza i każdej kucharki. Można je suszyć, smażyć, marynować, dusić, kisić, pasteryzować... Mówimy, do czego możesz wykorzystać konkretne gatunki grzybów.

BOROWIKI dodano: 01.09.2014 10:59

Kurki marynowane - przepis. Jak zrobić marynowane kurki?

Marynowane kurki są doskonałe nie tylko do sałatek, ale również do kanapek i podgryzania. Teraz w lasach zaczął się sezon na nie, dlatego warto poznać ten przepis. Jak zrobić marynowane kurki?

grzyby dodano: 03.07.2012 10:55
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Ks. Michał Janocha, nowy warszawski biskup pomocniczy. Kim jest?
Ks. Michał Janocha, nowy warszawski biskup pomocniczy. Kim jest?

Ksiądz profesor Michał Janocha to nowy biskup pomocniczy w Warszawie ...

grzyby jadalne szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. grzyby jadalne. Wszystko na temat grzyby jadalne na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.