porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Z czego robi się gumę do żucia?

Skład gumy do żucia zmieniał się na przestrzeni tysiącleci...tak, ten rodzaj słodyczy ma tak długą historię! Pierwsze gumy robiono z żywicy, obecnie.... guma do żucia powstaje w wyniku skomplikowanej obróbki ropy naftowej. Z czego dokładnie robi się gumę?

cukier dodano: 02.12.2011 16:54

Zapach czosnku nie jest przyjemny. Jak zneutralizować zapach czosnku?

Uwielbiasz potrawy z dużą ilością czosnku, ale ich unikasz ze względu na długo utrzymujący się zapach czosnku na rękach i w oddechu? Zapach czosnku to zmora jego wielbicieli. Jak pozbyć się zapachu czosnku z rąk? Jak pozbyć się zapachu czosnku z ust?

aromat czosnku dodano: 16.03.2013 21:20

Jak usunąć gumę do żucia z ubrań?

Każdemu, komu chociaż raz zdarzyło się usiąść na gumie do żucia, wie, jak ciężko usunąć ją z tkaniny. Domowym sposobem na usunięcie gumy z ubrania jest zamrożenie jej. Jednak co należy robić, gdy nie przyniesie to pożądanego efektu?

benzyna dodano: 15.11.2011 17:31

Jak usunąć gumę do żucia z dywanu?

Pół biedy, jeżeli guma do żucia przyklei się w jednym miejscu. Gorzej, gdy na przykład przyniesiona na bucie zostanie rozniesiona i zaschnie w kilku miejscach na dywanie. Wygląda to wyjątkowo nieestetycznie. Jak usunąć takie zabrudzenie?

guma na dywanie dodano: 07.04.2015 12:21

Jak to się dzieje, że mięta chłodzi? Tajemnica orzeźwienia.

Po zjedzeniu miętowego cukierka powietrze wdychane przez usta jest lodowate. „Mroźna świeżość oddechu”? Powinno być raczej: mroźna świeżość wdechu. Po zjedzeniu miętówki lub przeżuciu miętowej gumy wcale nie ziejemy chłodem. Mamy tylko takie wrażenie. Oto kulisy miętowego oszustwa. Jak działa mięta?

balsamy chłodzące dodano: 28.05.2012 13:57 | odpowiedz (1)

Czy wiesz, kto wymyślił gumę do żucia? Kto wynalazł gumy, które żujemy?

Guma do żucia będzie, syntetyczna, obchodzi 150 - lecie. Bo tę naturalną żuli już Aztekowie. Wszyscy wiedzą czym jest guma do żucia, ale mało kto wie, jak ją wynaleziono. Kto wynalazł gumę do żucia?

Aztekowie dodano: 16.06.2012 15:24 | odpowiedz (1)

Kiedy wynaleziono gumę do żucia?

Kiedy wynaleziono gumę do żucia? Znacznie wcześniej niż może się wydawać. Guma do żucia nie jest bowiem wynalazkiem współczesności. Sprawdź, kto i kiedy wymyślił gumę do żucia.

kto wymyślił gumę dodano: 04.05.2015 17:02

Czy guma do żucia może zastąpić pastę do zębów?

Właściwa higiena jamy ustnej, odpowiednie mycie zębów przeciwdziała próchnicy i nieestetycznym przebarwieniom na zębach - to wiedzą chyba wszyscy. Pojawiło się jednak przekonanie, że tradycyjne mycie zębów pastą może zastąpić guma do żucia. Czy to prawda?

higiena jamy ustnej dodano: 16.03.2015 21:46
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Maddinka nie żyje. Kim byla znana blogerka modowa?
Maddinka nie żyje. Kim byla znana blogerka modowa?

Kim była Maddinka, 27-letnia blogerka modowa, która zmarła nagle we ...

guma do żucia szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. guma do żucia. Wszystko na temat guma do żucia na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.