porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Z czego robi się gumę do żucia?

Skład gumy do żucia zmieniał się na przestrzeni tysiącleci...tak, ten rodzaj słodyczy ma tak długą historię! Pierwsze gumy robiono z żywicy, obecnie.... guma do żucia powstaje w wyniku skomplikowanej obróbki ropy naftowej. Z czego dokładnie robi się gumę?

cukier dodano: 02.12.2011 16:54

Zapach czosnku nie jest przyjemny. Jak zneutralizować zapach czosnku?

Uwielbiasz potrawy z dużą ilością czosnku, ale ich unikasz ze względu na długo utrzymujący się zapach czosnku na rękach i w oddechu? Zapach czosnku to zmora jego wielbicieli. Jak pozbyć się zapachu czosnku z rąk? Jak pozbyć się zapachu czosnku z ust?

aromat czosnku dodano: 16.03.2013 21:20

Jak usunąć gumę do żucia z ubrań?

Każdemu, komu chociaż raz zdarzyło się usiąść na gumie do żucia, wie, jak ciężko usunąć ją z tkaniny. Domowym sposobem na usunięcie gumy z ubrania jest zamrożenie jej. Jednak co należy robić, gdy nie przyniesie to pożądanego efektu?

benzyna dodano: 15.11.2011 17:31

Jak usunąć gumę do żucia z dywanu?

Pół biedy, jeżeli guma do żucia przyklei się w jednym miejscu. Gorzej, gdy na przykład przyniesiona na bucie zostanie rozniesiona i zaschnie w kilku miejscach na dywanie. Wygląda to wyjątkowo nieestetycznie. Jak usunąć takie zabrudzenie?

guma na dywanie dodano: 07.04.2015 12:21

Jak to się dzieje, że mięta chłodzi? Tajemnica orzeźwienia.

Po zjedzeniu miętowego cukierka powietrze wdychane przez usta jest lodowate. „Mroźna świeżość oddechu”? Powinno być raczej: mroźna świeżość wdechu. Po zjedzeniu miętówki lub przeżuciu miętowej gumy wcale nie ziejemy chłodem. Mamy tylko takie wrażenie. Oto kulisy miętowego oszustwa. Jak działa mięta?

balsamy chłodzące dodano: 28.05.2012 13:57 | odpowiedz (1)

Czy wiesz, kto wymyślił gumę do żucia? Kto wynalazł gumy, które żujemy?

Guma do żucia będzie, syntetyczna, obchodzi 150 - lecie. Bo tę naturalną żuli już Aztekowie. Wszyscy wiedzą czym jest guma do żucia, ale mało kto wie, jak ją wynaleziono. Kto wynalazł gumę do żucia?

Aztekowie dodano: 16.06.2012 15:24 | odpowiedz (1)

Kiedy wynaleziono gumę do żucia?

Kiedy wynaleziono gumę do żucia? Znacznie wcześniej niż może się wydawać. Guma do żucia nie jest bowiem wynalazkiem współczesności. Sprawdź, kto i kiedy wymyślił gumę do żucia.

kto wymyślił gumę dodano: 04.05.2015 17:02

Czy guma do żucia może zastąpić pastę do zębów?

Właściwa higiena jamy ustnej, odpowiednie mycie zębów przeciwdziała próchnicy i nieestetycznym przebarwieniom na zębach - to wiedzą chyba wszyscy. Pojawiło się jednak przekonanie, że tradycyjne mycie zębów pastą może zastąpić guma do żucia. Czy to prawda?

higiena jamy ustnej dodano: 16.03.2015 21:46
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Anna Komorowska: kim jest pierwsza dama Polski?
Anna Komorowska: kim jest pierwsza dama Polski?

Anna Komorowska, żona Bronisława Komorowskiego i pierwsza dama RP, pełni ...

guma do żucia szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. guma do żucia. Wszystko na temat guma do żucia na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.