porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Jak oświetlić przedpokój?

W przedpokoju potrzebne będzie dobre oświetlenie ogólne i miejscowe, zainstalowane np. przy lustrze. Górne mogą stanowić plafony, lampy zwieszone z sufitu lub lampki halogenowe wbudowane w sufit podwieszony. Światło przy lustrze powinno równomiernie oświetlać twarz i sylwetkę, dlatego dobrze jest tu powiesić kinkiety. Taki sam kinkiet można umieścić na ścianie przeciwległej. Przy lampach zwisających trzeba zwrócić uwagę na ich długość (za długie będą przeszkadzać, zbyt krótkie źle oświetlą).

kinkiety dodano: 27.09.2013 12:09

Płytki ceramiczne dopasowane do funkcji pomieszczeń: czym się kierować przy wyborze płytek?

Wybierając płytki ceramiczne, nie powinieneś kierować się jedynie ich wyglądem. Należy brać pod uwagę klasę ścieralności, wymiary i specjalne właściwości kafelków. Ich rodzaj trzeba dopasować przede wszystkim do typu pomieszczenia, w którym mają być położone.

aranżacja łazienki dodano: 10.11.2011 17:28 | odpowiedz (1)

Jak tanio, ale stylowo urządzić mieszkanie?

Najlepsze podłogi, lampy, kanapy, tapety i zasłony wybieramy do salonu. Układanka wielu elementów, z których nie wszystkie muszą być jednak kosztowne. Hol to pierwsze wnętrze w mieszkaniu, już od wejścia sugeruje, czego można się spodziewać dalej. Jego aranżacja powinna nawiązywać klimatem do całości. W sypialni warto za to zrezygnować z przesądów i postawić na indywidualność, żeby wydać mniej i spać spokojniej. Wreszcie łazienka - tu glazura oraz gres konkurują z niedrogim drewnem egzotycznym.

aranżacja łazienki dodano: 02.11.2013 22:38 | odpowiedz (1)

Jak urządzić przedpokój?

Nowoczesne przedpokoje przypominają sekretne skarbce. Naciśnij, a otworzy się skrytka na buty. Pociągnij, a ze ściany wyjedzie cały wagon z płaszczami. Warto podpatrzeć oryginalne pomysły na zagospodarowanie strefy wejścia, prezentowane przez architektów i niektóre elementy przenieść do własnego mieszkania. Do lamusa odchodzi ciasny, ciemny, zagracony korytarz, będący wstępem do równie ciasnych pokoi. Dziś stawiamy na otwarte przestrzenie w mieszkaniach, dlatego hol często jest częścią pokoju.

korytarz dodano: 26.08.2013 14:09

Jakie źródła światła zamontować w holu? Jakie oświetlenie w wiatrołapie i korytarzach?

Oszczędzaniu energii elektrycznej służą dostosowane do miejsca źródła światła. Hole, korytarze czy strefa wejścia to miejsca, w ktorym można je doskonale dopasować do funkcji tych wnętrz.

energia elektryczna dodano: 03.04.2012 15:15

Jaka podłoga do przedpokoju? Parkiet, panele, terakota, klinkier, a może PCV?

Zanim zdecydujemy się, jaką podłogę chcemy mieć w przedpokoju, pamiętajmy, że jest ona wyjątkowo narażona na zniszczenie. Powinna więc wyróżniać się odpornością na ścieranie i zarysowania, być dobrym izolatorem termicznym i akustycznym oraz dobrze znosić wilgoć.

klinkier dodano: 15.11.2011 11:55 | odpowiedz (1)

O czym pamiętać, wykańczając korytarz w strefie nocnej? Jakich błędów nie popełnić?

jak wykończyć korytarz w strefie nocnej? To zadanie wymagające przemyślenia zarówno ogólnej koncepcji, jak i detali wystroju. Jeśli przesadzisz, efekt będzie przytłaczajacy. Jeśli nie zaryzykujesz, uzyskasz efekt ascetyczny. Mówimy, jak zgrać wyglad korytarza i wystrój mieszkania w strefie nosnej.

korytarz dodano: 16.06.2015 09:40

Jak ogrzać przedsionek? [SPRAWDZONE RADY]

Przedsionek albo hol to często niezbyt duże pomieszczenia, w których trudno zmieścić grzejnik. Jak mimo to  zapewnić ogrzewanie przedsionka czy holu?

ogrzewanie dodano: 10.08.2014 17:00

REMONT PRZEDPOKOJU. Od czego zacząć? SPRAWDZONE RADY

Przedpokój czy hol jest wizytówką mieszkania. Dlatego warto podczas remontu zwrócić uwagę na kilka szczegółów. Przede wszystkim – jasno określić swoje potrzeby, a później nie szczędzić na materiałach.

hol remont dodano: 06.11.2013 12:49 | odpowiedz (1)

PORZĄDKOWANIE I ORGANIZACJA DOMU. Jak skutecznie sprzątnąć przedpokój?

Zbyt często traktujemy przedpokój jako pomieszczenie po części gospodarcze. Potykamy się w nicM o buty, na wejŚciu leży szmata do wycierania błota, a wieszak przypomina hałdę ciuchów w secondhandzie. A to przecież właśnie w przedpokoju gość po raz pierwszy ocenia nasz dom i osobowość. Jak TRWALE uporządkować przedpokój?

garderoba dodano: 10.11.2011 09:45
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Ojciec Tadeusz Rydzyk i ciekawostki z jego życia

Ojciec Tadeusz Rydzyk to prawdziwie ciekawa postać. Zobacz, czego o ...

hol szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. hol. Wszystko na temat hol na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.