porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

O czym jest film Pokłosie? Dlaczego wywołuje kontrowersje i ataki na aktorów?

Pokłosie to film, który chwyta za gardło i na zawsze pozostaje w pamięci. Władysław Pasikowski, twórca kultowych „Psów”, powraca w świetnej formie. Film otrzymał nagrodę Dziennikarzy na 37. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Po wejściu do kin wywołał jednak reakcje, które nie zawsze dobrze świadczą o oglądających. O czym jest kontrowersyjne Pokłosie?

antysemityzm dodano: 20.11.2012 10:33

Czym się różni PRZEJĘZYCZENIE od NIEŚCISŁOŚCI? Co popełnił Barack Obama, mówiąc o POLSKICH OBOZACH ŚMIERCI?

Wręczając Prezydencki Medal Wolności przyznany pośmiertnie Janowi Karskiemu, prezydent Barack Obama wspomniał o "polskich obozach śmierci". Czy było to przejęzyczenie, czy nieścisłość?

Adam Rotfeld dodano: 31.05.2012 14:23

Czy kampania wrześniowa 1939 zaczęła się na Westerplatte?

Powszechnie uważa się, że działania wojenne kampanii wrześniowej 1939 i całej II wojny światowej rozpoczęły się 1.IX. o godz. 4.45 salwami niemieckiego pancernika "Schleswig-Holstein" skierowanymi na polską składnicę amunicyjną na Westerplatte koło Gdańska. Od kilku lat wiadomo, że prawda jest inna.

kampania wrześniowa dodano: 29.10.2012 10:02

Noc Kryształowa - co się wydarzyło 9 listopada 1938 r.?

Mianem "Nocy Kryształowej" określany jest pogrom ludności żydowskiej w nocy z 9 na 10 listopada 1938 roku. W ciągu jednej nocy zamordowano prawie 100 osób i zniszczono mienie kilku tysięcy Żydów zamieszkujących hitlerowskie Niemcy. Mowimy, czym była "Noc Kryształowa".

2 wojna światowa dodano: 25.10.2013 14:43

Dlaczego nie przyjęły się karabiny z lufą wygiętą pod kątem 90 stopni?

Karabin z lufą wykrzywioną jak banan? To niekonieczni efekt fatalnej usterki. W czasie II Wojny Światowej niemieccy inżynierowie opracowali wiele nowych rodzajów broni - wśród nich karabin pozwalający strzelać pod kątem...
karabin dodano: 11.02.2013 15:10

JAN KARSKI. Kim był jeden z najwybitniejszych Polaków XX wieku?

Jan Karski jest jedną z najwspanialszych i najbardziej tragicznych postaci w XX-wiecznej historii Polski. Co warto o nim wiedzieć?

holocaust dodano: 24.04.2014 06:58

Wał Atlantycki: gdzie można oglądać zachowane umocnienia?

Wałem Atlantyckim nazywany jest system hitlerowskich umocnień, ciągnących się wzdłuż zachodnich wybrzeży Europy, od Hiszpanii do Norwegii. Ma długość 3862 kilometrów.

dodano: 20.08.2015 15:13

Gustav Wagner. Wysoki, przystojny blondyn, bestia

Gustav Wagner - wysoki, przystojny blondyn, czysty Aryjczyk w cywilu był kulturalnym dobrze wychowanym człowiekiem, w Sobiborze zaś – bestią

dodano: 27.04.2016 14:07

Co to jest kompleks Riese

Podziemne miasto stworzone przez Niemców wciąż owiane jest tajemnicą

kompleks Riese dodano: 02.07.2015 13:14

Adolf Eichmann. Życie i śmierć nazisty

Adolf Eichmann, sprawca jednej z największych zbrodni przeciwko ludzkości, główny koordynator i wykonawca planu Ostatecznego Rozwiązania Kwestii Żydowskiej, 9 grudnia 1961 został skazany na karę śmierci

dodano: 27.04.2016 14:05
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Jan Kulczyk, Grażyna Kulczyk, Joanna Przetakiewicz: Kto jest kim w rodzinie Kulczyków?
Jan Kulczyk, Grażyna Kulczyk, Joanna Przetakiewicz: Kto jest kim w rodzinie Kulczyków?

Jan Kulczyk nie żyje, jednak jego gigantyczna fortuna ma się ...

II wojna światowa szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. II wojna światowa. Wszystko na temat II wojna światowa na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.