porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Nowe zasady nadawanie imion dzieciom - jakie są? Jakie imiona można nadawać dzieciom?

Wybór imienia dla dziecka nie jest łatwym zadaniem - w końcu będzie mu ono służyło przez całe życie. Nic więc dziwnego, że rodziców podczas nadawania dziecku imienia obowiązują pewne zasady. Wkrótce jednak zasady te zostaną znacznie zliberalizowane. Dowiedz się, jakie są nowe zasady nadawania imion dzieciom.

imię dla chłopca dodano: 06.04.2013 15:15

Czy wiesz, jakich imion urzędnicy nie chcą rejestrować?

John lub Johann, Catherine, Clara lub Chiara. To niektóre przykłady imion, których rejestracji odmówi nam Urząd Stanu Cywilnego. Odmowa będzie umotywowana tym, że przecież są polskie odpowiedniki tych imion, a więc Jan, Katarzyna, Klara.

Imię dodano: 22.09.2011 16:34

Córka Skrzyneckiej ma na imię Alikia Iliana. Sprawdź jakie są jeszcze inne popularne imiona greckie?

Katarzyna Skrzynecka wraz z mężem Marcinem Łopuckim, przywitali na świecie swoją córeczkę. Dali jej na imię Alikia Iliana. Czy wiesz, że Agata, Agnieszka, Barbara, Jolanta i Katarzyna to również imiona greckie? Wbrew pozorom imiona, które dziś uważamy za polskie, wcale nimi nie są! Jednak fantazja rodziców w wymyślaniu imion dzieciom nie zna granic - jest Taida, Pamfilia, Eupsychia, Hariklia...Przeczytaj, jakie jeszcze imiona greckie są nietypowe. 

Alikia Łapucka dodano: 10.01.2012 04:59 | odpowiedz (5)

Imię dla dziecka a polskie prawo - co musisz wiedzieć wybierając imię dla dziecka?

Wybór imienia dla dziecka nie jest łatwy. Najpierw trzeba dojść do porozumienia ze współmałżonkiem, następnie należy sprawdzić, czy prawo polskie pozwala na nadanie dziecku wybranego przez nas imienia. Mówimy, jakie są zasady nadawania imion w polskim prawie.

dodano: 09.05.2013 09:22

Jakie imię dla dziecka? Jak wybierać imię dla dziecka? Najpopularniejsze imiona dla dzieci, znaczenie imion

Każda para oczekująca narodzin dziecka zadaje sobie pytanie: jakie imię wybrać dla dziecka? Często na tym tle dochodzi nawet do sprzeczek, ponieważ nie wszyscy przy wyborze imienia kierują się tymi samymi kryteriami. Czy o imieniu powinien decydować gustrodziców, a może do dyskusji powinny włączyć się osoby trzecie? Mówimy, czym kierować się przy wyborze imienia dla dziecka.

imię dla chłopca dodano: 10.08.2014 17:34

Jakie imię wybrać dla dziecka?

Imię, które od was dostanie dziecko, będzie nosiło przez całe dorosłe życie. Dlatego wybierając je, przyjmijcie perspektywę nie tylko kilku najbliższych lat. Nie zawsze warto ulegać modzie lub przesadnie wysilać się na oryginalność.

imię dla chłopca dodano: 19.01.2012 14:03 | odpowiedz (1)

Imię dla dziecka? Teraz możesz wszystko: Mercedes, Tahakiro lub Liam

Wybierasz imię dla dziecka? Jeśli zależy ci na tym, by Twoje dziecko miało nietypowe imię, możesz mu nadać chińskie, japońskie, meksykańskie, a także z innych stron świata. Teraz już wszystko (prawie) jest dozwolone

Imię dodano: 09.03.2015 11:37

Imiona dla dzieci. Co się zmieniło w prawie od 1 marca 2015?

Mała rewolucja w kwestii imion dla dziewczynek i imion dla chłopców nastąpiła 1 marca 2015 roku za sprawą ustawy Prawo o aktach stanu cywilnego. Jakie zmiany dla rodziców wybierających imiona dla dzieci niesie nowy urzędowy projekt?

imię dla chłopca dodano: 12.03.2015 10:55

RANKING najpopularniejszych imion dla dzieci 2011!

Zgodnie z danymi Urzędu Stanu Cywilnego w Warszawie, w pierwszym półroczu 2011 roku liczba mieszkańców stolicy powiększyła się o 27 tys. dzieci. Najpopularniejszymi imionami w tym czasie były: Julia i Jan. Zobacz czym inspirują się rodzice i jakie jeszcze imiona znalazły się w pierwszej dziesiątce?

dzieci dodano: 12.01.2012 15:34

Czy dziecku można nadać dowolne imię?

Do tej pory polskie prawo nie dopuszczało nadawania dzieciom imion zaczerpniętych z innych krajów lub obco brzmiących. Budziło to od dawna sprzeciw rodziców, którzy dla swoich pociech wymarzyli sobie oryginalne imiona. Jednak prawo w końcu jest po stronie postępu również w tej dziedzinie...

Imię dodano: 27.12.2014 14:26
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Anna Ilczuk, aktorka – kim jest? KARIERA, RODZINA
Anna Ilczuk, aktorka – kim jest? KARIERA, RODZINA

Anna Ilczuk może wystąpić w "Tańcu z gwiazdami"! Zobaczcie, kim ...

imię dla dziecka szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. imię dla dziecka. Wszystko na temat imię dla dziecka na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.