porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Co robić, żeby woda nie zamarzła w rurach?

Na zamarzanie narażone są instalacje wodne prowadzone w pomieszczeniach nieogrzewanych lub ułożone poza budynkiem płytko pod powierzchnią gruntu. Jak do tego nie dopuścić? Mówimy, co robić, żeby woda nie zamarzła w rurach.

lód w rurach dodano: 06.02.2012 09:03

Co to jest PRÓBA CIŚNIENIOWA instalacji wodnej i c.o.? Dlaczego trzeba ją zrobić?

Instalacje: wodną i centralnego ogrzewania zwykle prowadzi się w podłodze lub w bruzdach ściennych. Po wykończeniu pomieszczeń są niewidoczne i gdyby okazało się, że wycieka z nich woda, właściciel domu miałby z tym duży problem. Dlatego przed montażem armatury i urządzeń grzewczych, a zwłaszcza przed rozpoczęciem prac wykończeniowych robi się próbę ciśnieniową instalacji.

instalacja c.o. dodano: 16.08.2012 11:56

REMONT. Jak doprowadzić instalacje na wyspę kuchenną?

Wyspa w kuchni to efektowne i wygodne rozwiązanie. Aby jednak można było na niej gotować lub zmywać, trzeba doprowadzić do niej instalacje. Jak to zrobić, aby wyspa nie straciła na atrakcyjności?

instalacja gazowa dodano: 02.08.2012 12:52

Jak głęboko należy zakopać rury wodociągowe i kanalizacyjne, żeby nie zamarzały?

Robienie wykopów, również tych pod instalacje wodociągowe i kanalizacyjne, jest pracochłonne i kosztowne, dlatego chętnie prowadzilibyśmy rury tuż pod powierzchnią gruntu. To nie jest jednak takie proste. Należy je zakopywać na określonej głębokości, żeby je chronić przed zimnem i uszkodzeniem mechanicznym.

kanalizacja dodano: 14.11.2011 11:30

Jak wykorzystać stelaże instalacyjne do aranżacji łazienki?

W dużych łazienkach można sobie pozwolić na wiele swobody w aranżowaniu przestrzeni, na przykład umieszczając przybory sanitarne na tak zwanych wyspach w środku pomieszczenia, zamiast przytwierdzać je standardowo do ścian. Jak można wykorzystać stelaże instalacyjne?

aranżacja dodano: 13.09.2012 18:14

O czym pamiętać, przenosząc kuchnię lub łazienkę do innego pomieszczenia?

Przeniesienie kuchni lub łazienki do innego pomieszczenia, a więc zmiana jego funkcji następuje najczęściej podczas remont domu czy mieszkania, który jest do tego doskonałą okazją. Chcąc przenieść kuchnię lub łazienkę do innego, większego pomieszczenia najwięcej trudności mogą nam sprawiać instalacje - wodna i kanalizacyjna. Podpowiadamy, jak się z nimi uporać.

instalacja kanalizacyjna dodano: 15.10.2012 15:18

WYSPA W KUCHNI. Jak doprowadzić instalacje na kuchenną wyspę?

Część zabudowy kuchennej niepołączoną z ciągiem szafek ustawionych wzdłuż ścian zwykło się nazywać wyspą. To modny i atrakcyjny sposób na zaaranżowanie kuchennej przestrzeni, ale od strony instalacyjnej trudniejszy niż w standardowo urządzonej kuchni. Mówimy, jak doprowadzić instalacje: elektryczną, gazową, wodną, kanalizacyjną oraz wentylację do wyspy w kuchni.

instalacja gazowa dodano: 12.11.2012 21:24 | odpowiedz (1)

Jak samodzielnie PODŁĄCZYĆ ZMYWARKĘ do wody i kanalizacji?

Zmywanie naczyń w zmywarce to nie tylko wygoda i oszczędność czasu, ale także – z czego nie zawsze zdajemy sobie sprawę - mniejsze zużycie wody (a w konsekwencji także ścieków) oraz energii do jej podgrzania. Podpowiadamy, jak podłączyć zmywarkę do instalacji wodnej i kanalizacyjnej.

instalacja kanalizacyjna dodano: 07.02.2013 13:54

Jak zrobić próbę ciśnieniową instalacji wodociągowej w domu?

Próbę ciśnieniową powinno się wykonać przed zamontowaniem armatury sanitarnej (kotła, baterii, zaworów, naczyń wzbiorczych itp.). Dzięki jej przeprowadzeniu będziemy mieć pewność, że instalacja wodociągowa została poprawnie wykonana.

instalacja wodociągowa dodano: 09.11.2012 09:51

Jak oszczędzać wodę? ZOBACZ JAK OSZCZĘDZAĆ WODĘ I PIENIĄDZE.

W brew pozorom największy wpływ na oszczędne zużycie wody mają nasze codzienne nawyki. Na co zwrócić szczególną uwagę, aby zmniejszyć rachunki za wodę?

jak oszczędzać wodę dodano: 01.02.2012 14:31
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Ks. Michał Janocha, nowy warszawski biskup pomocniczy. Kim jest?
Ks. Michał Janocha, nowy warszawski biskup pomocniczy. Kim jest?

Ksiądz profesor Michał Janocha to nowy biskup pomocniczy w Warszawie ...

instalacja wodna szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. instalacja wodna. Wszystko na temat instalacja wodna na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.