- Jak urządzić mały przedpokój? PORADY
- Jak bezpiecznie używać pilarki tarczowej?
- Jak stracono słynny transatlantyk Normandie?
- Obrady Okrągłego Stołu – jakie były postanowienia?
- Bohdan Smoleń – kim jest? [KARIERA, RODZINA, CHOROBA]
- Z kim zagra Polska w eliminacjach do EURO 2016?
- Jak zrobić wielkanocną dekorację z wiosennych kwiatów w koszyku?
- Drugi pierwszy raz. Jak powrócić do seksu po przyjściu na świat dziecka?
- Ewa Kasprzyk rozwiedzie się z mężem? Kim jest jej nowy partner?
- Seks po hiszpańsku, czyli jak zostać mistrzynią hiszpana
Co robić, żeby woda nie zamarzła w rurach?
Na zamarzanie narażone są instalacje wodne prowadzone w pomieszczeniach nieogrzewanych lub ułożone poza budynkiem płytko pod powierzchnią gruntu. Jak do tego nie dopuścić? Mówimy, co robić, żeby woda nie zamarzła w rurach.
Co to jest PRÓBA CIŚNIENIOWA instalacji wodnej i c.o.? Dlaczego trzeba ją zrobić?
Instalacje: wodną i centralnego ogrzewania zwykle prowadzi się w podłodze lub w bruzdach ściennych. Po wykończeniu pomieszczeń są niewidoczne i gdyby okazało się, że wycieka z nich woda, właściciel domu miałby z tym duży problem. Dlatego przed montażem armatury i urządzeń grzewczych, a zwłaszcza przed rozpoczęciem prac wykończeniowych robi się próbę ciśnieniową instalacji.
REMONT. Jak doprowadzić instalacje na wyspę kuchenną?
Wyspa w kuchni to efektowne i wygodne rozwiązanie. Aby jednak można było na niej gotować lub zmywać, trzeba doprowadzić do niej instalacje. Jak to zrobić, aby wyspa nie straciła na atrakcyjności?
Jak głęboko należy zakopać rury wodociągowe i kanalizacyjne, żeby nie zamarzały?
Robienie wykopów, również tych pod instalacje wodociągowe i kanalizacyjne, jest pracochłonne i kosztowne, dlatego chętnie prowadzilibyśmy rury tuż pod powierzchnią gruntu. To nie jest jednak takie proste. Należy je zakopywać na określonej głębokości, żeby je chronić przed zimnem i uszkodzeniem mechanicznym.
Jak wykorzystać stelaże instalacyjne do aranżacji łazienki?
W dużych łazienkach można sobie pozwolić na wiele swobody w aranżowaniu przestrzeni, na przykład umieszczając przybory sanitarne na tak zwanych wyspach w środku pomieszczenia, zamiast przytwierdzać je standardowo do ścian. Jak można wykorzystać stelaże instalacyjne?
O czym pamiętać, przenosząc kuchnię lub łazienkę do innego pomieszczenia?
Przeniesienie kuchni lub łazienki do innego pomieszczenia, a więc zmiana jego funkcji następuje najczęściej podczas remont domu czy mieszkania, który jest do tego doskonałą okazją. Chcąc przenieść kuchnię lub łazienkę do innego, większego pomieszczenia najwięcej trudności mogą nam sprawiać instalacje - wodna i kanalizacyjna. Podpowiadamy, jak się z nimi uporać.
WYSPA W KUCHNI. Jak doprowadzić instalacje na kuchenną wyspę?
Część zabudowy kuchennej niepołączoną z ciągiem szafek ustawionych wzdłuż ścian zwykło się nazywać wyspą. To modny i atrakcyjny sposób na zaaranżowanie kuchennej przestrzeni, ale od strony instalacyjnej trudniejszy niż w standardowo urządzonej kuchni. Mówimy, jak doprowadzić instalacje: elektryczną, gazową, wodną, kanalizacyjną oraz wentylację do wyspy w kuchni.
Jak samodzielnie PODŁĄCZYĆ ZMYWARKĘ do wody i kanalizacji?
Zmywanie naczyń w zmywarce to nie tylko wygoda i oszczędność czasu, ale także – z czego nie zawsze zdajemy sobie sprawę - mniejsze zużycie wody (a w konsekwencji także ścieków) oraz energii do jej podgrzania. Podpowiadamy, jak podłączyć zmywarkę do instalacji wodnej i kanalizacyjnej.
Jak zrobić próbę ciśnieniową instalacji wodociągowej w domu?
Próbę ciśnieniową powinno się wykonać przed zamontowaniem armatury sanitarnej (kotła, baterii, zaworów, naczyń wzbiorczych itp.). Dzięki jej przeprowadzeniu będziemy mieć pewność, że instalacja wodociągowa została poprawnie wykonana.
Jak oszczędzać wodę? ZOBACZ JAK OSZCZĘDZAĆ WODĘ I PIENIĄDZE.
W brew pozorom największy wpływ na oszczędne zużycie wody mają nasze codzienne nawyki. Na co zwrócić szczególną uwagę, aby zmniejszyć rachunki za wodę?

Ksiądz profesor Michał Janocha to nowy biskup pomocniczy w Warszawie ...
-
zobacz sylwetkę