porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Jak ocieplić taras nad pomieszczeniem ogrzewanym? [SPRAWDZONE RADY]

Taras nad pomieszczeniem ogrzewanym zawsze musi być starannie ocieplony. Dzięki temu ciepło nie będzie uciekało z wnętrza domu, a nawierzchnia tarasu będzie miała większa trwałość.

izolacja tarasu dodano: 25.05.2015 10:53

Dlaczego izolacyjność termiczna warstw ociepleniowych może z czasem zmaleć?

Gdy kupujesz materiał na ocieplenie zazwyczaj możesz być pewny, że jego izolacyjność termiczna jest taka jak deklaruje producent. Czy jednak wartość ta jest stała i nie zmieni się z czasem?
ocieplenie dodano: 30.04.2015 12:04

Czym ocieplić dom? Wełna czy styropian?

Poprawne ocieplenie budynku znacznie redukuje koszty eksploatacyjne, a także inwestycyjne ogrzewania. Izolacja termiczna może być wykonana na wiele różnych sposobów. Najpopularniejszymi materiałami izolacyjnymi są styropian i wełna mineralna. Który z nich wybrać?

docieplenia dodano: 07.08.2012 18:15 | odpowiedz (4)

TERMOMODERNIZACJA. Jak obniżyć rachunki za ogrzewanie?

W obecnych czasach, kiedy słowo „kryzys” pada z każdej strony, na zwiększanie wydatków reagujemy alergicznie. Zimą dla każdego z nas dodatkowym wydatkiem numer jeden jest ogrzewanie domu. Jak mimo rosnących cen paliw obniżyć rachunki za ogrzewanie?

ocieplenie domu dodano: 07.11.2014 09:27

DACH ZIELONY – ogród na dachu garażu. Jakie rozwiązanie wybrać?

DACH ZIELONY. Podstawową zaletą zielonych dachów jest ich estetyka. Połąwę powierzchni zielonego dachu na garażu będzie też można doliczyć do całkowitej powierzchni biologicznie czynnej działki. Jest to szczególnie istotne na terenach o rygorystycznych warunkach zabudowy.

dach garażu dodano: 05.08.2013 15:17

Jaką wybrać wykładzinę?

Popularnym materiałem do wykańczania podłóg są wykładziny. W pokojach najczęściej układa się wykładziny dywanowe. Są miękkie, dobrze izolują termicznie i akustycznie. Mogą być wykonane z włókien naturalnych lub sztucznych. Efektowne są wykładziny naturalne. Do ich produkcji używa się nie tylko wełny, ale też egzotycznych surowców: trawy morskiej i sizalu. Tańsze są wykładziny z tworzyw sztucznych. Są trwałe i moją różne wzory. Do pomieszczeń wilgotnych nadają się wykładziny elastyczne i linolum.

dywan dodano: 30.09.2013 16:38

Czy warto ocieplać dom na własne ryzyko?

Stosunkowo łatwo i bezpiecznie dla domu ociepla się budynek od zewnątrz. Zadaniem dla fachowców jest natomiast izolacja termiczna domu drewnianego, a w przypadku domu murowanego – ocieplenie ścian od wewnątrz.

czym ocieplić dom dodano: 10.10.2012 21:52

Jak jest zbudowana ściana trójwarstwowa? Czy musi mieć szczeline wentylacyjną?

Ściana trójwarstwowa to ściana, która składa się z dwóch warstw muru, między którymi umieszcza się izolację termiczną. Może być budowana ze szczeliną powietrzną lub bez niej. Jakie rozwiązanie wybrać, aby wybudować solidne i trwałe ściany trójwarstwowe?

budowa ściany trójwarstwowej dodano: 02.12.2012 10:15

Co to jest keramzyt i do czego się go stosuje?

Keramzyt to materiał budowlany, który ma wiele zastosowań nie tylko w budownictwie. Dodatkowymi atutami keramzytu są niepalność, odporność na działanie wody, pleśni, grzybów. Keramzytu nie uszkodzą gryzonie. Do czego stosuje się keramzyt?

domy z keramzytu dodano: 31.07.2012 13:03

Jak kupować wełnę mineralną?

Producenci oferują różne rodzaje wełny mineralnej – rzeczywistymi różnicami pomiędzy dostępnymi materiałami są gęstość, opór cieplny i kształt. Kupując wełnę mineralną, trzeba zwracać uwagę na jej parametry, zastosowanie i jakość. Jak wybrać odpowiednią wełnę mineralną?

izolacja akustyczna dodano: 22.06.2012 12:20
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Ola Ciupa – kim jest? [KARIERA]
Ola Ciupa – kim jest? [KARIERA]

Ola Ciupa najczęściej kojarzona jest z teledyskami Donatana. Jednak piękna ...

izolacja termiczna szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. izolacja termiczna. Wszystko na temat izolacja termiczna na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.