porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Jakie są LIMITY ZWROTU VAT za materiały budowlane w 2012 roku?

Budowa domu oraz remont mieszkania to zawsze poważny wydatek. Na szczęście można część kosztów budowy domu i remontu odzyskać. Jak? W postaci zwrotu podatku VAT. Odpowiadamy, kto może się o niego starać i jaki jest maksymalny poziom zwrotu VAT za materiały budowlane.

limit vat dodano: 10.01.2012 10:05

Jak ZMIENIA SIĘ LIMIT ZWROTU VAT za materiały budowlane?

Zwrot VAT za materiały budowlane jest limitowany. Odrębne limity wprowadzono dla różnych rodzajów robót budowlanych. Poza tym limity mogą się zmieniać co kwartał. Na dodatek każdemu inwestorowi co pięć lat przysługuje odnowienie limitu zwrotu.

budowa dodano: 20.01.2012 15:50

Jak małżeństwo rozlicza ZWROT VAT ZA MATERIAŁY BUDOWLANE?

Małżonkowie, którzy budują lub remontują swój dom (mieszkanie) i chcą odzyskać część poniesionych na to wydatków, mogą złożyć odrębne wnioski o zwrot VAT za materiały budowlane albo jeden wspólny wniosek. Przysługujący im łącznie zwrot nie może jednak przekroczyć jednego wspólnego limitu.

budowa domu dodano: 19.01.2012 16:46

Skala podatkowa i koszty uzyskania przychodów w rozliczeniu za 2012 rok - ile wynoszą?

Skala podatkowa to podstawa rozliczenia rocznego PIT, która w Polsce podzielona jest na dwa progi podatkowe. Sprawdź według jakiej skali podatkowej rozliczać będziesz się w 2013 roku i ile będziesz mógł odliczyć od podatku. Skala podatkowa i koszty uzyskania przychodów w rozliczeniu za 2012 rok - ile wynoszą?

formularz pit dodano: 22.02.2013 22:52

KWOTA WOLNA OD PODATKU. Ile wynosi? Kiedy otrzymasz zwrot nadpłaconego podatku?

Ile wynosi kwota wolna od podatku? Czym różni się kwota dochodu wolna od podatku od kwoty zwalniającej od podatku? Pamiętaj, że kwota wolna od podatku nie oznacza, że jeśli twoje dochody nie przekroczyły kwoty określonej w ustawie, jesteś zwolniony ze złożenia rozliczenia rocznego PIT. Co więcej, w takim przypadku rozliczenie zeznania podatkowego jest jedynym sposobem odzyskania już zapłaconych zaliczek PIT.

kwota wolna od podatku dodano: 01.08.2013 12:35 | odpowiedz (3)

Jakie są ulgi podatkowe dla samotnych rodziców?

Osoby samotnie wychowujące dzieci, a więc te, które po rozwodzie uzyskały prawo do opieki nad dzieckiem i je wychowują, mają możliwość rozliczenia podatkowego na preferencyjnych warunkach. Sprawdź, jak rozliczyć się korzystnie będąc samotnym rodzicem z dzieckiem.

formularz pit dodano: 24.02.2013 15:40

Rozliczenie podatkowe. Indywidualnie czy z małżonkiem?

Osoby przebywające w związkach małżeńskich mają możliwość wyboru sposobu rozliczenia podatkowego indywidualnie, bądź ze współmałżonkiem. Zobacz, który sposób jest korzystniejszy dla ciebie.

formularz pit dodano: 23.02.2013 15:31

PODATEK za WYNAJEM MIESZKANIA: RYCZAŁT. Jak płacić?

Zyskiem osiągniętym z wynajęcia komuś mieszkania czy pokoju trzeba podzielić się z urzędem skarbowym. Najłatwiejszą i najtańszą formą rozliczenia podatku od najmu jest ryczałt od przychodów ewidencjonowanych.

najem mieszkania dodano: 29.11.2012 10:54 | odpowiedz (1)

Podatek od dochodów z udzielania korepetycji. Jak rozliczyć?

Jeśli udzielasz płatnych korepetycji, choćby tylko jednemu uczniowi, powinienieś rozliczyć się z urzędem skarbowym z uzyskanego dochodu. Musisz pamiętać o obowiązku wpłacania zaliczek na podatek dochodowy.

korepetycje dodano: 26.09.2012 15:21

PIT. Jak poprawić BŁĄD W ZEZNANIU PODATKOWYM? Ile jest czasu na KOREKTĘ?

Jeśli pomyliłeś się w rozliczeniu rocznym, jak najszybciej złóż w urzędzie skarbowym korektę zeznania - zanim urząd wykryje nieprawidłowości w twoim PIT. W razie pomyłki na niekorzyść fiskusa trzeba od razu zapłacić zaległy podatek. W ten sposób można uniknąć kary.

korekta zeznania dodano: 23.05.2012 07:47
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Oscary 2015: IDA. Agata Kulesza - kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Agata Kulesza-Figurska jest jedną z lepiej rozpoznawalnych polskich aktorek. Przez ...

jak rozliczyć pit szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. jak rozliczyć pit. Wszystko na temat jak rozliczyć pit na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.