porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Co to jest BORELIOZA, niebezpieczna choroba, którą zarażają kleszcze?

Wiosną wiele się mówi o odkleszczowym zapaleniu opon mózgowych, żeby przypomnieć nam, że możemy się przeciwko niemu zaszczepić, zanim zaczniemy spędzać więcej czasu na łonie natury. O innej groźnej chorobie, którą zarażają kleszcze, pisze się rzadko. Przeciwko boreliozie nie ma bowiem szczepionki.

bakterię Borrelia Burgorferi dodano: 08.05.2012 09:14 | odpowiedz (2)

WAKACJE 2013. Jak wyciągnąć kleszcza? Jak się pozbyć pasożyta?

JAK WYCIĄGNĄĆ KLESZCZA? Lato to czas, kiedy jesteśmy narażeni na ukąszenia owadów. Niektóre z nich, np. ugryzienia kleszcza, mogą być bardzo niebezpieczne. Mówimy, jak pozbyć się kleszcza, jak prawidłowo wyjąć go z ciała i co należy zrobić po jego wyjęciu.

czym wyjąć kleszcza dodano: 25.06.2013 12:33

Jak wyjąć kleszcza kotu? Jak bezpiecznie usunąć kleszcza z kota?

Kleszcze są niebezpieczne dla zwierząt. Powinniśmy stosować preparaty odstraszające kleszcze, które kupimy w lecznicy weterynaryjnej, a niektóre w aptece. Jednak nie chronią one całkowicie zwierzęcia. Jeśli sie pojawi na skórze kota kleszcz, trzeba go umiejętnie wyjąć. Zobacz, jak wyjąć kleszcza kotu.

jak usunąć kleszcza dodano: 01.08.2012 16:31

Kleszcz! Poradnik jak usunąć kleszcza [SPRAWDZONE SPOSOBY]

Wiosną i latem wzrasta ryzyko złapania kleszcza. Jeśli jednak znajdziemy na naszym ciele kleszcza, nie panikujmy – jesteśmy w stanie wyjąć go samodzielnie. Jak to zrobić? Jak wyciągnąć kleszcza? Co robić, by zminimalizować ryzyko zachorowania m.in. na boreliozę? Co zrobić jak się ma kleszcza?

borelioza dodano: 16.04.2015 13:36 | odpowiedz (1)

Jak rozpoznać boreliozę? Co świadczy o zakażeniu boreliozą?

Boreliozę wywołują bakterie przenoszone przez ślinę kleszczy. Dlatego właśnie latem, kiedy jesteśmy szczególnie narażeni na ich ukąszenia, należy zachować szczególną ostrożność. Jak rozpoznać boreliozę? Ugryzł cię klesz - sprawdź, czy nie masz boreliozy.

bakteria Borrelia Burgorferi dodano: 16.04.2015 13:26

Jak pozbyć się kleszcza? Pierwsza pomoc - jak wyjąć kleszcza?

Oczywiście dobrze jest zrobić wszystko, by kleszczom zapobiegać. Nie zawsze jednak da się tego uniknąć. Zobacz, co zrobić kiedy po powrocie ze spaceru, zauważysz kleszcze w ciele u siebie lub bliskiej ci osoby. Jak prawidłowo wyjąć kleszcza?

borelioza dodano: 22.05.2013 10:47

Jak postępować w przypadku ukąszenia kleszcza?

Wiosna to czas, kiedy chętnie spacerujemy po lesie. Trzeba jednak uważać, aby z takiej wyprawy nie wrócić z niespodzianką w postaci kleszcza. Jeśli już to wam się przytrafiło i ukąsił was kleszcz, sprawdźcie, co należy zrobić, żeby pozbyć się intruza.

kleszcz dodano: 16.04.2014 13:19
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Eugeniusz Bodo: życie i śmierć. Dlaczego bolszewicy zgładzili polskiego artystę?

Miał nacjonalistyczne ciągoty. Nie wstydził się czytać publicznie antysemickiego, faszyzującego ...

jak wyjąć kleszcza szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. jak wyjąć kleszcza. Wszystko na temat jak wyjąć kleszcza na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.