porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Co to jest BORELIOZA, niebezpieczna choroba, którą zarażają kleszcze?

Wiosną wiele się mówi o odkleszczowym zapaleniu opon mózgowych, żeby przypomnieć nam, że możemy się przeciwko niemu zaszczepić, zanim zaczniemy spędzać więcej czasu na łonie natury. O innej groźnej chorobie, którą zarażają kleszcze, pisze się rzadko. Przeciwko boreliozie nie ma bowiem szczepionki.

bakterię Borrelia Burgorferi dodano: 08.05.2012 09:14 | odpowiedz (2)

WAKACJE 2013. Jak wyciągnąć kleszcza? Jak się pozbyć pasożyta?

JAK WYCIĄGNĄĆ KLESZCZA? Lato to czas, kiedy jesteśmy narażeni na ukąszenia owadów. Niektóre z nich, np. ugryzienia kleszcza, mogą być bardzo niebezpieczne. Mówimy, jak pozbyć się kleszcza, jak prawidłowo wyjąć go z ciała i co należy zrobić po jego wyjęciu.

czym wyjąć kleszcza dodano: 25.06.2013 12:33

Jak wyjąć kleszcza kotu? Jak bezpiecznie usunąć kleszcza z kota?

Kleszcze są niebezpieczne dla zwierząt. Powinniśmy stosować preparaty odstraszające kleszcze, które kupimy w lecznicy weterynaryjnej, a niektóre w aptece. Jednak nie chronią one całkowicie zwierzęcia. Jeśli sie pojawi na skórze kota kleszcz, trzeba go umiejętnie wyjąć. Zobacz, jak wyjąć kleszcza kotu.

jak usunąć kleszcza dodano: 01.08.2012 16:31

Kleszcz! Poradnik jak usunąć kleszcza [SPRAWDZONE SPOSOBY]

Wiosną i latem wzrasta ryzyko złapania kleszcza. Jeśli jednak znajdziemy na naszym ciele kleszcza, nie panikujmy – jesteśmy w stanie wyjąć go samodzielnie. Jak to zrobić? Jak wyciągnąć kleszcza? Co robić, by zminimalizować ryzyko zachorowania m.in. na boreliozę? Co zrobić jak się ma kleszcza?

borelioza dodano: 16.04.2015 13:36 | odpowiedz (1)

Jak rozpoznać boreliozę? Co świadczy o zakażeniu boreliozą?

Boreliozę wywołują bakterie przenoszone przez ślinę kleszczy. Dlatego właśnie latem, kiedy jesteśmy szczególnie narażeni na ich ukąszenia, należy zachować szczególną ostrożność. Jak rozpoznać boreliozę? Ugryzł cię klesz - sprawdź, czy nie masz boreliozy.

bakteria Borrelia Burgorferi dodano: 16.04.2015 13:26

Jak pozbyć się kleszcza? Pierwsza pomoc - jak wyjąć kleszcza?

Oczywiście dobrze jest zrobić wszystko, by kleszczom zapobiegać. Nie zawsze jednak da się tego uniknąć. Zobacz, co zrobić kiedy po powrocie ze spaceru, zauważysz kleszcze w ciele u siebie lub bliskiej ci osoby. Jak prawidłowo wyjąć kleszcza?

borelioza dodano: 22.05.2013 10:47

Jak postępować w przypadku ukąszenia kleszcza?

Wiosna to czas, kiedy chętnie spacerujemy po lesie. Trzeba jednak uważać, aby z takiej wyprawy nie wrócić z niespodzianką w postaci kleszcza. Jeśli już to wam się przytrafiło i ukąsił was kleszcz, sprawdźcie, co należy zrobić, żeby pozbyć się intruza.

kleszcz dodano: 16.04.2014 13:19
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Zbigniew Wodecki – kim jest? Co osiągnął?
Zbigniew Wodecki – kim jest? Co osiągnął?

Zbigniew Wodecki szerokiej publiczności znany jest przede wszystkim z wykonania ...

jak wyjąć kleszcza szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. jak wyjąć kleszcza. Wszystko na temat jak wyjąć kleszcza na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.