porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Masa solna - co robić? Kreatywne zabawy z dzieckiem

Masa solna jest bardzo plastyczna – dzięki niej możemy wykonać setki przedmiotów, które udekorują nasze mieszkanie. Dlatego zachęcamy do przygotowania masy solnej i twórczej zabawy z jej wykorzystaniem. Najlepiej, jeśli zaprosimy do niej dziecko, które będzie miało frajdę i okazję do ćwiczenia paluszków.

masa solna przepis dodano: 11.02.2014 17:00

Jak zrobić MASĘ SOLNĄ na ŚWIĄTECZNE DEKORACJE?

Masa solna (domowa ciastolina) jest łatwa do przygotowania i robi się ją błyskawicznie. Składniki znajdą się w każdej kuchni. Masa jest całkowicie bezpieczna dla dzieci, które uwielbiają z niej lepić. Jest słona, więc nawet najmłodsi nie będą jej zjadać. Ulepione z niej prace można łatwo utrwalić!

ciastolina dodano: 11.12.2013 11:39

Jak zrobić masę solną?

Masa solna to bardzo prosta składem i nieskomplikowana w przygotowaniu substancja, z której możesz wyczarować prawdziwe cuda rękodzieła. Zobacz, jak prawidłowo przygotować masę solną i co możesz z niej zrobić.

masa solna przepis dodano: 04.01.2014 10:03

Jak zrobić masę solną?

Masa solna to tani, nietoksyczny i niechętnie przez najmłodszych zjadany (bo słony) odpowiednik plasteliny czy modeliny. Można z niej lepić figurki, dekoracje, robić odbicia małych dziecięcych rączek. Można ją barwić, utrwalić oraz pomalować. Ma wiele zastosowań, a jej przygotowanie trwa moment.

masa solna przepis dodano: 29.01.2014 21:30

Konkursy i zabawy dla dzieci: Jak zrobić MASĘ SOLNĄ na URODZINY i nie tylko

Masa solna jest łatwa do przygotowania i robi się ją błyskawicznie. To mieszanka mąki, soli i wody w proporcjach 1:1:0,5. Masa jest całkowicie bezpieczna dla dzieci, tania i szbko a ulepione z niej prace można łatwo utrwalić.

masa solna dodano: 16.11.2013 17:15

Jak ROZWIJAĆ KREATYWNOŚĆ u dziecka?

Kreatywność oznacza twórcze podejście do rzeczywistości. Dzieci są w nią wyposażone od urodzenia. Ich sposób poznawania świata jest nowatorski i pełen ciekawości, a pomysłowość nie zna granic. Zamiast zabraniać im taplania się w błocie i rozsypywania mąki, umożliwiajmy im to, wspierając kreatywność

dziecko dodano: 22.05.2012 08:33 | odpowiedz (1)

Jak zrobić MASĘ SOLNĄ?

Masa solna daje mnóstwo mozliwości - możecie wyczarować z niej figurki ulubionych postaci bajkowych i... co tylko wpadnie wam do głowy. Dziecko lepiąc rozwija swoje zdolności manualne i dobrze się bawi! Mówimy z czego i jak robi się masę solną.

figurki z masy solnej dodano: 28.03.2012 22:40 | odpowiedz (18)

Jak zrobić dekoracje z masy solnej na Święta Bożego Narodzenia?

Aniołki, postać mikołaja, gwiazdki i inne świąteczne dekoracje. Ciekawe figurki można zrobić z masy solnej. Nie jest to trudne zadanie. Jeśli zabawki zamierzasz powiesić na choince, pamiętaj o zrobieniu dziurki wykałaczką w surowym cieście!

dekoracje bożonarodzeniowe dodano: 05.12.2013 11:51
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim jest Olga Wasilewska, autorka artykułu o Kamilu Durczoku

Olga Wasilewska to dziennikarka która wstrząsnęła środowiskiem madialnym za sprawą ...

JAK ZROBIĆ MASĘ SOLNĄ szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. JAK ZROBIĆ MASĘ SOLNĄ. Wszystko na temat JAK ZROBIĆ MASĘ SOLNĄ na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.