porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Masa solna - co robić? Kreatywne zabawy z dzieckiem

Masa solna jest bardzo plastyczna – dzięki niej możemy wykonać setki przedmiotów, które udekorują nasze mieszkanie. Dlatego zachęcamy do przygotowania masy solnej i twórczej zabawy z jej wykorzystaniem. Najlepiej, jeśli zaprosimy do niej dziecko, które będzie miało frajdę i okazję do ćwiczenia paluszków.

masa solna przepis dodano: 11.02.2014 17:00

Jak zrobić MASĘ SOLNĄ na ŚWIĄTECZNE DEKORACJE?

Masa solna (domowa ciastolina) jest łatwa do przygotowania i robi się ją błyskawicznie. Składniki znajdą się w każdej kuchni. Masa jest całkowicie bezpieczna dla dzieci, które uwielbiają z niej lepić. Jest słona, więc nawet najmłodsi nie będą jej zjadać. Ulepione z niej prace można łatwo utrwalić!

ciastolina dodano: 11.12.2013 11:39

Jak zrobić masę solną?

Masa solna to bardzo prosta składem i nieskomplikowana w przygotowaniu substancja, z której możesz wyczarować prawdziwe cuda rękodzieła. Zobacz, jak prawidłowo przygotować masę solną i co możesz z niej zrobić.

masa solna przepis dodano: 04.01.2014 10:03

Jak zrobić masę solną?

Masa solna to tani, nietoksyczny i niechętnie przez najmłodszych zjadany (bo słony) odpowiednik plasteliny czy modeliny. Można z niej lepić figurki, dekoracje, robić odbicia małych dziecięcych rączek. Można ją barwić, utrwalić oraz pomalować. Ma wiele zastosowań, a jej przygotowanie trwa moment.

masa solna przepis dodano: 29.01.2014 21:30

Konkursy i zabawy dla dzieci: Jak zrobić MASĘ SOLNĄ na URODZINY i nie tylko

Masa solna jest łatwa do przygotowania i robi się ją błyskawicznie. To mieszanka mąki, soli i wody w proporcjach 1:1:0,5. Masa jest całkowicie bezpieczna dla dzieci, tania i szbko a ulepione z niej prace można łatwo utrwalić.

masa solna dodano: 16.11.2013 17:15

Jak ROZWIJAĆ KREATYWNOŚĆ u dziecka?

Kreatywność oznacza twórcze podejście do rzeczywistości. Dzieci są w nią wyposażone od urodzenia. Ich sposób poznawania świata jest nowatorski i pełen ciekawości, a pomysłowość nie zna granic. Zamiast zabraniać im taplania się w błocie i rozsypywania mąki, umożliwiajmy im to, wspierając kreatywność

dziecko dodano: 22.05.2012 08:33 | odpowiedz (1)

Jak zrobić MASĘ SOLNĄ?

Masa solna daje mnóstwo mozliwości - możecie wyczarować z niej figurki ulubionych postaci bajkowych i... co tylko wpadnie wam do głowy. Dziecko lepiąc rozwija swoje zdolności manualne i dobrze się bawi! Mówimy z czego i jak robi się masę solną.

figurki z masy solnej dodano: 28.03.2012 22:40 | odpowiedz (18)

Jak zrobić dekoracje z masy solnej na Święta Bożego Narodzenia?

Aniołki, postać mikołaja, gwiazdki i inne świąteczne dekoracje. Ciekawe figurki można zrobić z masy solnej. Nie jest to trudne zadanie. Jeśli zabawki zamierzasz powiesić na choince, pamiętaj o zrobieniu dziurki wykałaczką w surowym cieście!

dekoracje bożonarodzeniowe dodano: 05.12.2013 11:51
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Klaus Barbie. „Rzeźnik z Lyonu” złapany przez łowców nazistów

Klaus Barbie, znany jako „Rzeźnik z Lyonu” był jednym z ...

JAK ZROBIĆ MASĘ SOLNĄ szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. JAK ZROBIĆ MASĘ SOLNĄ. Wszystko na temat JAK ZROBIĆ MASĘ SOLNĄ na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.