porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Jak wybierać wino do potraw?

Wśród winiarzy i smakoszy wina można wyróżnić dwie przeciwstawne frakcje. Jedni twierdzą, że wino powinno kontrastować z daniem, drudzy, że powinno harmonizować z nim. Jest i trzecia opinia, która mówi, że nie stosujemy żadnych zasad - zdajemy się na własny gust i płynące z niego zadowolenie.

wybór odpowiedniego wina dodano: 26.11.2013 16:10

Zasady podawania wina: jakie są?

Wino to trunek szlachetny - nie serwuje i nie pije się go byle jak. Stosowny kieliszek, temperatura, dopasowanie do potrawy - bez tego nie sposób ocenić walorów wina. I nie jest to snobizm, kultura wina sięga odległych czasów i jej zasady mają głębokie uzasadnienie.

Jak pić wino dodano: 26.11.2013 17:13

Klasyczne zasady doboru wina do potraw

Utarło się, że wino białe podajemy do drobiu i ryb, wino czerwone – do czerwonego mięsa. Nie ograniczaj jednak swej kulinarnej wyobraźni. Ale zanim zaczniesz stosowac nowe warianty połączeń wino - potrawa, poznaj klasyczne połączenia.

gatunki win dodano: 06.05.2016 16:41

Ryby: z jaki trunkami podawać ryby?

Jakie wino wybrać do ryby? Czy może podać wódkę? Nie zrobisz błędu, jeśli do łososia lub tuńczyka podasz czerwone lub różowe wino. Nie obowiązuje już sztywna zasada, że wyłącznie białe wina dobrze komponują się z daniami z ryb. Kieruj się swoim smakiem. Pamiętaj jedynie o tym, by były to wina wytrawne lub półwytrawne, nigdy słodkie czy półsłodkie.

białe wino dodano: 19.12.2014 10:51

Do jakich potraw białe i czerwone wino?

Wino białe czy czerwone? Lekkie czy wytrawne, młode czy stare? Temat win to nie przelewki. Radzimy, do jakich potraw podawać wina białe i czerwone.

białe wino dodano: 14.04.2016 17:07
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Helmut Kohl, były kanclerz Niemiec : kim jest? [Osiągnięcia, kariera]
Helmut Kohl, były kanclerz Niemiec : kim jest? [Osiągnięcia, kariera]

Helmut Kohl to polityk znany przede wszystkim z tego, że ...

jakie wino do czego szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. jakie wino do czego. Wszystko na temat jakie wino do czego na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.