porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Co zrobić po świętach z choinką uprawianą w donicy?

Choinka w donicy, to coraz popularniejsze świąteczne drzewko. Stawiamy ją w eksponowanym miejscu, ale po świętach nie bardzo wiemy, co z nią zrobić. Udekorowana bombkami, spryskana sztucznym śniegiem męczy się pod warstwą ozdób i z czasem zamiera. Co zrobić, żeby nie była tylko sezonową ozdobą?

Boże Narodzenie dodano: 02.12.2011 07:30

Pokrzywa, dzika róża, jałowiec pospolity, czarny bez - dlaczego warto je stosować?

Naturalne leki "rosną" praktycznie wszędzie: na łąkach, w lasach, a nawet w przydrożnych rowach. Niektóre z nich, np. pokrzywę, traktujemy jak zwykły chwast, a tymczasem jest skarbnicą wielu substancji, które mają działanie lecznicze. Warto skorzystać z dobroczynnych właściwości ziół zwłaszcza w sezonie jesienno-zimowym, gdy atakuje nas przeziębienie i grypa. Jakie właściwości mają pokrzywa, dzika róża, jałowiec pospolity i czarny bez? Jakie dolegliwości można nimi leczyć?

czarny bez dodano: 14.07.2016 17:03

Owoce jałowca – jak wykorzystać je dla zdrowia?

Owoce jałowca pospolitego, czyli jego szyszkojagody, należą do najcenniejszych skarbów lasu. Pomogą nam m.in. odtruć organizm, ograniczyć nadczynność tarczycy oraz złagodzić bolesne miesiączki. Sprawdź, jak wyjkorzystać owoce jałowca w codziennej diecie.

jagody jałowca dodano: 20.07.2016 15:59

Tarninówka - nalewka z tarniny - jak zrobić? Przepis na TARNINÓWKĘ

Tarninówka nie jest nalewką popularną w dzisiejszych czasach. W miastach trudno o tarninę, a przyrządzenie nalewki nie jest łatwe. Ale jeśli masz dostęp do owoców tarniny - spróbuj zrobić tarninówkę, która jest jedną z tradycyjnych polskich nalewek. Podajemy przepis na tarninówkę!

goździki dodano: 03.10.2013 17:32

Jałowiec pospolity - popularna przyprawa z właściwościami zdrowotnymi

Krzew wiecznie zielony osiągający wysokość do 10 m. Ma szpilkowate liście i małe, podłużne, żółte kwiaty. Owoce po zawiązaniu są zielone, a podczas dojrzewania stają się granatowoczarne.

jałowiec pospolity dodano: 22.07.2016 09:38

HOROSKOP DRZEWNY. Jakim jesteś drzewem? Jacy ludzie rodzą się pod znakiem JODŁY

Horoskop drzewny został stworzony 2000 lat temu przez celtyckich kapłanów - druidów. Zamieszkiwali oni lasy, toteż nazewnictwo w horoskopie oparte jest na gatunkach drzew. Warto sprawdzić, na okres panowania jakiego drzewa przypada data naszego urodzenia. Sprawdź w Mowimyjak.pl jakim jesteś drzewem?

Astrologia MOWIMYJAK.pl dodano: 12.04.2012 19:25

Co dobrze rośnie na glebie suchej, piaszczystej?

Dobierając rośliny odpowiednie do rodzaju podłoża na działce, zapewnimy sobie maksimum efektu przy minimalnym nakładzie pracy. Jakie rośliny sadzić na podłożu suchym i piaszczystym?

berberys dodano: 29.07.2014 14:33
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kamila Nicpoń, dziewczyna Rafała Maślaka. Kim jest?

Rafał Maślak właśnie wrócił z konkursu Mister International, gdzie zdobył ...

jałowiec szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. jałowiec. Wszystko na temat jałowiec na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.