porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Jak zarabiają BYLI PREZYDENCI POLSKI? Jaką emeryturę dostają od państwa i ile zarabiają dodatkowo Jaruzelski, Wałęsa, Kwaśniewski?

Ujawnienie informacji, że Aleksander Kwaśniewski, były prezydent RP, pracuje dla firmy Jana Kulczyka, przypomniało opinii publicznej sprawę emerytur dla byłych prezydentów. Ile dostają od państwa byli prezydenci? Ile zarabiają byli prezydenci Polski: Wojciech Jaruzelski, Lech Wałęsa i Aleksander Kwaśniewski?

dochody byłych prezydentów dodano: 07.01.2013 18:09

"Towarzyszka panienka": fragment książki Moniki Jaruzelskiej. Dlaczego warto przeczytać autobiografię córki generała?

"Towarzyszka panienka" to tytuł autobiograficznej książki Moniki Jaruzelskiej: córki generała Jaruzelskiego. Zobacz fragment pełnej dowcipu opowieści o dorastaniu u boku sławnego ojca.

autobiografia Moniki Jaruzelskiej dodano: 18.04.2013 06:50 | odpowiedz (1)

Kiedy urodziny generała Jaruzelskiego? Ile lat kończy Wojciech Jaruzelski?

Wojciech Jaruzelski, były I sekretarz PZPR, Minister Obrony Narodowej w PRL, odpowiedzialny za wprowadzenie w grudniu 1981 r. stanu wojennego oraz pierwszy prezydent III RP, już niedługo będzie obchodził 90. urodziny.

urodziny jaruzelskiego dodano: 27.06.2013 11:32

Wojciech Jaruzelski – 90. urodziny. Kto chce świętować jubileusz generała?

Gen. Wojciech Jaruzelski 6 lipca kończy 9 lat. Z okazji tej okrągłej rocznicy największe ugrupowania lewicowe szykują uroczyste obchody. Kto chce świętować urodziny Jaruzelskiego? A kto jest przeciwny oddawania honorów autorowi stanu wojennego, człowiekowi oskarżonemu o zbrodnię komunistyczną?

kwaśniewski urodziny jaruzelskiego dodano: 27.06.2013 13:04

Jakie postaci stały na czele PZPR od początku do końca jej istnienia?

Ponurej sławy Polska Zjednoczona Partia Robotnicza istniała od grudnia 1948 r. do stycznia 1990 r. Utworzona została przez wymuszone zjednoczenie, a w praktyce - wchłonięcie Polskiej Partii Socjalistycznej przez Polską Partie Robotniczą (komuniści). Działała praktycznie jako naczelny organ państwa. Jakie postaci stały na czele PZPR od początku do końca jej istnienia?

Bierut dodano: 14.05.2014 10:59

Wojciech Jaruzelski - jakie jest pochodzenie Wojciecha Jaruzelskiego? Skąd pochodzi rodzina generała Jaruzelskiego?

Postać generała Wojciecha Jaruzelskiego od lat budzi kontrowersje. Z okazji jego 90. urodzin SLD i Ruch Palikota planują różne uroczystości jubileuszowe, a przedstawiciele prawicy protestują. A jakie jest pochodzenie Wojciecha Jaruzelskiego i jego rodziny?

generał wojciech jaruzelski dodano: 25.05.2014 18:35

Bohaterowie STANU WOJENNEGO. Kim byli, dlaczego przeszli do historii?

Którzy z wszystkich poszkodowanych w wyniku wprowadzenia stanu wojennego przejdą do historii? Których można nazwać bohaterami? Byli nimi niewątpliwie górnicy zastrzeleni w kopalni Wujek czy internowani lub ukrywający się w podziemiu działacze zdelegalizowanej Solidarności. Czym mierzyć bohaterstwo? Oto nasza SUBIEKTYWNA LISTA BOHATERÓW STANU WOJENNEGO.

akcja MEWA dodano: 12.12.2011 23:05

WOJCIECH JARUZELSKI: 90. URODZINY. Skąd pochodzi generał? Kim jest? Jak przebiegała jego kariera?

6 lipca przypadają 90. urodziny Wojciecha Jaruzelskiego – postaci budzącej wiele kontrowersji i o której stale się dyskutuje. W związku z tym przybliżamy sylwetkę generała. Mówimy, skąd pochodzi Wojciech Jaruzelski, kim byli jego rodzice, jak trafił do wojska i jak przebiegała jego kariera, a także za co był sądzony.

Barbara Jaruzelska dodano: 06.07.2013 00:00

GEN. JARUZELSKI, nowe badania: Czy Jaruzelski będzie uczestniczył w procesie o stan wojenny? Po co sądowi nowe badania generała? Czy jego stan zdrowia się zmienił?

W środę Sąd Okręgowy w Warszawie oświadczył, że gen. Jaruzelski zostanie ponownie poddany badaniom, które wykażą, czy może uczestniczyć w procesie, w którym będzie sądzony za wprowadzenie stanu wojennego. Dlaczego potrzebne są nowe badania? Czy stan zdrowia generała się zmienił? Czy będzie sądzony?
jaruzelski procesy dodano: 06.02.2014 09:09

Wojciech Jaruzelski i WRON. Czym była Wojskowa Rada Ocalenia Narodowego?

Powołana przez Wojciecha Jaruzelskiego Wojskowa Rada Ocalenia Narodowego miała być lekiem na zło stanu wojennego, a stała się postrachem Polaków. Czym był WRON i dlaczego powstał?

generał wojciech jaruzelski dodano: 25.05.2014 18:35
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Arthur Cave, syn Nicka Cave'a nie żyje: co o nim wiemy?
Arthur Cave, syn Nicka Cave'a nie żyje: co o nim wiemy?

Nie żyje syn Nicka Cave'a, 15-letni Artur. Chłopak spadł ...

Jaruzelski szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. Jaruzelski. Wszystko na temat Jaruzelski na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.