porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Scenariusz jasełek. Gdzie szukać, jak napisać?

Jasełka przed Bożym Narodzeniem to niemal obowiązek w każdym przedszkolu i szkole. Przedstawienia często odgrywane są według starego scenariusza, przekazywanego z pokolenia na pokolenie. Ale co zrobić,gdy bierzemy się za to po raz pierwszy, albo chcemy urozmaicić wypowiadane przez aktorów kwestie?

Boze Narodzenie dodano: 07.12.2015 14:38

Jak zrobić strój i skrzydła anioła na bal lub jasełka?

Jak przygotować strój aniołka na jasełka albo karnawałowy bal? Kilka pomysłów na łatwe przygotowanie efektownego stroju.

aniołek dodano: 05.12.2014 10:09 | odpowiedz (4)

Jak zrobić strój JÓZEFA na JASEŁKA?

Jasełka to stały punkt programu przedszkoli i szkół. Kiedy dzieci ćwiczą role - rodzice poszukują strojów dla aktorów, albo szyją je sami. Jak zrobić własnoręcznie strój dla Józefa?

jasełka kostiumy dodano: 02.12.2014 14:08 | odpowiedz (1)

Jak zrobić strój PASTERZA na JASEŁKA?

Jasełka w szkołach i przedszkolach tuż tuż. Jak przebrać dziecko za pastuszka? Jak zrobić własnoręcznie strój pasterza? Co będzie potrzebne?

przebranie PASTERZA dodano: 03.12.2013 12:58

Jak zrobić strój MARYI na JASEŁKA?

Jak samodzielnie przygotować strój Matki Boskiej, dla dziewczynki występującej w jasełkach?

kostium Maryi dodano: 08.12.2013 12:31 | odpowiedz (1)

JASEŁKA – co to jest? Skąd się wzięła tradycja jasełek?

Jasełka to widowisko przedstawiające narodzenie Chrystusa. Ich nazwa wywodzi się od staropolskiego słowa jasło, oznaczającego żłób.

Boże Narodzenie dodano: 10.12.2013 13:16

Jasełka - jakie postaci występują w jasełkach?

Jasełka to przedstawienia związane z historią narodzenia Jezusa w Betlejem i spisku Heroda. Dlatego w widowiskach jasełkowych występują głównie postacie przedstawione w Biblii przez Mateusza i Łukasza – ewangelistów, którzy opisali narodzenie Chrystusa. Dowiedz się, kto występuje w jasełkach?

jasełka kto występuje dodano: 08.12.2013 10:30

Kiedy i jak zorganizować jasełka?

Przedstawienie o Bożym Narodzeniu, czyli jasełka to doskonała zabawa dla całej rodziny. Warto wpleść ją w świąteczne obchody. Sprawdź, kiedy zorganizować jasełka.

Boże Narodzenie dodano: 04.12.2013 06:55

Jak zrobić skrzydła anioła dla przedszkolaka?

Jeśli jesteś rodzicem kilkulatka, zapewne w najbliższym czasie czeka cię zabawa choinkowa. A jak zabawa choinkowa, to i odpowiednie przebranie. Na początek coś łatwego – skrzydełka aniołka. Bo czyż nasze dzieciaki to nie aniołeczki :)

anioły dodano: 04.12.2014 14:10 | odpowiedz (1)

Kolęda CICHA NOC. Kiedy powstała i kto napisał najpopularniejszą kolędę?

Historia polskich kolęd jest długa i sięga już 1424 roku. A jaka jest historia najbardziej popularnej kolędy na świecie - „Cicha noc”? Dowiedz się wszystkiego na temat kolędy „Cicha noc”.

Boże Narodzenie dodano: 23.12.2014 11:36 | odpowiedz (1)
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
E.L. James: kim jest autorka "50 twarzy Greya"? [kariera, rodzina]

E.L. James szturmem podbiła serca wielu czytelników i czytelniczek ...

jasełka szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. jasełka. Wszystko na temat jasełka na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.