porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Boże Narodzenie jest 25 grudnia – a kiedy urodził się Jezus?

Boże Narodzenie obchodzimy 25 grudnia od 1600 lat. Kto wyznaczył tę datę? Czy Jezus naprawdę urodził się 25 grudnia?

25 grudnia dodano: 24.12.2014 12:05

Dlaczego ryba jest symbolem Jezusa?

Wiele ważnych postaci chrześcijaństwa - z Jezusem na czele - jest symbolizowanych przez zwierzęta. Dlaczego? Dlaczego ryba stała się symbolem chrześcijaństwa?

Boże Narodzenie dodano: 17.12.2014 13:01

W którym roku urodził się Jezus z Nazaretu?

W kalendarzu chrześcijańskim rok zerowy, to rok narodzenia Jezusa Chrystusa. Jednak zdaniem badaczy i religioznawców, Jezus urodził się w innym czasie. Kiedy więc to nastąpiło? Kiedy urodził  się Jezus?

Boże Narodzenie dodano: 17.12.2014 12:19

Kto towarzyszył Jezusowi podczas Ostatniej Wieczerzy? Co wiemy o 12 apostołach?

Oprócz Jezusa najbardziej charakterystyczną osobą zasiadającym przy stole podczas Ostatniej Wieczerzy był Judasz. Zapoznajmy się jednak z pozostałymi jedenastoma apostołami, którzy towarzyszyli Jezusowi w tym ważnym wydarzeniu, jakim jest ustanowienie sakramentu Eucharystii oraz kapłaństwa. Mówimy, kto towarzyszył Jezusowi podczas ostatniej wieczerzy.

12 apostołów dodano: 27.03.2013 17:52

Jakie są skutki niestosowania się do słów Jezusa?

Jezus mówi jasno: Kto we mnie nie wierzy pozostaje w ciemności. Ale także, kto mnie odrzuca i nie przyjmuje moich słów, będzie miał kłopoty z Panem Bogiem. Czy rzeczywiście, człowiekowi, za niewiarę grozi wieczne potępienie?

chrześcijaństwo dodano: 12.06.2012 15:31

Kim był Poncjusz Piłat? Czy na nim spoczywa odpowiedzialność za śmierć Jezusa?

Kim był Poncjusz Piłat? Piłat wpisał się w historię jako najsłynniejszy prokurator - to on zatwierdził wyrok skazujący Jezusa na ukrzyżowanie. W opinii Ojców Kościoła to nie na nim jednak spoczywa odpowiedzialność za śmierć Jezusa. Poncjusz Piłat był namiestnikiem rzymskiej prowincji, Judei od roku 26 do ok. 36 n.e. Tacyt uważał Piłata za prokuratora tej prowincji. Jakim człowiekiem był Piłat? Jak traktował Jezusa? Mówimy wszystko o Piłacie.

Kim był Piłat dodano: 26.03.2013 23:56

Męka Pańska. Kim naprawdę był Barabasz? Dlaczego go uwolniono?

W Wielkim Tygodniu odczytywany jest opis Męki Pańskiej. W Ewangelii według św. Mateusza pojawia się postać Barabasza. Kim był ten rzekomy zbrodniarz? Dlaczego uwolniono jego zamiast Jezusa?

Barabasz dodano: 02.04.2015 07:49

KIM BYLI EWANGELIŚCI? Co wiemy o apostołach i świętych, którzy napisali Ewangelie? Co wiemy o autorach Nowego Testamentu?

Autorem pierwszej ewangelii był jeden z apostołów Jezusa, Mateusz. Marek i Łukasz nigdy nie byli uczniami Chrystusa, a mimo to stali się autorami ewangelii kanonicznych. A czym wsławił się czwarty ewangelista Jan? Mówimy, kim byli ewangeliści.

4 ewangelie dodano: 12.04.2014 21:25

Na czym polega zagadka pocałunku Judasza?

Judasz był apostołem, który wydał Jezusa na śmierć. Za zdradę otrzymał 30 srebrników. W jaki sposób zdradził Jezusa? Dlaczego to zrobił? Mówimy, na czym polega zagadka pocałunku Judasza.

30 srebrników dodano: 27.03.2012 17:18

Jak wygląda drzewo genealogiczne Chrystusa?

Drzewo Jessego to popularny motyw w sztuce religijnej, powtarzający się co najmniej od XII wieku. Drzewo genealogiczne Chrystusa przedstawiano jako roślinę wyrastającą z ciała leżącego Jessego, ojca biblijnego króla Dawida.

drzewo genealogiczne Chrystusa dodano: 28.03.2012 06:00
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Aleksander Doba - kim jest? [OSIĄGNIĘCIA, RODZINA]
Aleksander Doba - kim jest? [OSIĄGNIĘCIA, RODZINA]

Podróżnik, kajakarz, zdobywca wielu nagród, ale przede wszystkim człowiek z ...

Jezus szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. Jezus. Wszystko na temat Jezus na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.