porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
HIT

Jak urządzić MIEJSCE DO ĆWICZENIA JOGI?

Joga od lat nie traci na popularności. Pojawiają się jej nowe odmiany, tak że każdy znajdzie jakąś jej formę, najbardziej odpowiednią dla siebie. Coraz więcej osób ćwiczy jogę także w domu. Jak urządzić sobie kącik do ćwiczenia?

ćwiczenia dodano: 31.01.2012 15:31

Co wiesz o zawale serca? Sprawdź, czy nie jesteś nim zagrożony.

Palisz, jesteś po 40., masz nadwagę i nadciśnienie, a w twojej rodzinie zdarzały się przypadki chorób serca? W takim razie jesteś w grupie podwyższonego ryzyka! W Polsce co roku do szpitali trafia około 100 tys. pacjentów z objawami choroby niedokrwiennej mięśnia sercowego, popularnie zwanej zawałem. Jak się uchronić przed tą groźną chorobą?

choroby serca dodano: 14.10.2011 13:29

Jak leczyć BEZSENNOŚĆ metodami ajurwedy? Naturalne metody na bezsenność

Bezsenność to dziś bardzo częsta przypadłość. Może mieć wiele przyczyn, ajurweda – staroindyjska medycyna, jej źródeł dopatruje się w nierównowadze pierwotnych energii, czyli dosz. Co ajurweda radzi na bezsenność?

ajurweda dodano: 10.04.2012 09:03 | odpowiedz (1)

Astanga joga – co to jest?

Pochodząca z indyjskiego miasta Mysore astanga joga, zwana inaczej jogą dynamiczną, to doskonały sposób na aktywność fizyczną dla tych, którzy chcieliby się zrelaksować i rozciągnąć mięśnie, ale obawiają się zbyt wolnego rytmu tradycyjnej hatha jogi.

astanga joga dodano: 15.11.2014 12:05

Ile trzeba zapłacić za zajęcia jogi w Warszawie?

Praktykowanie jogi jest polecane jako sposób na osiągnięcie równowagi ciała, duszy i umysłu. Czy każdy może sobie na nie pozwolić pod względem finansowym?

joga cena dodano: 03.11.2014 15:57

Joga: jak kupić i przygotować matę do ćwiczeń?

Na otwartych zajęciach jogi w miejskich parkach na zachętę mówi się uczestnikom, że mogą ćwiczyć na kocu lub karimacie. Doświadczeni jogini radzą sobie zresztą nawet na gołej posadzce. Dla początkujących, którzy o ćwiczeniach jogi myślą poważnie, dobra mata jest jednak niezbędna.

mata do jogi dodano: 29.07.2014 08:24 | odpowiedz (1)

Joga: jak zacząć ćwiczyć i jaki styl wybrać? [SPRAWDZONE RADY]

Spośród licznych odmian jogi największą karierę międzynarodową zrobiła hatha joga, pozbawiona elementów metafizycznych i skupiająca się głównie na pracy z ciałem, a przez to uniwersalna i odpowiednia dla wszystkich. Większość polskich szkół uczy właśnie klasycznej hatha jogi.

hatha joga dodano: 29.07.2014 08:46 | odpowiedz (1)

Joga: czym różni się od zwykłych ćwiczeń fizycznych?

Niemal każdy ze sportów opiera się na rywalizacji. Zwykle kogoś wyprzedzić lub pokonać. Joga jest jej zupełnie pozbawiona. Praktykuje się ją na całym świecie, ale jako że nie jest sportem, nigdzie nie odbywają się żadne mistrzostwa ani turnieje. Czym jeszcze joga różni się od zwykłych ćwiczeń?

dodano: 29.07.2014 09:59

Joga: jak działa na nasze ciało i umysł?

Łączysz stopy na macie, wyciągasz w górę ręce i bierzesz głęboki wdech... 15 minut później pocisz się od stóp do głów, rozciągając w misternych pozach, aż niepostrzeżenie ogarnia cię spokój i poczucie wewnętrznej harmonii. Tak działa joga, starożytna praktyka ćwiczeń ciała i ducha.

dodano: 29.07.2014 09:33

Jak się rozgrzać zimą: JOGA

Zimą, by nie zamarznąć, wcale nie trzeba chować się pod nie wiadomo iloma warstwami ubrań i wlewać w siebie szklankami gorącej herbaty. Można też rozgrzać się wewnętrznie przez odpowiednie ćwiczenia. Prawdziwą harmonię z ciałem da nam joga.

jak się rozgrzać dodano: 16.10.2014 13:00
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Janusz Kaniewski, polski projektant ferrari. Kim był?
Janusz Kaniewski, polski projektant ferrari. Kim był?

Polski projektant Janusz Kaniewski zmarł 9 maja 2015 roku. Miał ...

joga szukasz informacji, artykułów, wywiadów nt. joga. Wszystko na temat joga na Mowimyjak.pl
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.