- Jak urządzić mały przedpokój? PORADY
- Jak bezpiecznie używać pilarki tarczowej?
- Jak stracono słynny transatlantyk Normandie?
- Obrady Okrągłego Stołu – jakie były postanowienia?
- Bohdan Smoleń – kim jest? [KARIERA, RODZINA, CHOROBA]
- Z kim zagra Polska w eliminacjach do EURO 2016?
- Jak zrobić wielkanocną dekorację z wiosennych kwiatów w koszyku?
- Drugi pierwszy raz. Jak powrócić do seksu po przyjściu na świat dziecka?
- Ewa Kasprzyk rozwiedzie się z mężem? Kim jest jej nowy partner?
- Seks po hiszpańsku, czyli jak zostać mistrzynią hiszpana
Kariera Nikodema Dyzmy zemstą na Piłsudskim?
Napisana w 1932 roku powieść „Kariera Nikodema Dyzmy” przyniosła Tadeuszowi Dołędze-Mostowiczowi rozgłos i wielkie pieniądze. Przyniosła coś jeszcze... wewnętrzną satysfakcję z wypełnionej zemsty. Zemsty na ówczesnej władzy, na znienawidzonym Piłsudskim.
Gdzie pochowana jest PARA PREZYDENCKA - Lech i Maria Kaczyńscy? Kto jeszcze spoczywa na Wawelu?
Lech i Maria Kaczyński, prezydencka para, która tragicznie zginęła w Smoleńsku 10 kwietnia 2010 roku, pochowana jest w jednej z krypt na Wawelu. W której krypcie jest pochowana para prezydencka i kto jeszcze spoczywa na Wawelu?
Nie żyje Jadwiga Piłsudska-Jaraczewska, córka Marszałka Piłsudskiego - kim była?
Jadwiga Piłsudska-Jaraczewska nie żyje. Taką informacją przekazało Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. Córka marszałka była pilotem, służyła w brytyjskim Air Transport Auxiliary.
Jak sprawdzić, czy dziadek był legionistą? [WYKAZ ŻOŁNIERZY PIŁSUDSKIEGO]
W legionach Piłsudskiego służyło ponad 20 000 żołnierzy. Ich szeregi zasilali też ochotnicy. Bezprecedensowego przedsięwzięcia opracowania spisu legionistów podjął się profesor Janusz Cisek. Dzięki niemu każdy może sprawdzić, czy jego przodkowie walczyli w legionach Piłsudskiego.
Święto NIEPODLEGŁOŚCI: co upamiętnia, co to za święto, jak je obchodzimy?
11 listopada obchodzimy Święto Niepodległości - każdego roku są oficjalne obchody, patriotyczne marsze, a czasem i zamieszki. Tymczasem mało kto pamięta co też dokładnie stało się 11 listopada 1918 roku. Co naprawdę upamiętnia Święto Niepodległości?
11 listopada - co dokładnie świętujemy tego dnia?
Dzień 11 listopada ustanowiono Świętem Niepodległości dopiero w 1937 roku, a po przerwie związanej z okresem PRL przywrócono jako święto w 1989. Data ta jest jednak ustalona arbitralnie – równie dobrze moglibyśmy obchodzić Święto Niepodległości 7 października lub 7 listopada. Co naprawdę stało się w Polsce 11 listopada 1918 roku?
11 listopada w Sulejówku – Święto Niepodległości w Muzeum Piłsudskiego
Piłsudski mieszkał w Sulejówku od lat 20. Za fundusze z publicznej zbiórki wystawiono tu wówczas Marszałkowi dworek Milusin, w którym dziś mieści się główna siedziba Muzeum Józefa Piłsudskiego. Z okazji Święta Niepodległości placówka razem z władzami Sulejówka przygotowała wiele atrakcji.
Święto Wojska Polskiego 15.08: Co to za święto, jak się je obchodzi?
15 sierpnia w całej Polsce uroczyście obchodzi się Święto Wojska Polskiego. Jest to święto państwowe, dzień wolny od pracy. Czemu to święto obchodzimy właśnie tego dnia? Od kiedy obchodzi się w Polsce Święto Wojska Polskiego?
Nikola Tesla to wynalazca i fizyk wszech czasów, który oprócz ...
-
zobacz sylwetkę